45
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń401
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +0
45 ppt ?

Bieganie zimą (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Bieganie zimą

Napisał(a): Gość -

biegam od 10 lat maratony i nie odpuszczam treningów wadna pogodę, przy tych minus. temp. ubieram koszuklkę oddych z długim rękawem na to nastepną na tą z krótkim i na koniec ortalion wiatroszczelany ale b.lekki, spodnie leginsy 2 pary i zwykłe adidasy, czapka oddychająca i rękawiczki, szalik i możesz smigać po 20 km dziennie wygrywając z mrozem , przy duzych mrozach oddychać trzeba prez szalik

Napisał(a): -

No cóż - przede wszystkim ważne jest, żeby ubrać się w odzież, która będzie termoaktywna. Wystarczy że zaopatrzysz się w taką odzież w jakimś sklepie sportowym Ona jest praktycznie niezbędna do wysiłku na mrozie - odprowadza pot, a przy okazji trzyma ciepło. Powodzenia w bieganiu na mrozie! :-)

No najważniejsze, żeby zaopatrzyć się w odzież termoaktywną, ciepłą, oddychającą i sportową, o kroju nieograniczającym ruchów, czyli najlepiej elastyczną. Najlepiej sprawdza się w tych warunkach odzież typu Rogelli (znana marka wśród profesjonalistów). Sklep generalnie bardzo ok, przesyła za free, ze zwrotami i wymianami rozmiarów nie ma problemu. Rzeczy są w 100% oryginalne, wiadomo - prosto ze źródła (rogelli.pl). Uważaj na podróbki z allegro.

Mi poradzili rzeczy z rogelli.pl forumowicze z maratonypolskie. Nie znałam tej marki. Ale kupiłam sobie na razie ocieplane getry do biegania i jestem zadowolona. Na wiosnę nadadzą się też an rower. Jakość jest bardzo dobra. Jakoś mnie przekonało to, że maratończycy w nich biegają.

Wiadomo, bo maratończycy nie założą byle szmatki i na punkcie odzieży termicznej, nieprzemakalnej i oddychającej mają świra. Więc skoro oni polecają rogelli, to można brać w ciemno. Tylko trzeba uważać na podróbki z aukcji. Niestety, oryginalne można kupić tylko w firmowym sklepie rogelli.pl ale za to przesyłka jest za darmo a wymiana rozmiaru przebiega bez problemu ;)

Wbrew pozorom bieganie zimą może być całkiem przyjemne. Oczywiście tylko wtedy jeśli posiada się odpowiednią bieliznę termoaktywną. Najlepiej jeśli jest bardzo dobrej jakości, naprawdę nie ma sensu na niej oszczędzać. Tym bardziej,ze jest to potem odczuwalne:) i to bardzo. Profesjonalne zestawy można dostać na siula grande.pl , naprawdę jest w czym wybierać

buty i dobra odzież to podstawa. Odzież termoaktywna się przyda jeśli zamierzasz trenować regularnie, jeśli to tylko jednorazowy "wyskok", to wystarczy się ubrać na cebulkę :-) jakiś polar, kurtka i będzie oke. No i buty buty są ważne - ciepłe, ale raczej nie typowo zimowe :D

Myślę, że dobrze ci tu doradzają, że bielizna termoaktywna to podstawa;) Z pewnością warto w coś takiego zainwestować. No a co do reszty, to warto rozejrzeć się w sklepach za odpowiednia kurtką i obuwiem - w sklepach sportowych na pewno coś znajdziesz, parę propozycji już z resztą padło.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bieganie zimą