CBDKW: Księgi wieczyste z prędkością megabajtów (147)

CBDKW: Księgi wieczyste z prędkością megabajtów

Temat dotyczy artykułu: CBDKW: Księgi wieczyste z prędkością megabajtów

Faktyczna realizacja podstawowej zasady jawności ksiąg wieczystych jest głównym założeniem nowej ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Nowe prawo, już z prezydenckim podpisem, umożliwi łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do ksiąg wieczystych. Zmiany zaczną obowiązywać w lipcu 2014 roku.

Komentarze (147)

Dodaj komentarz

Napisał(a): DoradcaRNpl -

Dostęp do portaluhttp://ekw.ms.gov.pl ma dzisiaj każdy. Dostęp do informacji o konkretnej nieruchomości, zgodnie z zasadą jawności ksiąg, każdy kto zna numer księgi.

Kancelarie notarialne obecnie już korzystają z wydruków internetowych wpisując w akty notarialne, że strony zgadzają się na to, wiedząc że wydruki nie mają rangi dokumentu urzędowego.

Zatem usankcjonowanie wiarygodności wydruków, to formalność, która pozwoli wydrukować pełnoprawny dokument, bez potrzeby płacenia 30 zł za pieczątkę Sądu.

http://www.do(...)an.html
Odpowiedź (0)

Napisał(a): KP -

Zastanawiam się nad intencjami komentujących artykuły (jakiekolwiek). Przecież to jest bardzo dobra wiadomość. W końcu kupując (wynajmując) mieszkanie nie będzie zagrożenia, że kupi się dom zadłużony na 120% wartości. Jaki widzicie w tym problem, bo ja nie rozumiem.
Odpowiedzi (15)

Napisał(a): prokura 2013 -

zatem kolejny przekręt. Korporacje skupujące przeterminowane długi będą za pośrednictwem e - sądu w Lublinie wystawiać hurtowo wyroki oraz wskazywać komornikowi zajęcia nieruchomości. Dlaczego to? Przecież do tej pory komornicy i inne organa podatkowe posiadały elektroniczny wgląd w księgi ?
Teraz bez prowadzenia postępowania Pani Zita ze Skarbówki sprawdzi co ma sąsiad i sprzeda tą informację np. bandytom.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): CUDA -

Ustalenie majątki NIE JEST ŻADNYM PROBLEMEM. Kiedy chcą jakoś bez problemu są w stanie ustalić wszelkie składniki majątku tylko trzeba pracować. A taki jawny system będzie podstawą do WYŁUDZEŃ, OSZUSTW i ZŁODZIEJSTWA na masową skalę. A potem skorumpowany do szpiku kości, niewydolny i NIEKOMPETENTNY aż do bólu system prawny i wymiar "sprawiedliwości" będzie jak zwykle bajać że nic nie może. ŻENADA
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): olo -

Wy mali niedouczeni pismaki....te wasze zasrane prawo umożliwi tylko jeszcze swobodniej okradać uczciwych ludzi. Tak mąndralo bez wiedzy własciciela teraz po zmianie przepisów wystarczy, że oszust popatrzy sobie w dowolne hipoteki, uzna że mu się podoba wystawi ci fikcyjne zadłużenie wysle do sądu pozew przez dowolną pocztę (nową ustawą zlikwidowano obowiązek dostarczania listów przez sądy za pomocą POCZT POLSKIEJ) następnie przypilnować aby list ten nie dotarł do adresata i sąd klepnie każdą głupotę bez rozpatrzenia sprawy. Teraz to już bajka ,,, Oszust przepisze zasądzony wyrok na kilka sółek poczeka aby odsetki urosły i skieruje sprawę do komornika. Już nic nie możesz zrobić. TO JEST PAŃSTWO BEZPRAWIA
Odpowiedzi (12)

Napisał(a): cudaaa -

POlska TUSKA czyli królestwo i raj dla OSZUSTÓW, NACIĄGACZY I ZŁODZIEI Ich przedstawiciele w Sejmie nie ustają aby ułatwić im życie. Jawne dane dla każdego, a co na to inspektor danych osobowych. Niemal dziecko będzie w stanie namieszać w tym systemie nie wychodząc z domu , a co dopiero prawdziwy OSZUST. A potem jak zwykle nikt nie będzie odpowiedzialny , tak jak w przypadku długów ściągniętych "przez pomyłkę" przez cwanych przez komorników z ludzi którzy żadnych długów nie mieli. Teraz będą hurtowe hipoteki niewiadomą skąd się brały. Nikomu to życia nie ułatwi poza ZŁODZIEJAMI I OSZUSTAMI więc widać wyraźnie dla kogo forsowane takie rozwiązania i przez kogo.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): łubu dbu -

Najpierw powinno się ustalić ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ I KARNĄ dla komorników i sędziów za długi wyłudzone "przez pomyłkę" od ludzi którzy żadnych długów nie mieli. A nie kolejne udogodnienia dla oszustów a odpowiedzialności brak. A potem człowieku tułaj się po komornikach , sądach płać za adwokatów z marnymi szansami na powodzenie żeby odzyskać pieniądze które ci w BLASKU PRAWA wyłudzili. Oczywiście całe prawnicze towarzycho wzajemnej adoracji od komornika po sędziego i adwokata zadowolone i uchachane po uszy bo jeszcze zarabia NA BŁĘDACH KTÓRE POPEŁNILI , a ty człowieku płać za ich radosne błędy i pomyłki
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): 700t.biurw -

Patrzcie patrzcie jak to zaczęli martwić się o marnotrawstwo papieru
w najmniej odpowiednim miejscu .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): observeruk -

jest tylko jeden feler dokumenty elektroniczne latwiej sfalszowac,zatuszowac nanoszone zmiany,a jak wiadomo ksiegi wieczyste ulegaja czesto wielu czestym zmianom.latwiej bedzie wywlaszczyc :)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Sławek -

Jaki bat? To ściema tzw PO.
Wymienione urzędy będą owszem sprawdzać, ale drobnych dłużników. A prawdziwi przestępcy typu biznesmeni będą nadal robić z nas niewolników.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz