282
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi135
  • Ocen na +0
282 ppt ?

Co kryją mury Watykanu? (136)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Co kryją mury Watykanu?

Napisał(a): gość -

Wiara Rzymsko - Katolicka jest tradycją w Polsce.
Tak samo - tradycją jest Poczta Polska :)
Tradycja jest taka, że Poczta Polska musi istnieć choćby nie przynosiła zysków finansowych i rząd musiał dokładać fundusze.
Naklejasz znaczek na kopertę i wysyłasz list do każdego miasta w Polsce
a nawet na każdą wieś. List dotrze do każdej miejscowości w Polsce, Europie
i na świecie. Nawet do Afryki. Choć może to trwać nawet kilka miesięcy. Jest to piękny zwyczaj, piękna tradycja.
Nad tym pracują konkretni ludzie, konkretne osoby, które ze sobą współpracują.
Poczta Polska jest świetnie zorganizowana. Ja często wysyłam listy do swojej rodziny mieszkającej w Rzymie i mam wszystkie sprawy pozałatwiane.
O Ojcu Świętym Benedykcie XVI wiem wszystko. Ojciec Święty Benedykt XVI poddał się, bo było mu bardzo ciężko podejmować ważne decyzje na tematy małżeńskie, religijne wychowawcze ... itd.
Ojciec Święty ma wpływ na przebieg wyboru swojego zastępcy. Może dać pewne wskazówki. Znając gorliwość kardynalską może na przykład zalecić aby na jego następcę wybrano drugiego ochotnika spośród kardynałów narodowości Rzymskiej. Taka decyzje będzie rozpatrywana priorytetowo przez wszystkich kardynałów.
Natomiast te tajne dokumenty wyniesione z Watykanu przez biskupa - to moje listy, które szły dwa tygodnie z Polski listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wprost do Watykanu.
Tam były ważne dokumenty. Dotyczyły małżeństwa oraz narzeczeństwa między kobietą i mężczyzną. Ktoś to wyniósł.

Re: Co kryją mury Watykanu?

Napisał(a): -

szanel59
tyrystor0 No cóż media muszą się czymś, żywić ! Nie sądzę, ażeby ewentualne intrygi czy groźby zamachu na życie, skłoniły papieża do abdykacji, wprost przeciwnie zmobilizowałyby go do wypełnienia obowiązku-zrobienia porządku. Powody odejścia podał sam Benedykt i nie są one czymś niezwykłym, czymś co karmiło by prasę, która wolałaby mieć temat na kolejny film sensacyjny, a tu po prostu proza życia- stan zdrowia . Miłego dnia :)
Katolicyzm jest religia w ktorej funkcji papieza nie traktuje sie jako urzedu.W/g jego kanonow to wlasnie papiez jest zastepca Chrystusa na ziemi.Wybor jego dokonal sie rekami kardynalow ktorzy zostali "natchnieni duchem swietym"Jak wiec nalezy zanalizowac fakt abdykacji papieza? Czy papiestwo jest urzedem z ktorego mozna zrezygnowac?Czy mozna przestac byc osoba przez ktora Chrystus decyduje o losach swego kosciola?Abdykujac BXVI przekazal swiadomie lub nieswiadomie wszystkim bardzo wazna wiadomosc - WLADZA PAPIEZA NIE MA WYJATKOWEGO CHARAKTERU,MOZNA JEJ DOSTAPIC,MOZNA Z NIEJ ZSTAPIC.Papiestwo to administrowanie i polityka ,z mistyka ma niewiele wspolnego.Sledzac historie papiestwa mozna wsrod kolejnych "namiestnikow Chrystusa" spotkac wszystko co najgorsze tylko nie mistycyzm (za wyjatkiem kilku przypadkow)Zdumiewajace sa komentarze panow Goslowskiego,Pieronka, Sowy czy Gulbinowicza ktore nie sa powodowane wiedza teologiczna lecz traktowac je nalezy jako czesc emocjonalnego i medialnego spektaklu,swoistej telenoweli zrozumialej dla wszystkich.Telenoweli jaka stala sie religia w XXI wieku.Jezeli tlumaczysz odejscie BXVI stanem zdrowia to czemu z tego powodu nie abdykowal JPII ktorego agonie ogladalismy na ekranach tv? Poprostu BXVI dostal propozycje nie do odrzucenia .
Zgadzam się połowicznie tzn. także uważam, że papiestwo to nie urzędowanie lecz misja prowadzenia ludu do zbawienia, powierzona przez Jezusa, dlatego nie zgadzam się z tym, by jak niektórzy przedstawiciele Kościoła mówią, wprowadzić wiek emerytalny np 80 lat czy inny, to nie praca na urzędzie i mam nadzieję , ze do tego nie dojdzie, bo to błąd i niezrozumienie tego czego oczekiwał Jezus. Dlatego uważam, że papież powinien pełnić funkcję dożywotnio, ale...i tu jest ta druga połowa- jednocześnie uważam, ze może w wyjątkowych sytuacjach- właśnie zdrowotnych przekazać tą misję następnej osobie, jeśli dojdzie do wniosku, ze nie da rady podołać temu. Dlaczego JP II nie abdykował, odpowiedź jest prosta, bo nie chciał, bo czuł w sobie siłę, że może prowadzić do końca i tak się stało Miłego dnia :)

Re: Co kryją mury Watykanu?

Napisał(a): gość -

Watykan jest tworem pelnym mrocznych tajemnic,rzadzacym sie swoim niby camorra prawem.Tam nie ma nic prostego,przejrzystego lacznie z wiara i kasa.Zaden papiez nie moze sobie pozwolic na jakies znaczace zmiany.Wielu probowalo i co?Najlepszym przykladem jest Jan Pawel I.On chcial wyprostowac finanse i co?Marcinkus go przetrwal,szef Ambrozjano skonczyl wiszacy pod mostem-taki jest urok Watykanu.Dlatego JP2 nie tknal sie juz wiecej ani finansow ani pedofilii ani inych ,wydawaloby sie pilnych spraw.Wszystko oparte jest o tzw wielka tajemnice wiary..Zapoznajcie sie z beztendencyjna historia tego tworu szatana,to sie przekonacie czym byl i jest Watykan.

Re: Co kryją mury Watykanu?

Napisał(a): gość -

Watykan jest siedliskiem i dobra i zła .
Watykańska kamaryla walczy o hegemonię . To sitwa , która o mały włos nie zabiła Jana Pawła II . Dzięki kierowcy ...który po zamachu na ojca św.pomylił kliniki ...Jan Paweł II przeżył .
A Benedykt XVI ...też ma swoją tajemnicę związaną z abdykacją . Podejrzewam silne naciski purpuratów .

Re: Co kryją mury Watykanu?

Napisał(a): gość -

Prośba "dołącz do dyskusji" jest o tyle idiotyczna, że dyskusję prowadzą zwykle osoby, które na pewien temat posiadają jakiś zasób wiedzy. Kto z piszących tutaj posiada wiedzę : Co kryją mury Watykanu ? Oczywiście NIKT !
Chyba, że ktoś wie, czym podlewają kwiaty w ogrodach watykańscy ogrodnicy albo coś podobnego ....
Tutaj ma miejsce tylko wymiana domysłów, pseudoprognoz czy epatowanie innych wymyśloną lub zasłyszaną plotką !
I właśnie w tym celują niby-dziennikarze Interii : podrzucić gów.......ny temacik. CBDO
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co kryją mury Watykanu?