37
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +11
37 ppt ?

aseptyka u dentysty (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

aseptyka u dentysty

Napisał(a): ~sterylna -

ostatnio byłam u dentysty i przeżyłam szok! mianowicie narzędzia wgl nie były zdezynfekowane a przecież to jest gabinet dentystyczny! tu powinna być ścisła aseptyka! nie zdecydowałam się na jakikolwiek zabieg, i żeby było ciekawiej to kazali mi zapłacić odszkodowanie za to, że się nie zdecydowałam skorzystać z ich usług i dodatkowo upierali się że aseptyka w ich gabinecie stoi na bardzo wysokim poziomie!
nie zapłaciłam i skierowali sprawę do sądu, jak mam udowodnić, że u tego dentysty nie dba się o dezynfekcje narzędzi i zabiegi są wykonywane w brudzie?? pomóżcie!
INTERIA.PL

Re: aseptyka u dentysty

Napisał(a): ~sterylna -

tom100 Żadny stomatolog nie ryzykuje nie sterylnymi narzędziami ,- z mikroskopem weszłaś do gabinetu ?- czy jak?- skąd wiesz że narzędzia były brudne?-
bo to idzie dostrzec kiedy narzędzie było używane a nie zdezynfekowane, może zapomnieli po poprzednim pacjencie nie mam pojęcia ale to na pewno nie były sterylne narzędzia

Napisał(a): ~Adaś -

Żaden szanujący się gabinet nie pozwoli sobie na taki numer .Narzędzia są autoklawizowane w specjalnych torebkach.Opisanych,oznakowanych i nowych dla każdego pacjenta.
Przynajmniej w Polsce(bo tego nie napisałaś)
Jeśli coś ci się nie widzi,zawsze możesz poszukać właściwego gabinetu.
Zresztą jak by co, istnieje coś takiego jak kontrole wewnętrzne,których protokoły są do wglądu,dla uprawnionych organów(np.SANEPID).
Myślę,że sprawy w sądzie nie wygrasz.

Napisał(a): ~qlek -

i dlatego właśnie od ponad trzech lat już chodze tylko do dentystów z enelmedu. Mają czyste, schludne gabinetybardzo dbają o sterylność i higienę, nigdy się nie zawiodłam. A jak czytam takie komentarze, to mam gęsią skórkę na samą myśl.
« Wróć do tematów
Do góry strony: aseptyka u dentysty