88
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń620
  • Odpowiedzi75
  • Ocen na +28
88 ppt ?

BISKUPI POKAZUJĄ SWOJĄ BEZRADNOŚĆ I FRUSTRACJĘ .. (76)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: BISKUPI POKAZUJĄ SWOJĄ BEZRADNOŚĆ I FRUSTRACJĘ ..

Napisał(a): KarolP12 -

Bluszcz192
KarolP12 Widać należy zmienić rząd na taki który zakaże ludobójstwa aborcyjnego skoro ten nie rozumie jak ma się zachować.
Tak właśnie trzeba i ten nowy, przyszły rząd niech nakaże też ustawą obowiązek uczestniczenia w mszy codziennej, kult toruńczyka i przedstawicieli episkopatu opodatkowanie na rzecz kleru itp
Jeśli władze kościoła twierdzą że ponad 90% ludzi w Polsce to katolicy to przecież wystarczy jeden z episkopatu list odczytany w czasie sumy w każdym kościele i po problemie. Nie uważasz? Kłopot w tym że ci wierzący sa w większości tylko na papierze na plebani bo tak naprawdę kultywują tylko tradycję typu chrzest, ślub w kościele czy ceremonia pogrzebowa a na co dzień kierują się całkiem innymi racjami totalnie olewając nakazy fałszywych, zachłannych, i bardzo grzesznych książulków
Żeby choć trochę podporządkować sobie tą rozwydrzoną i zaczynająca samodzielnie myśleć trzódkę trzeba wspierać sie regulacjami prawnymi przez rząd który jest uzależniony poparciem przy wyborach od facetów w czerni i czerwieni polującymi za wymyślonymi czarownicami i pomiotem szatańskim.
Marzą ci się heretyckie porządki widzę :))
Są tak samo warte uwagi jak te wysnuwane przez ateistyczną swołocz.
INTERIA.PL

frankeman
KarolP12 Widać należy zmienić rząd na taki który zakaże ludobójstwa aborcyjnego skoro ten nie rozumie jak ma się zachować.
Bardzo słusznie. Zmieńcie.
Ale jako że to trochę potrwa, to proponuję, aby Kościół Katolicki natychmiast zaczął działać.
Wszystkich zwolenników aborcji trzeba wyrzucić z Kościoła, to na początek.
Ale naprawdę wyrzucić, nie na niby. Ogłosić z ambon, po nazwiskach, że są wyrzuceni i nie mają wstępu do kościołów.
Ja bym oczywiście miał wstęp, bo nie jestem zwolennikiem aborcji.
Oczywiście franki twoja wartościowa inicjatywa zostanie dołączona do podobnych zgłaszanych przez ateistycznych świrów i stosownie rozpatrzona w terminie ustawowym.

Przez języki ognia :D
Hehehe

Napisał(a): frankeman -

Patrzcie co tu się dzieje.
Proponuję, aby KK poważnie zajął się aborcją, a tu jeden waran kościelny pisze że to propozycja bez sensu.
Dziwne, bo przecież prawie 100% aborcji wykonują katolicy.
Widocznie Kościołowi Katolickiemu jednak nie zależy na życiu nienarodzonych :(

Napisał(a): ~dinozaur -

~gosc Powinni wam lewakom i ateistom nie tylko nie zabraniac, ale zachęcac i pomagać. Jak się wszyscy wyskrobiecie, będzie święty spokój.
Bez obawy, idiokracja zapanuje tak i tak, macie zbyt wielką przewagę liczebną :)))

Napisał(a): Bluszcz192 -

~osobliwość
w twoim przypadku to akurat twoja matka dopuściła się zbrodni przeciwko ludzkości nie usuwając płodu którym byłeś :))))
Nie pisz tak. Bez wzgledu na przekonania i wiare wszyscy jestesmy ludzmi polakami stworzeniami i kazdy-a z nas z juz za to zasluguje na szacunek. Mozna piszac nikogo nie ponizac. Milutkiego wieczoru.

Ps przpraszam za pisownie ale w ej chwili dysponuje tylko bardzo dziwacznym urzadzeniem

Napisał(a): ~osobliwość -

Bluszcz192
~osobliwość
w twoim przypadku to akurat twoja matka dopuściła się zbrodni przeciwko ludzkości nie usuwając płodu którym byłeś :))))
Nie pisz tak. Bez wzgledu na przekonania i wiare wszyscy jestesmy ludzmi polakami stworzeniami i kazdy-a z nas z juz za to zasluguje na szacunek. Mozna piszac nikogo nie ponizac. Milutkiego wieczoru.

Ps przpraszam za pisownie ale w ej chwili dysponuje tylko bardzo dziwacznym urzadzeniem
nie wszystkim się szacunek należy. takiemu co w ciężarówkę wsiada i rozjeżdża innych też okażesz?

~osobliwość
Bluszcz192
~osobliwość

nie wszystkim się szacunek należy. takiemu co w ciężarówkę wsiada i rozjeżdża innych też okażesz?
No ale KarolP12 nie wsiada do tejże ciężarówki i nikogo nie rozjechał a zwyczajnie wyraził swój pogląd do czego oczywiście miał na forum pełne prawo. A to ze ma całkowicie inne poglądy z którymi ja też sie nie zgadzam i to bardzo bardzo nikogo nie uprawnia do formowania takich tekstów jak ten Twój. No ale to jest też tylko moje zdanie z którym Ty oczywiście nie musisz się zgadzać. A co do tego w ciężarówce wjeżdżającego w tłum hmmm oczywiście należy potępić i walczyć z tym co zrobił ale szacunek do jego życia tak czy owak trzeba mieć by nie stać się gorszym od zwierzęcia.
Chyba uciekamy od głównego tematu tego miejsca

KarolP12
Bluszcz192
Tak właśnie trzeba i ten nowy, przyszły rząd niech nakaże też ustawą obowiązek uczestniczenia w mszy codziennej, kult toruńczyka i przedstawicieli episkopatu opodatkowanie na rzecz kleru itp
Jeśli władze kościoła twierdzą że ponad 90% ludzi w Polsce to katolicy to przecież wystarczy jeden z episkopatu list odczytany w czasie sumy w każdym kościele i po problemie. Nie uważasz? Kłopot w tym że ci wierzący sa w większości tylko na papierze na plebani bo tak naprawdę kultywują tylko tradycję typu chrzest, ślub w kościele czy ceremonia pogrzebowa a na co dzień kierują się całkiem innymi racjami totalnie olewając nakazy fałszywych, zachłannych, i bardzo grzesznych książulków
Żeby choć trochę podporządkować sobie tą rozwydrzoną i zaczynająca samodzielnie myśleć trzódkę trzeba wspierać sie regulacjami prawnymi przez rząd który jest uzależniony poparciem przy wyborach od facetów w czerni i czerwieni polującymi za wymyślonymi czarownicami i pomiotem szatańskim.
Zastanawiałem sie przez chwilę czy określenie heretyk przypisywane mi przez Ciebie jest dobre czy też złe. Musiałem sięgnąć do encyklopedii PWN by zapoznać sie jeszcze raz dokładnie ze znaczeniem słowa herezja i oto co znalazłem:
...,,
herezja [łac. haeresis < gr. haíresis ‘wybór’],
kacerstwo,
poglądy rel. uznane za sprzeczne z oficjalnie głoszoną przez Kościół doktryną (dogmatami).
W pierwszym okresie formowania się dogmatyki chrześc. (II–V w.) najważniejsze herezje dotyczyły zagadnień chrystolog. (arianizm, monofizytyzm), Trójcy Świętej (sabelianizm) oraz kwestii stosunku natury do łaski (pelagianizm). Druga fala herezji pojawiła się w okresie późnego średniowiecza i w początkach czasów nowoż.; inicjatorzy tych herezji nawiązywali do późnoantycznych idei rel.-filoz., jak gnostycyzm czy manicheizm (bogomilizm, katarzy), lub do Biblii, odrzucając naukę głoszoną przez Kościół katol. (husytyzm, protestantyzm). Ukształtowane pod wpływem tych herezji ruchy rel.-społ. prowadziły często do rewolucyjnych wystąpień plebejskich o charakterze antyfeudalnym i antyklerykalnym. Kościół przeciwdziałał herezji na różne sposoby: przez argumentację (np. wczesnochrześc. apologeci, polemiści antyreformacyjni w XVI w.), niszczenie ksiąg heretyckich, usuwanie ze stanowisk kośc., nakładanie anatemy, w niektórych przypadkach zbrojne krucjaty; w XIII–XVII w. gł. rolę w zwalczaniu herezji odgrywała inkwizycja.....
Wiesz Karolu?
Trafiłeś bo jeśli w pewnym sensie przypisuję sie do gnostyków to faktycznie jestem heretykiem i co dziwo wcale nie widzę w tym nic złego bo przecież tu chodzi o odrzucenie wszystkich wg mnie błędnych dogmatów wymyślonych przez hierarchów praw kolidujących wyraźnie z tymi biblijnymi itd Cieszę się że inkwizycja już upadła bo nie lubię depilacji w ognisku.
Najlepszego.

Napisał(a): frankeman -

Właśnie dlatego KK powinien wyrzucać wszystkich katolików, którzy popierają aborcję. Nie wpuszczać do kościołów. Przed kościołami wywiesić listy wyrzuconych. Jak zwolennik aborcji wejdzie do kościoła, to pałą przez łeb i za drzwi.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego KK nic w tej sprawie nie robi, tylko oczekuje że inni coś zrobią.Tak to se można czekać w nieskończoność.

Napisał(a): pintapalec -

Rzeczywiście z skąd my to znamy ??
Znalezione w sieci.

Z Kościołem jak z komunizmem , PZPR -em.
- jedynie słuszna idea, nieomylne władze...
tylko ludzie jakoś tak do tego nie dorośli.
Naród z kościołem Kościół z Narodem!
Aby Polska rosła w siłę a księża żyli dostatniej!
Idee Papieża wiecznie żywe!
Ręce precz od Komisji Majątkowej!
Program Kościoła Programem Narodu!
Kto godzi w ks.Pedofila, ten godzi w Kościół, religię i Pana Boga!
Wieczne tortury słuszną karą za grzechy!
Walczmy o każdy dzień bez grzechu!
Młodzież mówi nie antykoncepcji!
Księża w pierwszym szeregu walki z Szatanem!
Bądź czujny wobec wrogów Kościoła!
Niech żyje Plenum Episkopatu!!
Strzeż tajemnicy spowiedzi!
Naród zawsze z Kościołem!
Całą władza w ręce Kleru!
Biskup ma zawsze rację!
Niech się święci Wielkanoc!
Bijmy się o lepsze oceny z religii!
Kościół awangardą nowoczesności!
Biskupi gwarancją nowoczesności Polski!
A co Ty zrobiłeś dla walki o katolicką Polskę?
Tylko grunty w rękach Kościoła rodzą najlepiej!
Niech żyje odwieczna przyjaźń polsko-watykańska!
Tysiąc nowych kościołów na nowe tysiąclecie katolickiej Polski!
Pijany katolik to grzeszny dezerter z frontu walki o Katolicką Polskę!
Konkordat wieczną gwarancją stabilności państwowej!
Kościoły w każdej dzielnicy, kaplice na każdej ulicy!
Maszerujmy na kolanach ku lepszemu jutru!
Kościół przewodnią siłą Narodu!
Ateista to dezerter z frontu walki o pokój i silną Polskę!
Cały Naród buduje siłę Kościoła!
Kościół katolicki gwarancją dobrobytu i potęgi kraju!
Wcielamy w życie postanowienia konferencji Episkopatu!
,,
"Nie rzucim ziemi skąd nasz szmal,
Nie damy pogrześć żłoba!
Każdej złotówki jest nam żal.
Ta chciwość jak choroba.
My chcemy Polskę wpuścić w dług
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

Tutaj na wieki będziem trwać
I wciskać wam ciemnoty.
Na straży kasy będziem stać
A bydło- do roboty
By dać nam na tacę forsy huk
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

Choć w celibacie mamy trwać
To każdy z nas przeleci,
Jak dobry ogier, k..uwa mać,
Kobiety, was i dzieci.
Bo nasze jaja to nie zb..uk
- Tak nam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

A gdybyś krzywo patrzeć chciał
Na odzianego w ornat,
To ci powiemy: Taki wał!
My mamy swój konkordat!
Jak się nie zgadzasz toś nasz wróg
- Tak Nam dopomóż Bóg"!
-Tak Nam dopomóż Bóg !

Napisał(a): ~posoborowie trwa -

"Czyżbyście szanowni purpuraci tak bardzo nie wierzyli swoim wyznawcom ? I nie mieli żadnej koncepcji i wiary że parafialne owieczki będą was słuchać ??
Wystarczyło, żeby na Soborze Watykańskim II przegłosowano m.in. wolność religijną, sprzeczną z np. "Syllabusem Errorum" Piusa IX, aby stało się to, co się stało po tym Soborze. Dość dużo na ten temat mówił kiedyś Ks. Malachi Martin (swego czasu, sekretarz kard. Bei i współpracownik papieża Jana XXIII), we wywiadzie przeprowadzonym z nim, w 1994 r., przez Bernarda Janzena:
cyt." Bernard: Czy jest jakiś powód, dla którego Bóg stawia obecnie rodziny w sytuacji, w której muszą one polegać na sobie samych ?
Ks. Martin: Nie znam zamysłów Bożych, Bernardzie. Najwidoczniej Chrystus podjął odnośnie naszej epoki radykalną decyzję. I decyzja ta jest bardzo surowa. Dawno temu, kiedy byłem bardzo młody, można było być znacznie spokojniejszym o pewne rzeczy, ponieważ wszędzie dokoła istniały siatki bezpieczeństwa - rodzice, lokalna społeczność, nauczyciele, czy policja.
[...]
Ks. Martin: Jeśli zeszło się z właściwej drogi, było się łapanym przez siatki bezpieczeństwa. Jednak nawet obecnie, gdy siatek takich nie ma, Chrystus nie zaakceptuje żadnych naszych wymówek. Nie będzie tolerował żadnych przejawów zła ! Nie ścierpi nieczystości w naszym życiu. Nie ścierpi nieuczciwości. Nie ścierpi niewierności. Nie przyjmie twoich tłumaczeń: 'Cóż, jestem zmęczony, podobnie jak moja żona i dzieci, tak więc dzisiaj nie pójdziemy na Mszę Świętą. Wszyscy ciężko pracowaliśmy przez cały tydzień i Bóg z pewnością to zrozumie.' W istocie, jeśli chodziło się na Mszę Świętą regularnie, bardzo trudno jest opuścić ją po raz pierwszy, jeśli jednak uczyni się to cztery czy pięć razy, będzie to przychodziło stopniowo coraz łatwiej. Jeśli jednak tak postępujesz, Chrystus nie zmusi cię do powrotu do Kościoła. Zazwyczaj nikt cię nie będzie za to ganił. [...] Chrystus Pan nie ułatwi ci tego. Co jakiś czas będzie obok ciebie przechodził. Przechodzi obok każdego człowieka, jak to było w przypadku owego bogatego młodzieńca z Ewangelii, który ostatecznie nie poszedł za Nim. [...]
Ks. Martin: [...] Najwyraźniej Chrystus podjął taką właśnie decyzję odnośnie obecnego Kościoła. Dlaczego ? Sądzę iż dlatego, że obecnie można znaleźć prawdę, o ile się naprawdę tego chce. [...]"

z: "Piotr w okowach. Rozważania o kondycji Rzymu. Wywiad z ks. Malachi Martinem" (2009 Triumph Communications)

Bluszcz192
KarolP12
Bluszcz192
Zastanawiałem sie przez chwilę czy określenie heretyk przypisywane mi przez Ciebie jest dobre czy też złe. Musiałem sięgnąć do encyklopedii PWN by zapoznać sie jeszcze raz dokładnie ze znaczeniem słowa herezja i oto co znalazłem:
...,,
herezja [łac. haeresis < gr. haíresis ‘wybór’],
kacerstwo,
poglądy rel. uznane za sprzeczne z oficjalnie głoszoną przez Kościół doktryną (dogmatami).
W pierwszym okresie formowania się dogmatyki chrześc. (II–V w.) najważniejsze herezje dotyczyły zagadnień chrystolog. (arianizm, monofizytyzm), Trójcy Świętej (sabelianizm) oraz kwestii stosunku natury do łaski (pelagianizm). Druga fala herezji pojawiła się w okresie późnego średniowiecza i w początkach czasów nowoż.; inicjatorzy tych herezji nawiązywali do późnoantycznych idei rel.-filoz., jak gnostycyzm czy manicheizm (bogomilizm, katarzy), lub do Biblii, odrzucając naukę głoszoną przez Kościół katol. (husytyzm, protestantyzm). Ukształtowane pod wpływem tych herezji ruchy rel.-społ. prowadziły często do rewolucyjnych wystąpień plebejskich o charakterze antyfeudalnym i antyklerykalnym. Kościół przeciwdziałał herezji na różne sposoby: przez argumentację (np. wczesnochrześc. apologeci, polemiści antyreformacyjni w XVI w.), niszczenie ksiąg heretyckich, usuwanie ze stanowisk kośc., nakładanie anatemy, w niektórych przypadkach zbrojne krucjaty; w XIII–XVII w. gł. rolę w zwalczaniu herezji odgrywała inkwizycja.....
Wiesz Karolu?
Trafiłeś bo jeśli w pewnym sensie przypisuję sie do gnostyków to faktycznie jestem heretykiem i co dziwo wcale nie widzę w tym nic złego bo przecież tu chodzi o odrzucenie wszystkich wg mnie błędnych dogmatów wymyślonych przez hierarchów praw kolidujących wyraźnie z tymi biblijnymi itd Cieszę się że inkwizycja już upadła bo nie lubię depilacji w ognisku.
Najlepszego.
Naturalnie, że bycie heretykiem to nic dobrego. Tym samym heretyckie porządki są tragedią dla ludzi pod nimi żyjącymi.
To bardzo niedobrze, że nie widzisz w tym niczego złego. Treść Pisma Świętego w żądnym wypadku nie koliduje ani z Tradycją ani z dogmatami Kościoła. Jest to spójna jedność. Niepodobna aby było inaczej.
Co ma wspólnego Święta Inkwizycja z depilacją? :D Czyżbyś zbrodnie heretyckich fanatyków przypisywał katolikom? Nieładnie tak wmawiać innym nieprawdę :)

pintapalec Rzeczywiście z skąd my to znamy ??
Znalezione w sieci.

Biskup ma zawsze rację!
,,
Nie damy pogrześć żłoba!
Ta chciwość jak choroba.
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

I wciskać wam ciemnoty.
A bydło- do roboty
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

To każdy z nas przeleci,
Kobiety, was i dzieci.
- Tak nam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

Na odzianego w ornat,
My mamy swój konkordat!
- Tak Nam dopomóż Bóg"!
-Tak Nam dopomóż Bóg !
Lubię takie wypowiedzi świadczące o pomysłowości i kreatywności piszącego. Troszkę jest tu plamek stylistycznych ale jest ok. To Twój tekst?

Napisał(a): pintapalec -

Bluszcz192
pintapalec Rzeczywiście z skąd my to znamy ??
Znalezione w sieci.

Biskup ma zawsze rację!
,,
Nie damy pogrześć żłoba!
Ta chciwość jak choroba.
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

I wciskać wam ciemnoty.
A bydło- do roboty
- Tak mam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

To każdy z nas przeleci,
Kobiety, was i dzieci.
- Tak nam dopomóż Bóg!
- Tak nam dopomóż Bóg!

Na odzianego w ornat,
My mamy swój konkordat!
- Tak Nam dopomóż Bóg"!
-Tak Nam dopomóż Bóg !
Lubię takie wypowiedzi świadczące o pomysłowości i kreatywności piszącego. Troszkę jest tu plamek stylistycznych ale jest ok. To Twój tekst?
Nie to nie jest mój własny tekst ,to jest zlepek tekstów połączonych ze sobą od kilku autorów i trochę mojego.
« Wróć do tematów
Do góry strony: BISKUPI POKAZUJĄ SWOJĄ BEZRADNOŚĆ I FRUSTRACJĘ ..