558
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń41 tys.
  • Odpowiedzi107
  • Ocen na +130
558 ppt ?

Ciekawostki o domowych zwierzakach :) (108)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)

Napisał(a): ~gość -

PuszekOkruszek Psy podnoszą nogę przy sikaniu . Robią tak ponieważ wtedy ich mocz rozlewa się wyzej na drzewach i oznaczone terytorium jest wieksze .
Nie chodzi o "większe terytorium", lecz o udawanie wyższego, niż się jest. Im wyżej obsikane drzewo, tym większy sikający, zatem budzący większy postrach przy walce o owo terytorium.
Suczki nie walczą o terytorium, dlatego sikają kucając.
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Nie tylko psy robia kolka,moj kot Lolek zanim sie polozy robi ich kilka.A moze ktos ma wytlumaczenie na to :dlaczego Lolek lubi lezec na mnie i nie da sie skubaniec zgonic,zaraz wraca.Mysle ze wykozystuje cieplote mojego ciala.

Napisał(a): kocica121 -

~Anna korzystając z okazji zapytam na szerszym forum: moze ktoś z Państwa orientuje się dlaczego moja suka (west-10 lat) niedawno wysterylizowana z powodu ropomacicza dostaje napadów jakiegoś szału, strachu - sama nie wiem, kiedy wychodzimy z domu i próbuje zjeśc drzwi...
Są metalowe, antywłamaniowe, ale zdarła już tapicerkę oraz okleinę i drapie oraz się biadoli i szczeka...
Pogryzła także wiszące do tej pory spokojnie torby na zakupy. Dodam, że w domu jest druga suczka tej rasy, młodsza, więc mają wzajemne towarzystwo.
Czy ktoś pomoże mi to zrozumieć a przede wszystkim usunąć przyczynę tych zachowań?
pozdrawiam
Anna
Sprawdż czy jej coś nie boli (np. USG). Jeżeli jest zdrowa, to wg mnie jest to reakcja na bardzo silny stres. Może coś było nie tak ze znieczuleniem!. Proponuję, żebyś kupiła jej obróżkę behawioralną, od lat zajmuję się jako wolontariusz bezdomnymi zwierzętami. Wg. mnie pomaga przy stresie (nie feromony do kontaktu !). Jeśli wykluczy się problemy zdrowotne to może też pomyśleć o jakiś lekach psychotropowych( w bardzo małej dawce - to ważne, bo wet. rąbią od razu duże dawki).
Jeśli to stres, to musicie okazać cierpliwość - to przejdzie, ale nie od razu. Jeśli to stres to musiała się czegoś bardzo wystraszyć. Czy odebraliscie ją od razu po wybudzeniu czy też parę godz. po ? Powodzenia

Napisał(a): ~MOHITO -

To dziwne! Ja widziałem jak pies wsiada do radiowozu to nie robi kółek ani nie ojszczywał drzew! Chyba był udomowiony. Chciałem sprawdzić czy jest 100% zdrowy i czy ma zimny nos ale się wystraszyłem bo to wiadomo co takiemu odbije? A nuż pogryzie.

Napisał(a): taie -

~MOHITO To dziwne! Ja widziałem jak pies wsiada do radiowozu to nie robi kółek ani nie ojszczywał drzew! Chyba był udomowiony. Chciałem sprawdzić czy jest 100% zdrowy i czy ma zimny nos ale się wystraszyłem bo to wiadomo co takiemu odbije? A nuż pogryzie.
Gorsze jak cię skuje na plecach a później PARALIZATOR,PARALIZATOR - do skutku.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)