Reklama

50
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
50 ppt ?

Aparat cyfrowy czy lustrzanka? na co warto zainwestować?? (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Aparat cyfrowy czy lustrzanka? na co warto zainwestować??

Napisał(a): -

To zależy od Twoich umiejętności tak na prawdę. Czy miałeś wcześniej styczność z lustrzankami? Długo fotografujesz na swoim kompakcie? Orientujesz się w terminologii, wiesz na czym polega ustawienie iso, przesłony i migawki? Bo jeżeli irytuje Cię mała ilość funkcji z kompakcie, to rzeczywiście najwyższy czas kupić lustrzankę ;)
Miałem podobny dylemat, ale definitywnie zdecydowałem się na lustrzankę. Ale wcześniej już dosyć mocno interesowałem się fotografią i szczerze mówiąc, o konfiguracji parametrów wiedziałem już sporo. Kupiłem alfę 200 w sklepie winmar , teraz już jej nie ma, ale polecam równie prostą w obsłudze, lecz troszkę lepszą lustrzankę Canon, np 450D. Na pewno fajne jest to, że kupując na raty płacisz mniej

Jesli "polknales bakcyla fotografii" to...
lustrzanka cyfrowa , zdecydowanie !
Po pierwsze eknomia
po drugie technika
po trzecie ekonomia i mozliwosci techniczne
Reszta to Twoja inwencja, fantazja w ktorym aparat zajmie
ostatnie miejsce !!!
Pozdrwiam serdecznie i zycze sukcesowna polu foto , tez a zwlaszcza :):):)

Napisał(a): Gość -

Zależy co chcesz focić .
Najważniejsze - ile chcesz wydać na Aparat .
Kompaktowa cyfrówka z dużym zumem w średniej klasie z osprzętem do macro będzie cię kosztować około 2000 tysiące złotych , no i to bedzie już sprzęt średniej klasy .
Natomiast lustrzanka cyfrowa , przeważnie ma tylko obiektyw standardowy , a więc żeby mieć podobne parametry musisz dokupić teleobiektyw i macro a to się zamknie gdzieś w 4000 tysiącach złotych , oczywiście średniej klasy sprzęt .
Więc jak widzisz wszystko zależy od kasy jaką możesz przeznaczyć .

Oj, wcale nie jest tak, że aparat jest najmniej ważny. Dobry aparat robi lepsze zdjęcia - taka jest prawda. Wiele razy, mając kompakt, doświadczałem ogromnego rozczarowania widząc końcowy efekt i zestawiając go z moim wyobrażeniem. Niestety, pewnym koncepcjom proste aparaty nie podołają. Wiele zależy od rodzaju aparatu. Im lepszy, im lepsze szkła, tym fajniejsze foty i większe możliwości obróbki. Chyba nikt nie powie, że takim Canon EOS 1D MARK zrobi się równie dobre fotki, co kompaktem samsunga za 250zł?

Nad tym jest się dobrze zastanowić ja mam dwa aparaty jedne zwykł cyfrowy mały, który służy mi do robienia zdjęć przeważnie na imprezach można zawszę go schować w kieszeń natomiast drugi jest to lustrzanka Canona jej używam do robienia zdjęć bardziej artystycznych oraz jak mi zależy żeby zdjęcia były ładniejsze czyli np pamiątki z wakacji. Aparaty w okazyjnej cenie znajdziesz na <<>> sklep bardzo dobrze zaopatrzony i zaufany możesz zawszę tam zadzwonić i spytać o radę a na pewno Ci pomogą.

Cóż moge więcej powiedzieć i dodać do tego co zostało już napisane. Jeśli masz już opanowanego kompakta i czujesz niedosyt to przesiądź się na lustro. Najwyższy czas. A jeśli aparat ma ci służyć do robienia fotek na imprezach i jakichś okolicznościowych to kompakt Ci w zupełności wystarczy. Dobrze by było gdybyś napisał ile chcesz przeznaczyć na zakup. wtedy może nawet moglibyśmy podpowiedzieć konkretny model i osprzęt do niego.

No cóż. Mi już nawet moja lustrzanka przestała wystarczać, a konkretnie obiektywy, jakie do niej mam. Czas najwyższy na jakiś upgrade sprzętowy, niestety na razie jestem totalnie spłukana, więc wolę nawet o tym nie myśleć. Zawsze przychodzi taki moment, w którym coś nam przestaje wystarczać. Z twojego pytania jednak wnioskuję, że na razie nie kupiłeś jeszcze nic i zastanawiasz się po prostu co wybrać. No i tu tez wszystko zależy od tego, co zamierzasz robić, w jakim stopni intensywności fotografować i tak dalej. Jeśli chcesz być pstrykaczem i robić zdjęcia głównie na automatycznych ustawieniach, to nie ma sensu wydawać zbyt dużo pieniędzy na choćby półprofesjonalny aparat. Spokojnie wystarczy ci dobrej klasy kompakt. Jeśli jednak masz zamiar zająć się fotografią również od technicznych aspektów, takich jak operowanie czasami naświetlania i przesłonami i wiesz, że będziesz to robić - to proszę bardzo, kup dobrą lustrzankę, rób zdjęcia, osiągaj efekty i ciesz się tym :)

Napisał(a): pyzate -

dzisiejsze kompakty mają już masę możliwości, jeśli chodzi o manualne manipulowanie ustawieniami. jeśli to ma być prosty i łatwy w obsłudze aparacik, to wybierz kompakt. w lustrzankę najwyżej zaopatrzysz się za jakiś czas jak już złapiesz bakcyla fotografowania :) a jeśli o kupno chodzi, to warto rozejrzeć się w sklepie redcoon, mają teraz promocję na dostawę sprzętu foto.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • lustrzanka czy cyfrowy
  • lustrzanka czy cyfrowy aparat
  • aparat cyfrowy czy lustrzanka
  • lustrzanka czy cyfrowy
  • lustrzanka czy aparat cyfrowy
  • co lepsze aparat cyfrowy czy lustrzanka
  • lustranka.czy cyfrowy
  • lustrzanka.czy aparat cyfrowy
  • aparat cyfrowy czy lustrzanka forum
  • cyfrowy czy lustrzanka
  • co lepsze lustrzanka cyfrowa czy aparat cyfrowy
  • lustrzanka a cyfrowy
  • lustrzanka cyfrowa czy aparat cyfrowy
  • cyfrwka czy lustrzanka forum
  • co lepiej kupic lustrzanke czy cyfruwke
  • co lepsze lustrzanka czy cyfrwka
  • co lepsze lustrzanka czy aparat cyfrowy
  • jaki aparat cyfrowy czy lustrzanka forum
  • lustrzanka czy cyfrwka
  • jak i kupic dobry aparat fotograficzny lustrzanke opinie
  • cyfrowy a lustrzanka
  • co kupic lustrzanke czy cyfrowke
  • dobry aparat fotograficzny lustrzanka
  • lustrzanka czy cyfrówka forum
  • aparat cyfrowy a lustrzanka cyfrowa
  • jak wybrac aparat fotograficzny lustrzanke cyfrowa
  • aparaty cyfrowe lustrzana czy kompkt
  • co lepsze lustrzanka czy cyfrowka
  • aparat lustrzanka czy cyfrowy
  • co lepse aparat czy lustrzanka
  • aparat cyfrowy vs lustrzanka
  • jaki aparat lepszy lustrzanka czy cyfrowy
  • lepszy aparat cyfrowy czy lustrzanka
  • cyfrówka czy lustrzanka
Do góry strony: Aparat cyfrowy czy lustrzanka? na co warto zainwestować??