1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52 tys.
  • Odpowiedzi512
  • Ocen na +461
1 tys. ppt ?

Brak wolnej woli a katolicyzm (513)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Brak wolnej woli a katolicyzm

Napisał(a): ~Jacek -

Oj mylisz się, mylisz. Przede wszystkim wychodzisz z błędnej tezy, że „wolnej woli nie ma”. Ponadto wydaje mi się, że do pewnych spraw trzeba dorosnąć, a ty wydajesz się być istotą nieco niedojrzałą. Poza tym za bardzo dajesz wiarę „wszystkim badaniom”, na które się powołujesz. Moja rada dla ciebie jest taka: Zacznij myśleć samodzielnie.

Napisał(a): ireneo -

~Maks Ateizm to bzdura. Wynika ze słabego wykształcenia.Ateiści to głównie prości ludzie o bardzo niskiej inteligencji .Bardzo często zmanipulowani i zindoktrynowani przez różne prymitywne ideologie.
Przykładem są Einstein, Skłodowska /mężczyzna zresztą wedle wyedukowanych prawacko katolików/.

Napisał(a): ~Oer -

Coś mi tu nie gra!
Bo jeżeli tak, to należy znieść kary za wszystkie łajdactwa, gwałty morderstwa ...........itd!
Piekło! Swoją drogą jeżeli już poruszasz temat Boga, to nie wydaje Ci się, że "niebo" czynione przez ludzi, którzy Boga odrzucają i robią je po swojemu nie różni się od piekła?

Napisał(a): gość -

W świetle najnowszych badań Wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu i wówczas powstał czas i przestrzeń. Zatem nie mógł nikt tego stworzyć ponieważ nie było czasu. Natomiast ciemna kasta kleru dla swojego bytu opowiada bajki, które zapewniają dostatnie życie na koszt państwa.

Napisał(a): ~Słowo -

Widzisz popełniasz typowy błąd osoby zamkniętej. Najważniejsza jest wiara a religia jest wytworem wtórnym. Można być osobą wierzącą a nie być religijnym np. To wiara jest mechanizmem determinującym wolę a nie wola wiarę.

~Słowo Widzisz popełniasz typowy błąd osoby zamkniętej. Najważniejsza jest wiara a religia jest wytworem wtórnym. Można być osobą wierzącą a nie być religijnym np. To wiara jest mechanizmem determinującym wolę a nie wola wiarę.
Co za bełkot. Jak można wierzyć w boga, którego nikt jeszcze nie wymyślił? Nie dziwię się, że jesteś wierzącym.

gość W świetle najnowszych badań Wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu i wówczas powstał czas i przestrzeń. Zatem nie mógł nikt tego stworzyć ponieważ nie było czasu. Natomiast ciemna kasta kleru dla swojego bytu opowiada bajki, które zapewniają dostatnie życie na koszt państwa.
Bóg nie jest osobą więc tym bardziej nie jest nikim a czas i przestrzeń są pojęciami względnymi. Nie było obecnego czasu i obecnej przestrzeni tak to czytaj. No i gdybyś wczytał się w ten jak to nazwałeś ,,Kler,, to powinieneś zauważyć że oni głoszą to samo co zacytowałeś na temat wielkiego wybuchu. Poza tym prośba nie mieszaj kleryków do wiary i Boga bo to są zupełnie odrębne sprawy.

Napisał(a): ~mek -

gość Są to badania takie, jak:

Eksperyment Haynesa
Bardzo żal mi Ciebie. Będę się modlił za Ciebie i zmienisz zdanie ! Odwagi !
Eksperyment Benjamina Libeta

Eksperyment Kornhubera

Proszę się z nimi zapoznać, a następnie wykazać mi, że piszę bzdury.

ireneo
~Słowo Widzisz popełniasz typowy błąd osoby zamkniętej. Najważniejsza jest wiara a religia jest wytworem wtórnym. Można być osobą wierzącą a nie być religijnym np. To wiara jest mechanizmem determinującym wolę a nie wola wiarę.
Co za bełkot. Jak można wierzyć w boga, którego nikt jeszcze nie wymyślił? Nie dziwię się, że jesteś wierzącym.
A o czym Ty piszesz teraz? Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi? Czy ja napisałem coś o Bogu którego nikt nie wymyślił pomijając już fakt ze taki zapis przeczy całej teologii...Bóg którego KTOŚ wymyślił? Ktoś to może potwierdzić istnienie Boga ale żeby ktoś wyprzedził Boga w myśli i go wymyślił? Skup się.

Napisał(a): ~fred -

~Jacek Oj mylisz się, mylisz. Przede wszystkim wychodzisz z błędnej tezy, że „wolnej woli nie ma”. Ponadto wydaje mi się, że do pewnych spraw trzeba dorosnąć, a ty wydajesz się być istotą nieco niedojrzałą. Poza tym za bardzo dajesz wiarę „wszystkim badaniom”, na które się powołujesz. Moja rada dla ciebie jest taka: Zacznij myśleć samodzielnie.
Gdzie jest miejsce na samodzielne myślenie, skoro nie ma wolnej woli?

~fred
~Jacek Oj mylisz się, mylisz. Przede wszystkim wychodzisz z błędnej tezy, że „wolnej woli nie ma”. Ponadto wydaje mi się, że do pewnych spraw trzeba dorosnąć, a ty wydajesz się być istotą nieco niedojrzałą. Poza tym za bardzo dajesz wiarę „wszystkim badaniom”, na które się powołujesz. Moja rada dla ciebie jest taka: Zacznij myśleć samodzielnie.
Gdzie jest miejsce na samodzielne myślenie, skoro nie ma wolnej woli?
do samodzielnego myślenia wolna wola nie jest potrzebna. Wyjawienie myśli to już wymaga wolnej woli.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Brak wolnej woli a katolicyzm