308
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi270
  • Ocen na +55
308 ppt ?

Rockowe/bluesowe ballady (271)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Rockowe/bluesowe ballady

Napisał(a): Lee1 -

Lubicie ballady rockowe? Wolne, nastrojowe utwory, niektóre opowiadające o miłości, niektóre smutne. Wiele z nich weszło na stałe do kanonu muzyki rockowej.
Na początek trzy 'klasyki":
Emerson , Lake and Palmer - "Ces't La Vie", wspaniały głos niedawno zmarłego Grega Lake'a.

Cat Stevens - "Lady D"Arbanville" . Smutna piosenka dedykowana swojej byłej dziewczynie Patti. Oryginalna zemsta, przez "uśmiercenie" w piosence :) Ale tym sposobem będzie pewnie żyła wiecznie :)

Moody Blues - "Nights in White Satin", utwór - wizytówka, chyba wszyscy to znają...

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Rockowe/bluesowe ballady

Jeszcze trzy piękne ballady "Purpurowych":
"Soldier of Fortune" , album "Stormbringer" z 1974 r, vocal: David Coverdale.

"When a Blind Man Cries", bonus z albumu "Machine Head", 1972 r, słynny skład II, vocal: Ian Gillan.

"Wasted Sunsets" z "Perfect Strangers " z 1984 r. Powrót II składu.
Załączniki:

Napisał(a): darko63 -

moje propozycje to klasyki *Uriah Heep - July Morning, *Nazareth - Love Hurts,
*Budgie - Parents, *Led Zeppelin - Stairway To Heaven, *Scorpions - When the Smoke Is Going Down i wiele innych
-Temat rzeka tak szeroki jak delta Amazonki:) ja kolekcjonuję muzykę z okresu 1968-2016 z zakresu szeroko pojętego rocka-muzycznie ukształtowałem się na radiowej trójce i na wieczorach płytowych Beksinskiego,

moje propozycje to klasyki *Uriah Heep - July Morning, *Nazareth - Love Hurts,
*Budgie - Parents, *Led Zeppelin - Stairway To Heaven, *Scorpions - When the Smoke Is Going Down i wiele innych
-Temat rzeka tak szeroki jak delta Amazonki:) ja kolekcjonuję muzykę z okresu 1968-2016 z zakresu szeroko pojętego rocka-muzycznie ukształtowałem się na radiowej trójce i na wieczorach płytowych Beksinskiego,

darko63 moje propozycje to klasyki *Uriah Heep - July Morning, *Nazareth - Love Hurts,
Jak delta Amazonki plus Atlantyk :)) Zasadniczo słucham klasycznego rocka. Też pamiętam Trójkę - Beksińskiego, Kaczkowskiego, Janiszewskiego, wtedy jeszcze puszczano też całe dyskografie. To chyba im zawdzięczam moje gusta muzyczne. Mimo, że moja ...hm... "młodość" przypadła na okres punk rocka, zawsze wolałem "dinozaurów".
Uriah Heep - "July Morning":

Załączniki:

XXXXXXXXXXXXXXX Jeśli lubicie ballady rockowe to bardzo polecam manowar. Mają w swoim repertuarze całą masę takiej muzyki która z pewnością może się wam spodobać. Jest to oczywiście jeden z moich ulubionych zespołów.
A wiesz, że nie znam ich za dobrze. Ale jak polecasz, to może posłucham.

Znam audycje tych wszystkich muzycznych redaktorów-Szkoda, że tu nie ma działu MUZYKA pisałem do admina, ale odpisał, że nie ma takiej potrzeby???
-dla mnie największą "balladą rockową" jest mój hymn życiowy Deep Purple " Child in Time " to taka nastrojowa ballada:) na klawiszach z dynamicznym środkiem:) z gitarą Blackmoora-(to oczywiście żart-bo łoją w niej nieźle) oraz przepiękny niedoceniany utwór " When A Blind Man Cries" to taka krótka romantyczna "pościelówka" z mojej młodości
« Wróć do tematów
Do góry strony: Rockowe/bluesowe ballady