263
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń21 tys.
  • Odpowiedzi38
  • Ocen na +50
263 ppt ?

ból z lewej strony brzucha (39)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ból z lewej strony brzucha

Napisał(a): ~hania -

od kilku dni doskwiera mi ból z lewej strony brzucha a konkretnie w dolnej jego części. Jest on bardzo uciążliwy i monotonny - zastanawiam się nad wzięciem zwolnienia z pracy ponieważ żadne tabletki nie pomagają. Dodatkowo od wczoraj mam ostra biegunkę i wymioty, zrobiłam test ciążowy ale nic nie wykazał.. jak myślicie, czy to coś mi zaszkodziło, czy może powinnam iść do lekarza skonsultować ten ból?
INTERIA.PL

Re: ból z lewej strony brzucha

Napisał(a): ~tusia -

koniecznie do lekarza, lepiej chuchać na zimne :) chociaż u nas na ten nfz to pewnie każą wrócić po paru dniach albo od niechcenia dadzą skierowanie na najbardziej podstawowe badania. Niestety ale to jakaś parodia, już jakiś czas temu przerzuciłam się na prywatny pakiet i to jest strzał w dziesiątkę, zupełnie inne traktowanie

Napisał(a): ~wiem -

niestwty jesli chodzi o brzuch, to ciezko stwierdzic przyczybe bolu. bol z lewej strony brzucha moze oznaczac wiele chorob czy niedoczynnosci ale moze tez byc wynikiem stresu, ciazy, zmiany diety itd itp ciezko takie rzeczy diagnozowac..

Napisał(a): ~Marek -

[b]Możliwe, że jest problem z trzustką. Również objawy mogą przedstawiać wrzody żołądka - ewentualnie nerwicę żołądka. Odnośnie pierwszej sytuacji, to nigdy nie miałem - dwie pozostałe tak - objawy identyczne jak opisane. Przy nerwicy żołądka objawy coś jakby ( zasysanie żołądka, pulsacja, skurcze )w lewej dolnej partii brzucha, często gęsto problem z normalnym funkcjonowaniem jelit co powodowało biegunki... ! Iść do lekarza niech da skierowanie na wszystkie badania : dokładna morfologia, przy okazji zbadać kał, co da obraz również na wystąpienie helicobacter pyroli, co często gęsto występuje w przypadku wrzodów żołądka. Kolejne skierowanie na gastroskopię i jeśli się uda, jak jest problem z pracą jelit i np występuje krew podczas opróżniania skierowanie na kolonoskopię. W przypadku gastroskopii proszę zaznaczyć u lekarza, czy pobierze próbkę wycinek, i czy próbkę stężenia kwasu żołądka w celu ustalenia poprawnego ph. Później pozostanie czekać na wyniki :-)
« Wróć do tematów
Do góry strony: ból z lewej strony brzucha