41
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +-10
41 ppt ?

Całowanie ręki (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Całowanie ręki

Napisał(a): Anatolkaa -

Judas
Anatolkaa A kto jeszcze całuje kobiety w rękę? Chyba tylko Mariany z wąsami, lub w polityce pod publiczkę.
Przyjaciółko

Oczywistym jest fakt, iż bogobojne na wskroś niewiasty czule całują w rękę błogosławionego kapłana, nigdy na odwrót ;)
Mało wiem o klerykalnych zwyczajach;) W życiu bym księdza w łapę nie pocałowała.
INTERIA.PL

Napisał(a): Judas -

Anatolkaa
Judas
Anatolkaa A kto jeszcze całuje kobiety w rękę? Chyba tylko Mariany z wąsami, lub w polityce pod publiczkę.
Przyjaciółko

Oczywistym jest fakt, iż bogobojne na wskroś niewiasty czule całują w rękę błogosławionego kapłana, nigdy na odwrót ;)
Mało wiem o klerykalnych zwyczajach;) W życiu bym księdza w łapę nie pocałowała.
Przyjaciółko

Mam na myśli starszych rangą szamanów...tych co z dumą obnoszą złoty pierścień władzy na tłustym palcu.

Napisał(a): Anatolkaa -

Judas
Anatolkaa
Judas
Przyjaciółko

Przyjaciółko

Mam na myśli starszych rangą szamanów...tych co z dumą obnoszą złoty pierścień władzy na tłustym palcu.
Fuj, idź spać judaszu, prądu szkoda, dobranoc.

Napisał(a): WartGrzechu -

Należy pamiętać skąd wziął się opisywany zwyczaj. Początek to naturalnie całowanie pierścienia zdobiącego dłoń króla lub biskupa. Z czasem dopiero uszanowanie przeszło z pierścienia na dłoń osoby go noszącej...i na znak szacunku całowano w dłoń "głowę rodziny" czyli ojca. Jako, że teraz całuje się dłoń kobiet to wina zapewne średniowiecza. Potem te dziady pierwsi sekretarze całowali publicznie i zwyczaj panuje do dziś.
Przecież to mężczyzna poprzez ucałowanie dłoni decyduje czy uważa właścicielkę za godną poważania.
Wracając do tematu to wydaje mi się, że tego typu manewry powinno się robić właśnie w pomieszczeniach i w wyjątkowych okolicznościach, które wskazują, że kobieta jest tego godna...

Napisał(a): gość -

Hahaha! Halacha zawiera 613 przykazań, w tym 248 nakazów i 365 zakazów ... reguluje także stosunki między kobietą i mężczyzną. Ortodoksyjny Eskimos nie może podziwiać urody kobiet, wąchać ich perfum, czy słuchać ich śpiewu. Zakazana masturbacja i całowanie rąk. Każdy Eskimos powinien mieć żonę i możliwie największą liczbę dzieci. Przed ślubem sporządzana jest w języku aramejskim ketuba,
Klaudiaja
Kłócę się ostatnio z koleżanką odnośnie podawania ręki do pocałunku i składania tegoż. Ona twierdzi, że facet nie powinien całować kobiety w rękę w pomieszczeniach. A ja pamiętam, jak mama mi opowiadała o tzw. "Salonach", tam się przecież całowało?

Wiem, że to może być jałowa dyskusja, mój mąż mnie nigdy w rękę nie pocałował ;<
« Wróć do tematów
Do góry strony: Całowanie ręki