1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52 tys.
  • Odpowiedzi512
  • Ocen na +461
1 tys. ppt ?

Brak wolnej woli a katolicyzm (513)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Brak wolnej woli a katolicyzm

Napisał(a): Judas -

cyklpo
pintapalec
cyklpo pintapalec to dobre pytanie nikt nie może zmusić do wiary bo to tak na prawdę nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga narzucanie wiary to dzieło człowieka a tak zwani kapłani służą tak naprawdę samym sobie a nie Bogu!!
No tak ale przecież to sam bóg ich powołał na to stanowisko ,czyżby bóg nie wiedział kogo powołuje na swojego pośrednika do nauczania o nim ?? Nie widzisz tutaj bezsensu w tej religijnej mitologii ?? Niby wszechmogący a nie wie kogo powołuje ??
ci kapłani powołali się sami i udają sług Boga a tak naprawdę ich bogiem jest mamona i obfitość dóbr materialnych to jest ich powołanie ich powołały kasa i władza nad naiwnymi ludźmi a nie Bóg :P ok ja uciekam jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało chętnie odpowiem chociaż wiem że i tak nie przekonam cię do wiary w Boga nie do religii tylko do wiary w Boga! można wierzyć w Boga ale nie należeć do żadnej religii!!
Oczywiście, każdego możesz przekonywać do wiary w dowolnie wybranego Boga, ale domyślam się że Ty wybrałeś akurat tego biedaka hebrajskiego Jahwe jak swoje bóstwo, choć inni Bogowie są o wiele lepsi.
INTERIA.PL

Napisał(a): banita53 -

Judas
cyklpo
pintapalec
cyklpo pintapalec to dobre pytanie nikt nie może zmusić do wiary bo to tak na prawdę nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga narzucanie wiary to dzieło człowieka a tak zwani kapłani służą tak naprawdę samym sobie a nie Bogu!!
No tak ale przecież to sam bóg ich powołał na to stanowisko ,czyżby bóg nie wiedział kogo powołuje na swojego pośrednika do nauczania o nim ?? Nie widzisz tutaj bezsensu w tej religijnej mitologii ?? Niby wszechmogący a nie wie kogo powołuje ??
ci kapłani powołali się sami i udają sług Boga a tak naprawdę ich bogiem jest mamona i obfitość dóbr materialnych to jest ich powołanie ich powołały kasa i władza nad naiwnymi ludźmi a nie Bóg :P ok ja uciekam jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało chętnie odpowiem chociaż wiem że i tak nie przekonam cię do wiary w Boga nie do religii tylko do wiary w Boga! można wierzyć w Boga ale nie należeć do żadnej religii!!
Oczywiście, każdego możesz przekonywać do wiary w dowolnie wybranego Boga, ale domyślam się że Ty wybrałeś akurat tego biedaka hebrajskiego Jahwe jak swoje bóstwo, choć inni Bogowie są o wiele lepsi.
++++++++++++++++
Znaasz narodowość BOGA JAHWE ?

banita53
Judas
cyklpo
pintapalec
++++++++++++++++
Znaasz narodowość BOGA JAHWE ?
Dziwi mnie że Ty do dzisiaj nie znasz narodowości Jahwe w jakim świecie żyjesz Przyjacielu?

Dowodów na to znajdziesz sporo w samych bożych tekstach.

Jeśli zakładamy że piszą prawdę -wystarczy pomyśleć.

1. Samo imię jest czysto hebrajskie

2.Wysłał własnego syna wyłącznie do narodu Izraela

3. Kazał go obrzezać zgodnie z rytuałem ( być może sam jest też obrzezany, tylko nie wiem przez jakiego Boga)

4.Pokazywał się wyłącznie żydowskim prorokom, wstydził się własnego wizerunku wobec gojów.

Napisał(a): ~Mistyk -

Judas
~Mistyk Wiesz informacje z Wikipedii i trochę stronek z internetu to trochę mało, żeby podyskutować o wolnej woli.
Sugerujesz że potrzeba stosownego natchnienia?
O widzę że trafiłem w 10, bo próbujesz być złośliwy. Jeden z drugi przeczyta parę info, zobaczy filmik na youtube i sądy wydaje jakby zgłębił teorie względności. Temat wolnej woli trochę trudny i obszerny i nie bardzo nadaje się na stronkę. Chcesz odpowiedź w jednym zdaniu zadzwoń do wróżbity Macieja.

~Mistyk
Judas
~Mistyk Wiesz informacje z Wikipedii i trochę stronek z internetu to trochę mało, żeby podyskutować o wolnej woli.
Sugerujesz że potrzeba stosownego natchnienia?
O widzę że trafiłem w 10, bo próbujesz być złośliwy. Jeden z drugi przeczyta parę info, zobaczy filmik na youtube i sądy wydaje jakby zgłębił teorie względności. Temat wolnej woli trochę trudny i obszerny i nie bardzo nadaje się na stronkę. Chcesz odpowiedź w jednym zdaniu zadzwoń do wróżbity Macieja.
Nic nie widzisz, możesz się jedynie czegoś tam domyślać a złośliwości doszukujesz się w każdym antagonizmie, typowe dla ludzi uważających się za wyrocznie.

Z każdego zwrotu można zrobić pracę naukową i być może doktorat ( np. ks. Oko jako biegły w sprawach seksu) doszukując się mistycznych znaczeń w zdaniach prostych.

Zwrot "wolna wola" inaczej brzmi dla osobników zniewolonych a inaczej dla wyzwolonych.

Napisał(a): ~morświn -

Dyskusja z założenia jest pozbawiona sensu ponieważ, jak wynika z Twojego tekstu, równoważysz katolicyzm i chrześcijaństwo. To z taką wiedzą chcesz przystąpić do dyskusji? Posiadanie informacji to nie to samo, co posiadanie wiedzy. Coś gdzieś przeczytałeś, a brak własnie wiedzy nie pozwolił Ci na rzetelną weryfikację tych naukowych domniemywań. Odnieś się raczej do tego, że NAUKOWCY amerykańscy stwierdzili kilka lat temu, że korzystniej jest smarki połykać, niż wysmarkiwać. Z Alabama University.

Napisał(a): ~jaa -

gość Są to badania takie, jak:

Eksperyment Haynesa

Eksperyment Benjamina Libeta

Eksperyment Kornhubera

Proszę się z nimi zapoznać, a następnie wykazać mi, że piszę bzdury.
Proponuję jednak trochę więcej doczytać i trochę dogłębniej się zastanowić zanim się zacznie pisać takie "dziwne wywody".
Nie jestem obrońcą religii ale przez Ciebie naukowcy wychodzą na głupców.
Te eksperymenty pokazują tylko mechanizm działania naszego mózgu a teorie o braku wolnej woli dorabiają dziennikarze, którzy szukają chwytliwego tematu i filozofowie którzy często nie bazując na faktach naukowych zwyczajnie rozważają różne możliwości.

Napisał(a): ~tamaz -

Jeśli wolna wola nie istnieje to nie podejmujemy samodzielnie decyzji. A skoro tak, to nie odpowiadamy za to, co robimy ani w co wierzymy. Idąc dalej - nikt nie jest winien grzechu ciężkiego a więc nikt nie zostanie potępiony. Oto odpowiedź na pierwsze pytanie.

A czy się mylisz? - oczywiście. Jeśli nie mamy wolnej woli to w ogóle nic z tego co robimy nie ma sensu, nie wyłączając samego rozważania na temat istnienia tego sensu.

Napisał(a): ireneo -

Judas Porównując do szczura w klatce, też ma wolną wolę.

Może się załatwiać w uprzednio wybranym narożniku lub gdzie popadnie.
Tu proponuję rezerwe w sądach. Na nic jego wolna wola kiedy mu do tej klatki żarcia nie wetkną. stąd ograniczoność wielka. Taki wolny wybór kontrolowany.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Brak wolnej woli a katolicyzm