558
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń41 tys.
  • Odpowiedzi107
  • Ocen na +130
558 ppt ?

Ciekawostki o domowych zwierzakach :) (108)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ciekawostki o domowych zwierzakach :)

Napisał(a): ~Pati -

Cześć! Czy wiecie, co oznaczają niektóre zachowania Waszych czworonożnych pupili? Np. taki pies, pomimo że został udomowiony już około 33 tysiące lat temu, to zachował swoje niektóre dzikie instynkty. Czy kiedyś zastanowiło Was, dlaczego pies robi kółka zanim położy się na swoim posłaniu? To właśnie jeden z przejawów instynktu. Dzikie psy w ten sposób układały źdźbła traw i roślinność, aby było im wygodniej. Znacie inne zachowania zwierząt, które coś oznaczają lub jakieś ciekawostki o naszych kochanych zwierzakach?
INTERIA.PL

Re: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)

Napisał(a): PuszekOkruszek -

~PuszkaPandory
PuszekOkruszek Psy podnoszą nogę przy sikaniu . Robią tak ponieważ wtedy ich mocz rozlewa się wyzej na drzewach i oznaczone terytorium jest wieksze .
Suki nie podnoszą. Nie wiem dlaczego.
Może dlatego że nie rywalizują z innymi sukami o terytorium tak jak psy . Wieksze terytorium to wieksza ilosc samic do zapłodnienia .

Napisał(a): Air842 -

Psy szczerzy zeby ,przy okazji podnosza siersc "puszy sie " ,zeby wydawac sie wiekszym i silniejszym .. u mnie w domu nie ma zagrozenia ,,, ale czasami cos spadnie na podloge i wtedy moj odwazny pies tak robi w pozostalosci po swoich przodkach

Napisał(a): Taiken -

~PuszkaPandory
PuszekOkruszek Psy podnoszą nogę przy sikaniu . Robią tak ponieważ wtedy ich mocz rozlewa się wyzej na drzewach i oznaczone terytorium jest wieksze .
Hehe. Moja podnosi, ale jest po sterylizacji i coś jej się w łebku pomieszało. ;)

Napisał(a): ~aaaaaaa -

~PuszkaPandory
Ponieważ samice nie oznaczają terytorium, robią tak tylko samce zwierząt.

Napisał(a): ~Anna -

korzystając z okazji zapytam na szerszym forum: moze ktoś z Państwa orientuje się dlaczego moja suka (west-10 lat) niedawno wysterylizowana z powodu ropomacicza dostaje napadów jakiegoś szału, strachu - sama nie wiem, kiedy wychodzimy z domu i próbuje zjeśc drzwi...
Są metalowe, antywłamaniowe, ale zdarła już tapicerkę oraz okleinę i drapie oraz się biadoli i szczeka...
Pogryzła także wiszące do tej pory spokojnie torby na zakupy. Dodam, że w domu jest druga suczka tej rasy, młodsza, więc mają wzajemne towarzystwo.
Czy ktoś pomoże mi to zrozumieć a przede wszystkim usunąć przyczynę tych zachowań?
pozdrawiam
Anna
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ciekawostki o domowych zwierzakach :)