52
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń3 tys.
 • Odpowiedzi20
 • Ocen na +2
52 ppt ?

Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): Gość -

Dużo jest takich książek -

1.Patricia Briggs - Zew księżyca i Więzy krwi
2.Teresa Medeiros - Po Północy
3.Antologia - Moje Nadprzyrodzone wesele
4.Tanya Huff "Cena krwi”, "Zew krwi"
5.Christopher Moore "Krwiopijcy" , "Ssij Mała ssij"
6.Kyle Marffin - Gothique
7.Nora Roberts - Trylogia Kręgu - Magia i Miłość,Taniec Bogów,Dolina Ciszy
8.Nancy A Collins - Tuzin Czarnych Róż

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

Książki typu horror plus romans ( właściwie to chyba nalezałoby nazwać ten rodzaj literatury paranormal romance) są dość popularne na świecie, jednak w Polsce nie wiele się ich wydaje. Wydano np 4 pierwsze tomy Anity Blake Laurell K. Hamilton (jest juz ich 17) - jednak dopiero od 5 tomu w tej serii jest więcej romansu i Anita zaczyna się rozkręcać.

Ja bym poleciła dla miłośników S. Meyer takie autorki jaki:

Nora Roberts
Sherrilyn Kenyon
Christine Feehan
J. R. Ward
Laurell K. Hamilton
Kelley Armstrong
Lori Handeland

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

horror+romans....chyba nic takiego nie czytałam. A co do "Zmierzchu" to według mnie ciężko to nazwać horrorem. Już prędzej mogłabym polecić zestawienie romans+kryminał: "Żona godna zaufania" Roberta Goolricka jest takim gatunkiem.

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

Ja do Waszej listy dorzucę jeszcze książki Bree Despain: "The Dark Divine" oraz "The Lost Saint". Ta pierwsza już w listopadzie pojawi się w języku polskim. Tytuł został przetłumaczony jako "Dziedzictwo Mroku" a treść odpowiada dokładnie Waszym zainteresowaniem:) Wklejam opis - tak dla zachęty:
Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tej nocy znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego na werandzie, skąpanego we krwi, ale nie wiedziała, jak straszliwą tajemnicę kryje ta noc.
Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają wraz z ponownym pojawieniem się Daniela trzy lata później i jego zapisaniem się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała Jude’owi, że będzie się trzymać z daleka, nie jest w stanie oprzeć się fascynacji niezwykłymi zdolnościami artystycznymi Daniela i temu, jak pomaga jej spoglądać na świat z nowej perspektywy, a także dziwacznemu, głodnemu błyskowi w jego oczach.
Im bardziej Grace zbliża się do Daniela, na tym większe naraża się niebezpieczeństwo, ponieważ to, co robi, budzi gniew w bracie i prowadzi go do sojuszu ze starożytnym złem, które Daniel wyzwolił owej straszliwej nocy. Grace musi odkryć prawdę o mrocznym sekrecie chłopaka… oraz lekarstwo, które pomoże jej ocalić tych, których kocha. Może to jednak wymagać od niej ostatecznej ofiary – z własnej duszy.

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

Myślę, że może warto zacząc od klasyki - "Dracula" Brama Stockera. Polecam również kontynuację, czyli "Dracula.Nieumarły" stryjecznego prawnuka Brama - Dacre'a Stockera. Mozna tam znaleźc sporo odważnych scen zarówno akcji jak i miłosnych:)

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

Właśnie czytam cykl BRACTWO CZARNEGO SZTYLETU autorstwa J.WARD naprawde polecam . Przy tej ksiąźce Zmierzch to totalne dno.
Są wampiry, jest wojna jest dużo śmiechu i wiele pikantnych momentów. Po 14 rozdziale pierwszej części opadla mi szczęka z wrażenia. Sa 4 tomy: 1Mroczny Kochanek,2 Ofiara krwi (wlaśnie czytam) , 3 Wieczna Miłosć , 4 Wampirze Serce. No cóż tytuły trochę tandetne ale mimoto to naprawde świetna ksiażka szczególnioe dla tych którzy lubią fantastykę, paranormal i romance. POLECAM!

Re: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans

Napisał(a): -

A ja bym wam polecił coś trochę innego, ale też bardzo ciekawego. - cykl "Tułacze" Mariny i Siergieja Diaczenków. Emocje aż buzują, miłość po grób, mnóstwo tajemnic z przeszłości i niespodzianek w przyszłości. Właśnie wyszedł czwarty tom "Awanturnik". Wcześniejsze to "Odźwierny", "Szrama" i "Następca".
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • horror romans ksika
 • ksika horror romans
 • książki dla młodzieży horror romans
 • ksiki paranormal romance chomikuj
 • romanse warte przeczytania
 • ksiki romans horror
 • paranormal romance chomikuj
 • dobry horror i romans książka
 • ksiki horrory z romansem
 • ksiaka horror romans
 • ksiazki romans horror
 • ksirzki dla nastolatek romans ,horror
 • ksiki horrory chomikuj
 • ksiki paranormal romance 18 chomikuj
 • ksiazki horror chomikuj
Do góry strony: Książki warte przeczytania z kategorii horror+romans