56
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń482
  • Odpowiedzi51
  • Ocen na +2
56 ppt ?

Bóg jest jeden. Dowody Biblijne. (52)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Bóg jest jeden. Dowody Biblijne.

Napisał(a): karelen -

Bóg jest jeden. Jakże trudno jest zrozumieć wyznawcom wielu religii, że istnieje tylko jeden Bóg, który nie jest podzielony na trzy postacie z osobna, a mimo to jest tym samym Bogiem - jeden Bóg w trzech osobach; trzech bogów w jednej osobie. Zawsze w takim przypadku można usłyszeć tylko jedno - to tajemnica Boska, człowiek tego nie rozwiąże. Nic bardziej mylnego. Biblia nigdzie nie potwierdza istnienia trzech bogów w jednym Bogu. Skąd zatem wzięła się ta błędna nauka? Dlaczego religie chrześcijaństwa, tak kurczowo trzymają się tej nauki, skoro Jezus Chrystus nigdy takiej nauki nie pozostawił? Historia świecka tłumaczy skąd się to wzięło lecz nie historia jest wiarygodnym źródłem wiedzy o Bogu, lecz sama Biblia. Raz jeszcze warto zajrzeć do Biblii i według niej skorygować wiedzę o tym jednym i jedynym Bogu.
Może warto rozpocząć od Ks. Powt. Prawa 4:35 - BT II wyd:

cytat: ,,Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego.''

Natomiast w Ks. Wyj. 20:3 mamy napisane:

cytat: ,,Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.''

Wracając do Ks. Powt. Prawa, znajdujemy tam kolejne słowa wypowiedziane przez samego Boga Jahwe - 32:39 część A - BT II wyd.

cytat: ,,Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga......''

i jeszcze 1 Król. 8:60 - BT II wyd.

cytat: ,,Niech wszystkie ludy świata dowiedzą się, że jedynie Jahwe jest Bogiem, a innego nie ma.''

Jak na razie są to wersety zaczerpnięte ze Starego Testamentu i można by powiedzieć, że Jezus Chrystus mógł w swych naukach coś zmienić i przedstawić Boga w innym świetle czy wersji. Aby rozwiać takie wątpliwości porównajmy także wersety z Nowego Testamentu i być przekonanym, że w kwestii jedyności Boga, nic się nie zmieniło. Ap. Paweł napisał takie oto słowa w liście do Hebr. 1:10-12 - BT II wyd.:

cytat: ,,...Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje, i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się, Ty zaś jesteś ten sam, a Twoje lata się nie skończą.''

Ap. Paweł podkreśla w tej mowie, że Bóg jest jeden i ten sam, od samego początku, kiedy rozpoczął swe dzieło stwarzania i żadnej zmiany w Nim nie ma. W dalszych słowach ap. Pawła w liście do Tytusa znajdujemy ciekawą wzmiankę - Tyt. 2:13 - BT II wyd.

cytat: ,,.....oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga, i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.....''

W tym wersecie ap. Paweł wyraźnie rozgranicza Boga od Jezusa, dając tym samym do zrozumienia, że mamy do czynienia z dwoma, a nie z trzema osobami, wskazując na jedność Boga i jedność Jezusa Chrystusa. O tym też pisał w liście do Filip. 2:6 - BT II wyd.

cytat: ,,On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem.....''

Oznacza to to nic innego iż, Jezus, zawsze uznawał wyższość Boga nad sobą i nie śmiał być równy Bogu. Jeśli zatem traktujemy Biblię poważnie i uznajemy jej prawdomówność, to na pewno zgodzimy się ze słowami ap. Pawła z listu 2 Tym. 3:16,17 - BT II wyd.

cytat: ,,Wszelkie Pismo, od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.''

Jeśli się tego trzymamy, na pewno nie zbłądzimy i prawda o Bogu jedynym będzie dla nas nauką zgodną ze Słowem Boga i Chrystusa.
INTERIA.PL

Re: Bóg jest jeden. Dowody Biblijne.

~gość Woda też może być w trzech postaciach: płynnej, stałej i lotnej. Nikt tego nie neguje. Ateiści zawsze wyśmiewają trójpostaciowość Boga w chrześcijaństwie.
---------------------------------
Wyśmiewają i mają rację, bo nie istnieje trójpostaciowy Bóg. Powyższe cytaty w wątku o tym mówią. :))

Napisał(a): gugu77 -

karelen
gugu77 A co panteonem hinduistycznym?
Na przykład?
---------------------------------------
jak rozszerzysz o co ci chodzi, to może ci odpowiem, bo w wątku nic nie pisałem o panteonach :))
Proszę bardzo.
Piszesz, że bóg jest jeden(jeśli jest jakikolwiek),
A w hinduistycznym panteonie bogów jest od cholery.
I nic o nich w biblii nie ma.
Widze tu niejaką sprzeczność.

gugu77
karelen
Na przykład?
jak rozszerzysz o co ci chodzi, to może ci odpowiem, bo w wątku nic nie pisałem o panteonach :))
Proszę bardzo.

--------------------------
A powiedz mi, czy hindusi uznają pisma chrześcijańskie, głównie Biblię. Czy nie wydaje ci się, że święte pisma hinduistyczne daleko odbiegają od pism chrześcijańskich? A poza tym w Biblii chrześcijan również jest mowa o bogach i bóstwach, których Bóg jako jedyny wcale ich nie uznaje za bogów. Jakby tego było mało, największe religie chrześcijańskie, również mają swoich bogów, wbrew temu, co mówi Biblia, którą sami uważają za Słowo Boga. Czy nie wydaje ci się, że ten trójjedyny bóg niewiele różni się od bogów hinduskich? A jednak te religie ośmieliły się tak zinterpretować Biblię, by jedynego Boga uznać za trzech bogów w jednym Bogu i już mamy trzech bogów. I choć w Biblii nie ma o bogach hinduskich, to nie wiele to zmienia, kiedy ktoś na podstawie Biblii tworzy sobie wielobóstwo. Więc czy to religie chrześcijańskie czy hinduskie - jedne i drugie kroczą tą samą drogą zaprzeczając istnienie jednego tylko Boga, a wolą czcić wielu bogów. :))

Napisał(a): gugu77 -

karelen
gugu77
karelen
Na przykład?
Proszę bardzo.

--------------------------
A powiedz mi, czy hindusi uznają pisma chrześcijańskie, głównie Biblię. Czy nie wydaje ci się, że święte pisma hinduistyczne daleko odbiegają od pism chrześcijańskich? A poza tym w Biblii chrześcijan również jest mowa o bogach i bóstwach, których Bóg jako jedyny wcale ich nie uznaje za bogów. Jakby tego było mało, największe religie chrześcijańskie, również mają swoich bogów, wbrew temu, co mówi Biblia, którą sami uważają za Słowo Boga. Czy nie wydaje ci się, że ten trójjedyny bóg niewiele różni się od bogów hinduskich? A jednak te religie ośmieliły się tak zinterpretować Biblię, by jedynego Boga uznać za trzech bogów w jednym Bogu i już mamy trzech bogów. I choć w Biblii nie ma o bogach hinduskich, to nie wiele to zmienia, kiedy ktoś na podstawie Biblii tworzy sobie wielobóstwo. Więc czy to religie chrześcijańskie czy hinduskie - jedne i drugie kroczą tą samą drogą zaprzeczając istnienie jednego tylko Boga, a wolą czcić wielu bogów. :))
Teraz zakręciłeś temat jak faworek.
Bo piszesz o biblii.
Jak jeszcze napiszesz, że hinduizm opiera się na tym zbiorku legend i bajeczek,
obalę się ze śmiechu na wznak.
Hinduiści mają własne zbiorki legend i bajeczek.
A tak w ogóle, dyskusja jest jałowa.
Bo żadnego boga, pojedynczego, trójpostaciowego, czy innych, po prostu nie ma.
Nie istnieje bowiem żaden sprawdzalny dowód na istnienie takiego bytu.

Napisał(a): MoskiZPOPiS -

WednesdayTEN Bóg jest jeden, bo mówi o tym Biblia a dowody na to znajdziecie w Biblii...

o_0
W biblii można też znaleźć dowody negujące,samo przykazanie "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" sugeruje że jest ich jednak więcej.Jeszcze można wspomnieć o karach jakie spotykały Izraelitów za służenie innym bogom.
W biblii są dowody na to że nietoperz to ptak,hehe ;)

Junani wytłumacz mi skąd się bierze Twoja wiara w biblię??
dla mnie to wszystko jest jednym wielkim spreparowanym oszustwem.
wczytujesz się w coś, co zostało kiedyś napisane, nie wiadomo przez kogo i dlaczego, później po wielokroć było przepisywane...
nawet gdyby przyjąć, że tekst pierwotny był natchniony boską iskrą, czy to samo możesz powiedzieć o swojej kopii?? o swoim tłumaczeniu, z tłumaczenia, z tłumaczenia... itd.
-------------------------
Junani. A czy ty chociaż czytałeś wątek wprowadzający? Bo mam poważne, do tego, wątpliwości
Więc raz jeszcze przeczytaj ten werset: 2 Tym. 3:16,17, który w tym wątku już zacytowałem w całości. Poza tym, nie w Biblię, tylko w Boga i Jezusa,a to duża różnica, gdyż o Nich jest napisane właśnie w Biblii. Ale ty oczywiście o tym nie wiesz, bo nigdy nie czytałeś Biblii i nie zaprzeczaj, bo każdy, kto czytał Biblię, nigdy w ten sposób nie napisze, chyba, że jest zagorzałym wrogiem Boga, a tym samym Jego słowu, Biblii. Więc zdecyduj się, o czym piszesz. Do tego jeszcze, jeśli czytasz inne książki np. o potopie Henryka Sienkiewicza czy Dziady Adama Mickiewicza, to chciałbyś udowodnić, że ludzie czytający te książki nie wczytują się w nie. Dlaczego ja miałbym nie wczytywać się w Biblię? Czy jest gdzieś jakiś zakaz wczytywania się w Biblię? Kto tobie zabrania wczytywać się w Nią? Czy to nie ty sam sobie taki zakaz stawiasz przed sobą? Czytaj. Będziesz wiedział. Bo bez czytania twoje zapytania nie mają żadnej wartości. :)) Może ty podaj jakieś dowody Biblijne, że w ogóle Bóg nie istnieje - wtedy okażesz się kompetentny w rozmowie. :))

Napisał(a): pintapalec -

Katolicy ( nieświadomi i nie czytający biblii) zostali oszukani,od 4 wieku myślą że czczą Boga,ale katolicy tak naprawdę obrażają Boga rytuałami czarnej magii jak np kanibalistyczna eucharystia tzw bogożerstwo. Nie jestem katolikiem, ale widzę dobrze że kościół katolicki nie ma nic wspólnego z Jezusem,tylko się na Jezusa powołują. Zresztą Jezus miał być jedynym pośrednikiem do Boga,a tu katolicy mają Miriam jako współodkupicielkę ludzkości i pośredniczkę do Jezusa,i jeszcze te modlitwy do tabunów świętych,których świętość budzi wątpliwości (np Jose De Anchieta). Katolicyzm jest niezgodny z biblią,nie można modlić się do krzyża i obrazów.A Jezus nie był bogiem tylko Synem Bożym, sam się tak nazywał,i sam modlił się do Boga,chyba nie sądzicie że Jezus miał schizofrenię i modlił się sam do siebie.To tylko kilka przykładów na to że katolicy nie czczą Boga, I WEDŁUG TEGO CO PISZE W BIBLII, SĄ NEOPOGANAMI OD CZASU WYMYŚLENIA SWOICH KOŚCIELNYCH DOGMATÓW.
A biblia nie jest tzw. " słowem bożym" ", lecz zbiorem zapożyczeń ze źródeł pogańskich i innych mitów religijnych starszych o kilka tysięcy lat od żydowskiej Historii Edenu i Adama i Ewy, jest wzięta ze źródeł babilońskich; a opowieść o potopie jest niejako streszczeniem około? czterystu innych na ten temat. Arka Noego i góra Ararat mają swoje odpowiedniki w kilkudziesięciu innych mitach o potopie opisanych 2500 lat wcześniej... Nawet imiona synów Noego zostały skopiowane. Podobnie ma się sprawa z ofiarą Izaaka, sadem króla Salomona w sprawie sporu o dziecko czy opowieścią o Samsonie obalającym gołymi rękami słupy potężnej budowli.

Napisał(a): ~gosc -

"Jednorodzony Bóg" a Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy w swojej Biblii, w J 1, 18 oddają tak:

(18) Żaden człowiek nigdy nie widział Boga; jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie.

W jednym przekładzie (BT) słowo Bóg mamy z dużej litery, w drugim przekładzie (PNŚ) z małej. Czy to ma jakieś znaczenie? Należy przypomnieć, że pierwotnie tekst Biblii Nowego Testamentu był pisany tylko dużymi literami (źródło). W jaki sposób Świadkowie Jehowy argumentują, że Jezus nie może być Bogiem możemy przeczytać w tej publikacji:

Dziwnym trafem Świadkowie Jehowy przytaczają tylko pół wersetu, a przecież jego druga część jest przecież bardzo ważna:

J 1, 18

(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

Świadkowie Jehowy wykorzystują różne przekłady w zależności co w danej chwili jest im potrzebne do udowodnienia. Raz używają przekład ze słowami "jednorodzony Bóg" (lub "bóg") a innym razem "jednorodzony Syn"

Należy więc zadać sobie pytanie, po co Świadkom Jehowy w tym momencie potrzebny jest "Syn"? Ano właśnie po to, by udowodnić, że Chrystus nie jest Bogiem, bo żaden człowiek przecież Boga nie widział, a Chrystus jest tylko człowiekiem. Po takiej wstawce, Świadkowie Jehowy pytają: "Czy ktoś z ludzi widział Jezusa Chrystusa, Syna?", pada odpowiedź: "Oczywiście!". Wyciągają więc wniosek, że Chrystus w J 1,1 nie może być Bogiem, lecz jak piszą, "Synem Boga", a jeśli już, to "bogiem" przez małe "b" (J 1,1). Dlatego więc w tym momencie Świadkowie Jehowy wykorzystali w Prowadzeniu rozmów na podstawie Pism tekst ze słowami "jednorodzony Syn". Zapominają jednak, że Chrystus dla chrześcijan jest Bogiem i człowiekiem. Jest rzeczą zrozumiałą, że Syn nie jest tą samą osobą, co Ojciec, więc zrodzony (Hbr 1,5) z Boga, jest Bogiem (zrodzony, a nie stworzony). Podobnie człowiek (kobieta) rodzi człowieka, pies rodzi psa, kot rodzi kota, a jednak nie stwarza. W Piśmie Świętym określenie "Syn Boży" użyte w stosunku do Jezusa oznacza Boga. Chrystus nazwany jest "Jednorodzonym Synem Bożym" (J 3,18), ale też "Jednorodzonym Bogiem" (J 1,18). Widać, że są to określenia wymienne, podobnie jak terminy "Człowiek" i "Syn Człowieczy" (1Tm 2,5; J 5,27). Podobnie jest w tekstach w J 20,28 ("Bóg") i 20,31 ("Syn Boży"). W Ewangelii św. Jana 1,18 czytamy:

J 1, 18

(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

Druga część wersetu jest wyjaśnieniem pierwszej. O czym "pouczył" (gr. eksegesato) nas Jezus Chrystus? Odpowiedź możemy znaleźć m.in w:

J 14,6-11

(9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?

Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.

Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.

Świadkowie Jehowy nauczają, że Bóg jest w jednej osobie, dlatego za ziemi żaden człowiek nie mógł Go zobaczyć, natomiast chrześcijanie uczą o Bogu w trzech Osobach. Syn Boży stał się człowiekiem, czyli Bóg przyszedł w osobie Jezusa Chrystusa na ziemię. Chrystus zatem jest Bogiem i człowiekiem. Tej prawdzie wiary Świadkowie Jehowy zaprzeczają.

Widać, że Świadkowie Jehowy dodali słowo człowiek do J 1,18 z powodów doktrynalnych.

Świadkowie Jehowy nie mogą się zdecydować jakim BOGIEM jest Jezus Chrystus! Bowiem w swojej Biblii raz piszą, że jest bogiem, a innym razem Bogiem:

http://www.pi(...)og.html

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Apel - ostrzeżenie do wszystkich ludzi którzy piszą na forum !

TRZYMAJCIE SIĘ JAK NAJDALEJ OD OSOBY KARELON I JEGO NAUK !

Każdy kto podąża drogą nauk tego osobnika podąża nie w kierunku prawdziwego Boga a w odwrotnym.

Jego nauki są fałszywe.

Ostrzegam ,że będzie później płacz i tłumaczenie ale nie będzie dla nikogo zrozumienia ponieważ każdy człowiek dostał od Boga ROZUM aby myślał. Pani Dąb
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bóg jest jeden. Dowody Biblijne.