91
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń677
  • Odpowiedzi67
  • Ocen na +70
91 ppt ?

Ciemny naród ? ...nie sądź innych w/g siebie . (68)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ciemny naród ? ...nie sądź innych w/g siebie .

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Starcy udowadniając swoje teorie , że pochodzą z narodu ciemniaków , złodziei i alkoholików , często nazywają polskie społeczeństwo "ciemnym narodem" .

Nie będę tym razem rozpatrywał socjologii takiego poglądu , zajmę się statystyką :

Posłużymy się wynikami badań europejskiego urzędu statystycznego "Eurostat"

i co z niego wynika....

Wykształcenie Polaków na tle innych narodów , kilka przykładów :

wykształcenie zawd. i pdst. wykszt. średnie wykszt. wyższe

Polska 6,8 % 59,3 % 33,9

Szwecja 12,6 % 43,2 % 44.2%

Belgia 20,4 38,9 % 40,7 %

Dania 16,9 % 42,5 % 40,6%

Portugalia 46,4% 26,3 % 27,3 %

Niemcy 13,2 % 57,8 % 29 %

Holandia 19,3 % 41,9 % 38,8 %

Włochy 36,2 % 44,4 % 19,4 %

Luxemburg 19 % 34,5 % 46,5 %

Resztę można doczytać tutaj :

[image]0006TEH31WHRFSP7[/image]

Oczywiście znajdzie się z pewnością osobnik na tym forum , który koniecznie chce udowodnić "swoje ciemniactwo" i powie :

- jednak z wyższym wykształceniem ....no to nie jesteśmy najlepsi w Europie !!!

Odpowiedź jest prosta :

- te wyniki dotyczą grupy wiekowej od 25 do 54 lata .

To my starcy zawalamy statystykę swoim "średnim zaocznym "

Ci starcy ... którzy wykrzykują na tym forum slogany o ciemnym narodzie .http://ec.eur(...),_2016_(%25).png

INTERIA.PL

Re: Ciemny naród ? ...nie sądź innych w/g siebie .

Taką ładną tabelkę narysowałem i się ścieśniła ....:(

Podam więc w kolejności na przykładzie Polski :

Polska 6,8 % 59,3 % 33,9

Pierwsze to wykształcenie podstawowe + zawodowe 6,8 %

drugie to wykszyałceni średnie 59,3 %

trzecie wyższe 33.9 %

~best67 Zdjęcie
śliczny obrazek sobie znalazłeś ...no i umiesz zamieścić na forum !!.

Naprawdę jestem pod wrażeniem ....:)))

stiffneckedness Jak ciemny narod potrafi czytac i pisac, to wcale nie stawia go w lepszym swietle.
Oczywiście, że nie ...wykształcenie w ocenie inteligencji społeczeństwa nie ma najmniejszego znaczenia ..:)

Muszę sobie zapisać tę mądrość ...:)))

Podpowiesz mi co ma znaczenie ?

Napisał(a): ~Juchas -

dzienpierwszy2][cytat kogo=stiffneckedness Jak ciemny narod potrafi czytac i pisac, to wcale nie stawia go w lepszym swietle.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Napisał(a): stiffneckedness -

dzienpierwszy2
stiffneckedness Jak ciemny narod potrafi czytac i pisac, to wcale nie stawia go w lepszym swietle.
Oczywiście, że nie ...wykształcenie w ocenie inteligencji społeczeństwa nie ma najmniejszego znaczenia ..:)

Nie, na razie poczekam na ten epizod w ktorym laczysz alkoholizm i zlodziejstwo z wyksztalceniem. Mam nadzieje, ze nie bedziesz trzymal w napieciu przez cala serie i bedzie juz w tym sezonie.

~Juchas]
dzienpierwszy2 [cytat kogo=stiffneckedness Jak ciemny narod potrafi czytac i pisac, to wcale nie stawia go w lepszym swietle.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
Ale gdy je przeczyta , to będzie. Mądry człowiek , to taki osioł , który książki przeczytał.

Niemądry to taki , który nic nie przeczytał sili się na analogię .

dzienpierwszy2]
~Juchas
dzienpierwszy2 [cytat kogo=stiffneckedness Jak ciemny narod potrafi czytac i pisac, to wcale nie stawia go w lepszym swietle.
Ale gdy je przeczyta , to będzie. Mądry człowiek , to taki osioł , który książki przeczytał.

Ja znam taich oslow co zdali prawo jazdy w kraju gdzie nie ma ulic. To osly z ktorej kategorii?

stiffneckedness
dzienpierwszy2

Nie, na razie poczekam na ten epizod w ktorym laczysz alkoholizm i zlodziejstwo z wyksztalceniem. Mam nadzieje, ze nie bedziesz trzymal w napieciu przez cala serie i bedzie juz w tym sezonie.
Rozumiem ...wykształcenie narodu nie ma znaczenie . Tak to sobie zapiszę ...:)))

Oczywiście można dodać do tego tematu , że Polska ma spożycie alkoholu poniżej średniej europejskiej i bardzo niską przestępczość ....

Ale Twoim zdaniem ...to nic nie zmienia .

Jesteś i będziesz (w swoim mniemaniu) małym brudnym , zapijaczonym , złodziejaszkiem

I nic tego nie zmieni ...

stiffneckedness]
dzienpierwszy2
~Juchas

Ja znam taich oslow co zdali prawo jazdy w kraju gdzie nie ma ulic. To osly z ktorej kategorii?
Ale o co Ci chodzi ? ...chcesz sobie po prostu bezmyślnie popieprzyć ....czy masz zamiar podyskutować ?

Bo na razie nie widzę argumentów ...

Napisał(a): egle -

brawo, jesteśmy więc wykształceni, a teraz co o polskich uczelniach i poziomie nauczania, słychać w świecie?
nomen omen, nie bez kozery się mówiło, że śmietanka magistrów i doktorów w Wielkiej Brytanii pracowała...

ja jednak nie jestem zwolennikiem statystyk, a że słucham sołtysa, w dodatku z niemieckiej wsi, to sie pewnie nie znam i zaraz się okaże, że 100% prywatnych polskich uczelni, które w latach 90 - tych i na początku 2000 rosły jak grzyby po deszczu, gwarantują wyższe wykształcenie na właściwym poziomie i to pewnie właśnie dlatego część z nich nie jest uznawana w Europie, a dyplomem za granicą można sobie tapety tapetować :)

to jednak fajnie, że Eurostat pokazuje nas tak wysoko :), czy ma z tym coś wspólnego likwidacja zawodówek?? :D :D

dzienpierwszy2]
stiffneckedness
dzienpierwszy2
~Juchas

Ale o co Ci chodzi ? ...chcesz sobie po prostu bezmyślnie popieprzyć ....czy masz zamiar podyskutować ?

No to jest nas dwoch czekajacych na te argumenty a, ze temat twoj, to pewnie sobie poczekamy.

egle brawo, jesteśmy więc wykształceni, a teraz co o polskich uczelniach i poziomie nauczania, słychać w świecie?
nomen omen, nie bez kozery się mówiło, że śmietanka magistrów i doktorów w Wielkiej Brytanii pracowała...

ja jednak nie jestem zwolennikiem statystyk, a że słucham sołtysa, w dodatku z niemieckiej wsi, to sie pewnie nie znam i zaraz się okaże, że 100% prywatnych polskich uczelni, które w latach 90 - tych i na początku 2000 rosły jak grzyby po deszczu, gwarantują wyższe wykształcenie na właściwym poziomie i to pewnie właśnie dlatego część z nich nie jest uznawana w Europie, a dyplomem za granicą można sobie tapety tapetować :)

to jednak fajnie, że Eurostat pokazuje nas tak wysoko :), czy ma z tym coś wspólnego likwidacja zawodówek?? :D :D
No wlaśnie w tym Twój problem ....mało czytasz , a wiedzę pobierasz od sołtysa .

Tutaj masz ranking 20 krajów z najlepszym systemem edukacyjnym . To powinno trochę zburzyć Twoją wrodzoną wiedzę o plebejskości polskiego wykształcenia .

Gdyby nie chciało Ci się czytać, to ja dwa cytaty zaproponuje :

Pearson, która jest liderem w publikacjach naukowych, regularnie publikuje rankingi państw odnoszących sukces w nauczaniu.

Badanie, któremu poddawane są kraje, opiera się na zastosowaniu rygorystycznych metod mierzących postęp społeczny w oparciu o poziom wykształcenia, zgodnie z wytycznymi ONZ

Polska jest na 10 miejscu w świecie ....pewnie Cię to zmartwi .

Ale pewnie sołtys nic o tym nie mówił , a Ty polegasz na swojej wrodzonej wiedzy ....

Ja już nic nie poradzę na taką argumentację :)))

http://uptocl(...)152016/

stiffneckedness]
dzienpierwszy2
stiffneckedness
dzienpierwszy2
~Juchas

No to jest nas dwoch czekajacych na te argumenty a, ze temat twoj, to pewnie sobie poczekamy.
Moim argumentem jest statystyka, która mówi o wysokim wykształceniu Polaków , oraz o bardzo wysokim poziomie nauczania .

Z tego wysnuwam wniosek , że że Polacy "nie są ciemniakami "

Proszę teraz o podanie swoich argumentow udowadniających , że "Polacy są ciemniakami"

« Wróć do tematów
Do góry strony: Ciemny naród ? ...nie sądź innych w/g siebie .