1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52 tys.
  • Odpowiedzi512
  • Ocen na +461
1 tys. ppt ?

Brak wolnej woli a katolicyzm (513)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Brak wolnej woli a katolicyzm

Napisał(a): ~fred -

ireneo
~fred
~Jacek Oj mylisz się, mylisz. Przede wszystkim wychodzisz z błędnej tezy, że „wolnej woli nie ma”. Ponadto wydaje mi się, że do pewnych spraw trzeba dorosnąć, a ty wydajesz się być istotą nieco niedojrzałą. Poza tym za bardzo dajesz wiarę „wszystkim badaniom”, na które się powołujesz. Moja rada dla ciebie jest taka: Zacznij myśleć samodzielnie.
Gdzie jest miejsce na samodzielne myślenie, skoro nie ma wolnej woli?
do samodzielnego myślenia wolna wola nie jest potrzebna. Wyjawienie myśli to już wymaga wolnej woli.
Nie do końca.
Kluczowe jest tu słowo "samodzielne". Przy braku wolnej woli, nic nie robisz samodzielnie, wszystkim kieruje zdeterminowana siła sprawcza.
INTERIA.PL

Napisał(a): ~lipa -

gość Ludzka świadomość tak działa, że odnosi wrażenie, że ona sama podejmuje decyzje. Jednak po prostu okazało się, że te decyzje podejmuje mózg, a następnie jakby przesyła je do świadomości. Natomiast to, że ty masz wrażenie jak byś ją podjął sam od siebie, jest tylko zwykłym złudzeniem
Czy to mózg ci kazał kliknąć w ten link czy sam/a jednak zdecydowałeś/aś ?, czy to mózg każe ci iść do takiej, a nie innej pracy ?, czy to mózg każe ci jechać za szybko i dostać mandat?

Napisał(a): ~fred -

ireneo
~fred
~Jacek Oj mylisz się, mylisz. Przede wszystkim wychodzisz z błędnej tezy, że „wolnej woli nie ma”. Ponadto wydaje mi się, że do pewnych spraw trzeba dorosnąć, a ty wydajesz się być istotą nieco niedojrzałą. Poza tym za bardzo dajesz wiarę „wszystkim badaniom”, na które się powołujesz. Moja rada dla ciebie jest taka: Zacznij myśleć samodzielnie.
Gdzie jest miejsce na samodzielne myślenie, skoro nie ma wolnej woli?
do samodzielnego myślenia wolna wola nie jest potrzebna. Wyjawienie myśli to już wymaga wolnej woli.
Jeżeli nie ma wolnej woli, żadne podejmowane przez Ciebie działanie nie jest samodzielne. Wszystko w najdrobniejszych szczegółach jest już ustalone.

Napisał(a): gość -

Bzdury klepiesz i tyle. Tak jak już ktoś ci odpowiedział, sam to wymyśliłeś czy ktoś ci kazał. Badania o braku wolnej woli, ty się słyszysz czasem? I jeszcze ten katoliczny wątek... Nic ci nie brakuje, serio, jesteś kompletny.

Napisał(a): cyklpo -

~leszek
cyklpo to nie jest brak wolnej woli to po prostu efekt indoktrynacji jakiej poddawani są katolicy i inni podczas chrztu niemowląt krk najpierw chrzci niemowlęta a potem dopiero się ich naucza a by uwierzyli a powinno być odwrotnie najpierw powinna być nauka prowadząca do poznania Boga i do wiary a potem chrzest !!
O tym wie może 1% katolików, bo tyle czytało NT. Reszta wie co tyle co ksiądz łaskawie powie w kościele, czyli blisko nic.
ten 1 % to i tak za dużo chyba chciałeś powiedzieć 0,00000000000000001%

Wiara chrześcijańska sama sobie przeczy i nie trzeba żadnych badań w kwestii wolnej woli. Wszem i wobec jest głoszone, że niejaki bóg jest wszechwiedzący, a skoro tak, to wie też jakich wyborów w ramach pseudo wolnej woli dokona człowiek. No chyba, że ta wszechwiedza jest ograniczona. Księża, którym zadałem to pytanie robili dziwne miny i mówili "to kwestia wiary"... No cóż

Napisał(a): pintapalec -

gość Ide do piekła, żeby ten co namówił mnie do grzechu potem mnie za niego karał. Albo szatan jest przygłupi albo to się nijak nie klei.
To raczej dowodzi że ten bóg i ten szatan to jedna i ta sama tzw. święta boskość tzw. "" pan bozia"" ..Gdyby ludzie nie grzeszyli to pan bozia by się na śmierć zanudził i nie istniał..

pintapalec
gość Ide do piekła, żeby ten co namówił mnie do grzechu potem mnie za niego karał. Albo szatan jest przygłupi albo to się nijak nie klei.
To raczej dowodzi że ten bóg i ten szatan to jedna i ta sama tzw. święta boskość tzw. "" pan bozia"" ..Gdyby ludzie nie grzeszyli to pan bozia by się na śmierć zanudził i nie istniał..
to dowodzi że nasz gość nie zna Biblii bo w Biblii nie ma słowa piekło tylko gehenna "Gr γεένα" czyli miejsce wiecznej zagłady a nie wiecznych kaźni!!

Ten Maks pisze brednie, to fakt, ale z Einsteinem to nie takie proste. Nie wierzył w Boga wymyślonego przez ludzi i religie, ale porządek wszechświata i prawa nim rządzące skłaniały go do wniosków, że to wszystko może nie być dziełem przypadku. Wiara w takie przypadki to wiara w cuda.

pintapalec
a i jeszcze jedno w greckich pismach Biblijnych nie ma słowa piekło κόλαση tylko gehenna γεένα po hebrajsku גיא בן הינום
« Wróć do tematów
Do góry strony: Brak wolnej woli a katolicyzm