247
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +154
247 ppt ?

5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): ~ojciec -

Zbliża się czas pierwszych komunii i czego się dowiaduję? Że już dawno siedziałbym z żoną w więzieniu, ponieważ wedle zasad, o których właśnie przeczytałem nie mogłem skorzystać z pieniędzy, które młodzi dostali od rodziny z okazji tego święta. Kiedyś to było normalne, a teraz trzeba pytać dziecko o zgodę. Dodatkowo! Nie tylko dziecko, ale też prosić o pozwolenie sąd rodzinny, który ma wydać ostateczną decyzję czy z tych pieniędzy można skorzystać. Czy to nie jest przesada? To rodzic organizuje komunie, to on płaci za przyjęcie i to my decydujemy o tym czy w ogóle do tej komunii podejdzie. Rozumiem, że to są pieniądze dzieciaków, no ale czy połowa rodziców już dawno nie byłaby skazana, gdyby to prawo działało tak jak jest na papierze?

INTERIA.PL

Re: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): karaniny -

Ja też nie wiem gdzie są moje pieniądze z komunii, no ale kto by się tam przejmował. Dzieci teraz dostają grube tysiące, które są im niepotrzebne. Rodzic może je "trzymać", bo jest rodzicem. Może je wydać, a najwyzej zrwóci w odpowiednim momencie. Żadne dziecko nie pójdzie z tym do sądu, zawsze tak było/ :D

Napisał(a): ~Adam -

To dziecko decyduje czy chce chodzic na religie i uczyc sie o zydzie i zydowce, czy isc do komunii, isc do obcej Slowianom religii. to nie rodzice powinni decydowac o chrzcie dziecka i skazywac go na przynaleznosc do amfii z watykanu, do najezdzcow z watykanu. dziecko powinno byc chrzczone w wieku 18 lat i samo podejmowac decyzje. do tego w polsce powinno uproscic wypisywanie sie z kosciola katolskiego tak jak jest w Niemczech, norwegii , szwecji itd - wystraczy tylko wypelnic formularz i juz po sprawie a nei biegac po urzedach, szukac swiadkow i jeszcze miec durne akzanie od ksiedza, proboszcza

Napisał(a): ~Josephus -

Nawet najbardziej debilne ustawy i przepisy tworzą ludzie tacy jak my. Czas zlikwidować przepisy i ustawy nie przystające do oświeconych ludzi.
No chyba że motłoch i gorszy sort wg rządzących tego łaknie i pragnie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka