709
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54 tys.
  • Odpowiedzi120
  • Ocen na +188
709 ppt ?

Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie (121)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): Marko87 -

Tak oto rzekł prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia Orderów Orła Białego: "To order, który jest dla mnie wymownym symbolem polskiej wolności, ponieważ był on przyznawany wtedy, gdy Polska była wolna, rzeczywiście wolna". A podczas zniewolenia Polski, władze zależne od obcych mocarstw nie przyznawały Orderu Orła Białego, "nie skalały tego odznaczenia i dlatego w swojej postaci jest ono dzisiaj czyste i może być przyznawane tym najwybitniejszym".

Jednak nasz prezydent niedostatecznie się przygotował do wystąpienia, ponieważ jego błąd szybko wytknął mu na Twitterze historyk Sławomir Cenckiewicz.Oj Panie Prezydencie, kolejne faux-pas.
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): ~JaKolAo -

Historyk tym wpisem chciał pokazać, że władze, które wtedy były na uchodźstwie, a nie były uznawane przez żaden inny kraj, również przyznawały ten order. Ale faktycznie, kraj nie był wolny, a nagrodę dawano.

Re: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): ~gość -

Lubię i szanuję prezydenta, ale zaczyna mnie mierzić jego wymienianie gości typu: szanowny itd. wymieniane bez liku. Może lepiej powitać Panie, Panów i wszystkich gości oraz przedstawicieli narodu. Potem przejść do konkretów. Poza tym nie długo może zabraknąć odznaczeń, bo są wręczane taśmowo w sporych ilościach i przy każdej okazji. Prezydent ma działać, a nie być kukłą rozdającą wątpliwe odznaczenia, nie zawsze tym najbardziej zasługującym.

Re: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): ~Czy tak -

Lepiej.... Duda i Cenckiewicz się mylą. Order Orła Białego był również nadawany pod zaborami a dowodem na to jest Order Orła Białego na tle dwugłowego orła. Odznaczenie nadawane przez carską Rosję Polakom i Rosjanom.

Re: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): keloimi -

No kolejne : jak w sierpniu 2016 r odbywały się uroczystości pogrzebowe Inki ,prezydent uznał iż dopiero teraz o niej się pamięta jakoś mu umknęło ,że już 1991 r została zrehabilitowana a w 2015 były nadawne jej imieniem nazwy ulic i skwerów ... no ale on musiał być ten pierwszy sprawiedliwy :-)

Re: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie

Napisał(a): ~Ubu -

~Czy tak Lepiej.... Duda i Cenckiewicz się mylą. Order Orła Białego był również nadawany pod zaborami a dowodem na to jest Order Orła Białego na tle dwugłowego orła. Odznaczenie nadawane przez carską Rosję Polakom i Rosjanom.
No cóż to po prostu kolejny przykład PiS-owskiej historii. Takie wpadki mogą wynikać z niewiedzy ( co źle świadczy o prezydencie ) lub celowej narracji wersji rządowej ( co źle świadczy o prezydencie ). Znów nastały niestety czasy kiedy jest oficjalna rządowa historia i taka którą będzie trzeba nauczać dzieciaki w domach.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Cenckiewicz wytknął poważny błąd Dudzie