Reklama

413
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń37 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
413 ppt ?

Co grozi za podrobienie podpisu? (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Co grozi za podrobienie podpisu?

Napisał(a): Gość -

maroko89 Słyszałem, ze podpisanie się pod dokumentem czyimś nazwiskiem wypełnia znamiona przestępstwa z 270 kk, ale prokurator w takij sytuacji może nie wszczynac postepowania.

Czy ktos z Was może mi udzielic więcej szczegółów na ten temat?

JAK SIE PRZYZNASZ DOSTANIESZ 1000 ZŁ KARY JAK NIE IDZIESZ DO PIERDLA ALE JEST FURTKA PRZED IMIENIEM I NAZWISKIEM NAPISZ Z UP. Z UPOWAZNIENIA I NIC CI PROKURATOR NIE ZROBI PONIEWAŻ OTRZYMAŁEŚ UPOWAŻNIENIE SŁOWNE A EWENTUALNIE JEŚLI CHODZI O KONFRONTACJE TO WYCHODZI SŁOWO NA SŁOWO A SĄD CZY TEŻ INNA MU PODLEGŁA INSTYTUCJA NIE MOŻE OGŁOSIĆ WYROKU NA PODSTAWIE POSZLAK ŁUKASZ

Mogę powiedzieć tyle, że art 270 k.k. jest ścigany z urzędu i nie ma możliwości, by nie wszczynać dochodzenia. Jest to obligatoryjne jeżeli jest uzasadnione podejrzenie. Co do samych podpisów to po co konfrontacja? Wystarczy pobrać wzory pisma i grafolog stwierdzi, kto to pisał. A jeżeli nie będzie możliwości pobrania wzorów to można np pozbierać dokumenty z urzędów, które każdy z nas podpisuje.
Nie sądzę też żeby napisanie "UP" chroniło przed czymś, skoro podpisujesz się za kogoś. Możesz mieć upoważnienie, ale wtedy składasz swój podpis, a nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem innej osoby.
Mam nadzieje, że trochę pomogłem. Lepiej nie robić takich rzeczy bo za taką pierdołę można dostać zarzut i nie musi być tu nikt pokrzywdzony, bo to tzw przestępstwo bezszkodowe. Samo podrobienie, choć nikomu krzywdy może nie robić jest karalne. Np przyjeżdżasz do Urzędu by coś tam podpisać i okazuje się, że potrzebny jest jeszcze podpis małżonka, który nie może przyjechać w najbliśzym czasie bo jest gdzieś na drugim końcu Polski. Dzwonisz do niego (niej) i pytasz co robić, bo obu Wam zależy na czasie (np bez tego podpisu nie otrzymacie jakiśieniędzy). Małżonek mówi: "to podpisz się za mnie". I co? Jest zgoda, ale to nic nie znaczy. Nie wolno tak robić. Jeśli wyjdzie to najaw to dostaniesz zarzut.
Pewnie zaraz napisze tu kilka "mądrych" głów", które wiedzą lepiej:) W kązdym razie znam to z praktyki i stykałem się z tym wiele razy. pozdrawiam

Gość JAK SIE PRZYZNASZ DOSTANIESZ 1000 ZŁ KARY JAK NIE IDZIESZ DO PIERDLA ALE JEST FURTKA PRZED IMIENIEM I NAZWISKIEM NAPISZ Z UP. Z UPOWAZNIENIA I NIC CI PROKURATOR NIE ZROBI PONIEWAŻ OTRZYMAŁEŚ UPOWAŻNIENIE SŁOWNE A EWENTUALNIE JEŚLI CHODZI O KONFRONTACJE TO WYCHODZI SŁOWO NA SŁOWO A SĄD CZY TEŻ INNA MU PODLEGŁA INSTYTUCJA NIE MOŻE OGŁOSIĆ WYROKU NA PODSTAWIE POSZLAK ŁUKASZ
Nie całkowicie. Pisze się tak : Z upoważnieniem (z.up.) pana (pani) A. Kowalskiego, ... M.Wiśniewski (Twój własny podpis).
Każdy podpis z nazwiskiem innej osoby jest podrobieniem nawet z upoważnieniem do takiego podpisu.
Zobacz przepisy notarialne.

JAK SIE PRZYZNASZ DOSTANIESZ 1000 ZŁ KARY JAK NIE IDZIESZ DO PIERDLA ALE JEST FURTKA PRZED IMIENIEM I NAZWISKIEM NAPISZ Z UP. Z UPOWAZNIENIA I NIC CI PROKURATOR NIE ZROBI PONIEWAŻ OTRZYMAŁEŚ UPOWAŻNIENIE SŁOWNE A EWENTUALNIE JEŚLI CHODZI O KONFRONTACJE TO WYCHODZI SŁOWO NA SŁOWO A SĄD CZY TEŻ INNA MU PODLEGŁA INSTYTUCJA NIE MOŻE OGŁOSIĆ WYROKU NA PODSTAWIE POSZLAK KINGA

Powiedzcie co moze grozic za podrobienie podpisu przy zakupie samochodu za granica ,jezeli samochod byl kupiony na osobe ktora nie istnieje a moj kolega sie za nia podpisal. Samochod zostal sprzedany tez niby przez ta osobe ,ktorej w ogole nie ma (ta osoba zostala wymyslona). Przy rejestrowaniu samochodu nowy wlasciciel nie mial problemu wszystkie oplaty celne,podatki byly zaplacone wiec dostal dowod tymczasowy ale pozniej po miesiacu juz nie chcieli mu dac twardego dowodu.Urzad zglosil to na policje ze cos tam jest nie tak . Ten nowy wlasciciel zlozyl zeznania na policji chodz dobrze wiedzial ze takiej osoby nie ma ale powiedzial ze samochod kupil od mojego kolegi i podal jego dane.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • podrobienie podpisu
  • co grozi za podrobienie podpisu
  • kara za podrobienie podpisu
  • sfaszowanie podpisu
  • ile grozi za podrobienie podpisu
  • podrobienie podpisu kara
  • jaka kara za podrobienie podpisu
  • podrobiony podpis
  • sfalszowanie podpisu
  • co grozi za podrabianie podpisw
Do góry strony: Co grozi za podrobienie podpisu?