558
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń41 tys.
  • Odpowiedzi107
  • Ocen na +130
558 ppt ?

Ciekawostki o domowych zwierzakach :) (108)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)

Napisał(a): ~psiolog -

PuszekOkruszek
~PuszkaPandory
PuszekOkruszek Psy podnoszą nogę przy sikaniu . Robią tak ponieważ wtedy ich mocz rozlewa się wyzej na drzewach i oznaczone terytorium jest wieksze .
Suki nie podnoszą. Nie wiem dlaczego.
Może dlatego że nie rywalizują z innymi sukami o terytorium tak jak psy . Wieksze terytorium to wieksza ilosc samic do zapłodnienia .
rozumiem że wg ciebie pies im wyżej sika tym wyższe ma terytorium. przeciez po drzewach nie skacze to po co mu "kolejne piętro".

ogólnie masz rację-chodzi o powiększenie terytorium ale troszkę inny to jest mechanizm.
sikając wyżej sprawia wrażenie że jest większym zwierzakiem niż naprawdę. tak samo hiena stroszy kark i wydaje się większa.
jak widzimy dużego dresa to też rezygnujemy z konfrontacji i szukamy sobie innego miejsca. i na to liczy pies podnosząc łapę.

Napisał(a): gość -

Moja suka border colie jest po sterylce i czasem podnosi łapę przy siusiu a czasem nawet przy "dwójce" to robi. Widziałem też jak zaraz po powąchaniu jakiegoś "psiego smsa" również robi małe siusiu w celu oznaczenia terenu. U innych suk też widziałem już podobne zachowania. Czasem też ma chęć zgwałcić moja nogę jakby była psem. A propos robienia kółek to robi czasem na łóżku i często na swoim legowiska jak chce się zwinąć w kłębek. Dziwny ten psi świat.

Pies podobnie jak niemowle nie umiejace wyrazic siebie werbalnie, daje nam znak ze cos nie jest po jego mysli w bardzo rozny sposob. W tym przypadku mysle, ze chodzi o zwrocenie na siebie uwagi. Westie jest zazdrosny o drugiego czworonoga w domu. Prosze okazac jeszcze wiecej uczucia I milosci niz zwykle. Przytulac I rozmawiac. Czym wiecej tego tym zwierze jest spokojniejsze i szczesliwsze. Swoja wypowiedz podpieram swoim doswiadczeniem.

Napisał(a): ~ALA -

~hehe Pies robi kółka przed położeniem się aby przegonić potencjalne jadowite insekty z trawy a nie układa sobie źdźbła, jełopy.
Jak insekty są jadowite, to są jadowite, a nie potencjalnie jadowite. Układa trawę, nieraz jeszcze podkopuje dołek.

Napisał(a): ~TTTT -

~zygfryd to tak jak mojo kobita.Jak dostanie knota,to jest miło,grzeczno,do rany przyłóż.
Ale ni dej Panie Błoze jak ni ma knota ze trzy dni,no to w chałupie sodomia i gomoria.
Aż jej piana z pyska leci jak wściekłemu psu.
Wszyćkie tak majo ? cy tylko mojo.
Dobrze że nie sro tam gdzie stoi.
Ano wiecie, Zygfrydzie, syćkie tak majom. Ale cyście tak stary, ze tego knota nie mocie gotowego bez trzy dni? Łoj, brzyćko!

Ale moja suczka Niunia, kiedy nie była jeszcze wysterylizowana, też czasem podnosiła wysoko nogę i obsikiwała po kolegach-psach-zawsze mnie to rozbawiało, bo była duża i śmiesznie ta jej chęć dominacji wyglądała :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)