79
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +0
79 ppt ?

Alkomat (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Alkomat

Napisał(a): ~Gość1984 -

~Zochan
czarna05 ciekawy test, bardzo dokładny, dzięki... jednak martwi mnie ten jedyny minus, o którym wspomniał testujący ;) Jaka jest jego cena i gdzie można go kupić?
Na http://www.al(...)hit.pl/ dostaniesz, 950zł. Sądzę jednak, że do standardowego użytku z powodzeniem wystarczą tańsze modele, wszystkie elektrochemiczne mają zresztą certyfikat NF.
Myślę, że w zupełności Alkohit X50 wystarczy.Jest to chyba najbardziej atrakcyjny alkomat pod względem ceny jeżeli chodzi o alkomaty elektrochemiczne. Warto dodać, że jest to alkomat bezustnikowy, a więc bez przeszkód może korzystać z niego więcej osób (dość istotna kwestia np w małej firmie).
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Gość1984 -

czarna05 lub na imprezach ;) F Taktycznie bezustnikowy będzie praktyczniejszy i widzę, że akurat jest w promocji, muszę pomyśleć i pogadać z mężem. A Ty go masz? Używasz? Jest dokładny?
Tak używam go i jestem zadowolony. Co prawda kupiłem go drożej więc masz okazję nabyć go w niższej cenie. Z tego co widzę ten model objęty jest również programem darmowych kalibracji.

Napisał(a): ~Mick -

~Bondzow Jak Ci zależy na dokładności to dobre są elektrochemiczne. Policja też używa takich alkomatów. Alkohit ma też tańsze alkomaty, np x3, albo droższe 100, zależy jaki przedział dokładności i pomiaru Cie interesuje.
Są też jednorazówki... różne opinie o nich chodzą, więc jeżeli chcemy je brać pod uwagę to warto się upewnić, czy mają odpowiednie certyfikaty, żeby się nie naciąć.

Napisał(a): ~huberrt33 -

~Mick
~Bondzow Jak Ci zależy na dokładności to dobre są elektrochemiczne. Policja też używa takich alkomatów. Alkohit ma też tańsze alkomaty, np x3, albo droższe 100, zależy jaki przedział dokładności i pomiaru Cie interesuje.
Są też jednorazówki... różne opinie o nich chodzą, więc jeżeli chcemy je brać pod uwagę to warto się upewnić, czy mają odpowiednie certyfikaty, żeby się nie naciąć.
Jednorazówek bym nie polecał raczej szukałbym elektrochemicznych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na jednorazówki sprawdźmy czy posiadają certyfikat np NF czy TUV. Z tego co się orientuję również w swojej ofercie takie alkomaty spełniające wszystkie certyfikaty posiada Alkohit.

Napisał(a): StuntmanMark -

MalaMi13 Alkohit Start, mam kilka do okazyjnego sprawdzania, bo alkohol piję raczej rzadko, ale uznałam, że na wszelki wypadek warto mieć je w domu w razie czego. Koszt jest nieduży, a po imprezie może uratować prawo jazdy lub nawet życie
jeśli nie zdarza się nam siadać za kierownicę po imprezie lub pijemy bardzo rzadko to takie jednorazówki są dobrym rozwiązaniem, a jeżeli potrzebujemy kontroli znacznie częściej chyba lepszym rozwiązaniem będzie alkomat elektrochemiczny taki jak np. x5 czy x50

Napisał(a): ~Erdziia -

StuntmanMark
MalaMi13 Alkohit Start, mam kilka do okazyjnego sprawdzania, bo alkohol piję raczej rzadko, ale uznałam, że na wszelki wypadek warto mieć je w domu w razie czego. Koszt jest nieduży, a po imprezie może uratować prawo jazdy lub nawet życie
jeśli nie zdarza się nam siadać za kierownicę po imprezie lub pijemy bardzo rzadko to takie jednorazówki są dobrym rozwiązaniem, a jeżeli potrzebujemy kontroli znacznie częściej chyba lepszym rozwiązaniem będzie alkomat elektrochemiczny taki jak np. x5 czy x50
Alkomaty jednorazowe są wstanie sprawdzić czy przekraczamy dopuszczaną normę 0,2 promila , a pomiar powinien być dokonywany co najmniej 20 min po ostatnim spożyciu alkoholu. Czy to wygodne? Na to pytanie należy sobie samemu odpowiedzieć. Osobiście wybrałbym alkomat elektrochemiczny, który charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Model x50 to bardzo dobry alkomat posiadający wszystkie wymagane certyfikaty. Cena może nie jest niska ale jeżeli chcemy posiadać dobry sprzęt, który będzie służył nam przez lata to uważam, że warto wydać te pieniądze.

Napisał(a): ~MIck -

~huberrt33
~Mick
Jednorazówek bym nie polecał raczej szukałbym elektrochemicznych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na jednorazówki sprawdźmy czy posiadają certyfikat np NF czy TUV. Z tego co się orientuję również w swojej ofercie takie alkomaty spełniające wszystkie certyfikaty posiada Alkohit.
Racja, z tymi jednorazowymi to trochę jak z prezerwatywami - jeśli chcemy mieć największe możliwe zabezpieczenie, wybieramy dobrą firmę i atesty a nie chińszczyznę ;)

Napisał(a): ~Erdziia -

czarna05 kupiliśmy alkohit x50, po weekendowych testach jesteśmy zadowoleni, pomiary nie różniły się drastycznie od siebie, mam wrażenie, że były dosyć dokładne, chociaż z policyjnym alkomatem nie mam porównania (na szczęście ;))
Alkohit x50 posiada wszystkie wymagane certyfikaty więc nie ma mowy aby dokonywane pomiary były mało dokładne. Warto też wspomnieć, że wyższy model x100 został dopuszczony do profesjonalnej kontroli kierowców w krajach UE, np. Portugali. Jest to profesjonalne urządzenie głównie do firm ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby taki posiadać w domu:-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • alkomat al 6000 opinie
  • da 8500 gold opinie
  • alkomat da 7100 opinie
  • da 7100 opinie forum
  • alkomat at 6000 opinie
  • alkomat da 8500 gold opinie
  • alkomat da 7100
  • alkomat at 6000 forum
  • alkomat sentech al 6000 forum
  • opinie o alkomacie al6000