952
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń53 tys.
  • Odpowiedzi329
  • Ocen na +334
952 ppt ?

Cennik sakramentów w kościele (330)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cennik sakramentów w kościele

Napisał(a): ~Agaaa -

Jak to jest z tymi opłatami za sakramenty w kościele? Jak mówią, że "co łaska" i da się 50 zł to mówią, że za mało. W innych kościołach znowu wiszą cenniki w zakrystii. Sama nie wiem co lepsze, bo przecież Kościół nie powinien brać pieniędzy za udzielanie sakramentów.
Niedługo będę musiała się wybrać do księdza w sprawie chrztu dziecka i nie wiem czego mam się spodziewać.
INTERIA.PL

Re: Cennik sakramentów w kościele

Napisał(a): ~Agaaa -

~Justyna Zartujesz sobie? 50zł to chyba na lody albo na waciki xD
A na co więcej? Prądu więcej nie zużywa bo to i tak w porze zwykłej mszy jest. Za organistę i tak musze sama zapłacić, posprzątać kościół przed uroczystością również.

Napisał(a): HotCarl -

~Agaaa
~Justyna Zartujesz sobie? 50zł to chyba na lody albo na waciki xD
A na co więcej? Prądu więcej nie zużywa bo to i tak w porze zwykłej mszy jest. Za organistę i tak musze sama zapłacić, posprzątać kościół przed uroczystością również.
Obrzezanie tez sporo kosztuje, bedziesz robic? W takim razie z chrzszczeniem tez mozna sie wstrzymac... I po problemie.

Napisał(a): ~Gość -

Na kilkadziesiąt razy zamawiania mszy, kilka pogrzebów i chrztów nie spotkałem się jeszcze nigdy z cennikiem ani z tym że za mało. Więc może zamiast klepac antyklerykalne pierdy warto iść jak człowiek do tego księdza i po prostu zamówić chrzest.

Napisał(a): ~Ida -

~kolo Nie musisz chrzcić. Powinno się zakazać obrządów religijnych na nieletnich.
Chrzczac oseska wymusza sie bycie katolikiem, każdy powinien mieć swobodna drogę wyboru w pełni świadomym w przekonaniu być by dokonać tego czynu, bo w przyszłości nie jest łatwo się tego pozbyć.

Napisał(a): rafal333 -

~Gość Na kilkadziesiąt razy zamawiania mszy, kilka pogrzebów i chrztów nie spotkałem się jeszcze nigdy z cennikiem ani z tym że za mało. Więc może zamiast klepac antyklerykalne pierdy warto iść jak człowiek do tego księdza i po prostu zamówić chrzest.
Tak tylko oni mówią : co łaska , ale zazwyczaj ludzie dają i podaje kwote.

Napisał(a): ~pytający -

Tak dla spokoju sumienia piszę bo nie rozumiem terminu " zamawiania mszy" Zamówić można towar w sklepie, kuriera, umówić się można z dziewczyną chłopakiem etc. ale " zamówić mszę "
? Czytam Biblię dość uważnie - zwłaszcza Nowy Testament - tam u apostołów, nikt mszy nie zamawiał. Nigdziew całej Biblii bez względu na przekład nie ma takiego zwrotu użytego nawet troszkę inaczej brzmiąco. Wytłumaczy mi to ktoś ?

Napisał(a): ~gość -

Chrzest w KK to zniewolenie. Matki kochają swoje dzieci i przez chrzest je zniewalają.
Przy chrzcie zapisuje sie dziecko do instytucji KK, a przynalezność powinien potwierdzić ten, który jest chrzczony.
Jezus powiedział : idźcie i nauczajcie, a kto uwierzy niech się ochrzci.
A więc rozważcie te słowa Jezusa.

Napisał(a): ~taki sobie -

Za 50 lat w Europie tez sie beda dzieci rodzily i od razu bede malymi muzulmankami. Tak jak jest w tych wszystkich krajach muzulmanskich. sami sobie strzelamy w stope. Chcemy byc nowoczesni . Nic juz nas Europejczykow nie bedzie laczyc bedziemy rozbici . Stref "no go bedzie coraz wiecej. Ja jestem katolikiem ,ale w moim kosciele nigdy sprawa pieniedzy nie byla poruszana w jakis szczegolny sposob. Naleze do wspolnoty i daje co laska w kazda niedziele. Bo tak uwazam. Nie mamy bogatej Arabii saudyjskiej , ktora sponsoruje budowe meczetow w Europie. Mozna nie lubic kosciola katolickiego, ale zastanowmy sie co nas laczy. Wartosci"Europejskie" . Co to takiego.?Ten splot wszystkich rzeczy liberalno lewackich . To ja dziekuje za takie wartosci Muzulmanie naszymi wartosciami wogole sie nie przejmuja, maja duzo dzieci i ktos kto zna podstay matematyki,wie jaka bedzie struktura Europy.
Teraz czekam na hejt od krotkowzrocznych.

Napisał(a): HotCarl -

~taki sobie Za 50 lat w Europie tez sie beda dzieci rodzily i od razu bede malymi muzulmankami. Tak jak jest w tych wszystkich krajach muzulmanskich. sami sobie strzelamy w stope. Chcemy byc nowoczesni . Nic juz nas Europejczykow nie bedzie laczyc bedziemy rozbici . Stref "no go bedzie coraz wiecej. Ja jestem katolikiem ,ale w moim kosciele nigdy sprawa pieniedzy nie byla poruszana w jakis szczegolny sposob. Naleze do wspolnoty i daje co laska w kazda niedziele. Bo tak uwazam. Nie mamy bogatej Arabii saudyjskiej , ktora sponsoruje budowe meczetow w Europie. Mozna nie lubic kosciola katolickiego, ale zastanowmy sie co nas laczy. Wartosci"Europejskie" . Co to takiego.?Ten splot wszystkich rzeczy liberalno lewackich . To ja dziekuje za takie wartosci Muzulmanie naszymi wartosciami wogole sie nie przejmuja, maja duzo dzieci i ktos kto zna podstay matematyki,wie jaka bedzie struktura Europy.
Teraz czekam na hejt od krotkowzrocznych.
Stref no go bedzie coraz mniej a nie coraz wiecej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Cennik sakramentów w kościele