2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń50 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +31
2 tys. ppt ?

Co sądzicie o pomocy frankowiczom? (1874)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

W rozsadny sposób naleźy pomóc, nie wszystkim, tylko takim, którzy brali kredyt np. Na wlasne, skromne mieszkanie lub dom i nie są w stanie splacac , sa po prostu przecietnymi obywatelami doprowadzonymi prz ez banksterów do ruiny. Temu trzeba zapobiec. Chyba widzieliście przekrety na mieszkaniach gdzie ludzie zostaja bez mieszkania i pieniędzy.
INTERIA.PL

W żadnym wypadku ,budowałwm domy tym frankowiczom i szastali kasom na lewo i prawo.MATERIAŁ górna pułka tylko zawsze był problem z zapłatom za wykonaną prace.CO mają powiedzieć ludzie kturzy pracują za granicą zdala od rodziny

Jeśli pomożecie frankowiczom to żądam, żeby mnie "złotówkowcowi" też pomóc !!!!!!!!!!!!!!!! A co mój kredyt to krasnoludki spłacają ????????

Robert324 Prezydencki projekt ustawy przedstawiony w piątek zakłada pomoc frankowiczom. Według mnie jest to niesprawiedliwe! Brali kredyt, więc mogli liczyć się z ryzykiem zmiany kursu walut, przecież na pewno w umowie była o tym mowa. Nie przemawiają do mnie nawet teksty w stylu, że nie dostaliby kredytu w złotówkach... Mogli nie brać w ogóle. Teraz naszym kosztem prezydent oferuje im pomoc? Pytam jakim prawem? A co mają powiedzieć, Ci którzy od początku wzięli kredyt w złotówkach? Im nikt nie pomoże, a frankowiczom tak.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem zażenowany tą sytuacją i uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe. Niech szukają innego rozwiązania.

Wybrali franki żeby zarobić . Zarabiali przez jakiś czas . A teraz chcą , żeby inni ponosili koszty ich decyzji . Cwane . Jak zarabiać -to oni . Jak okazuje się że tracą to co zarabiali wcześniej - my mamy sfinansować ich chciwość . Coś mi się wydaje , że gdyby się okazało że to ci którzy wzęli kredyty w złotówkach zaczęli tracić , to by powiedzieli że trzeba było wziąć je we frankach .

można ich przewalutować po rozsądnym kursie by mieli lżej i
wiedzieli na czym stoją.Ale trzeba też wyliczyć ile zyskali
na wcześniejszym kursie względem kredytów w złotówkach.I ten
zysk trzeba niestety doliczyć do kredytu.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, wszyscy tak zapiekle sprzeciwiający się "pomocy" dla frankowiczów tutaj, są ich najlepszymi sprzymierzeńcami. Projekt PO zakładał pomoc dla tych którzy znaleźli się w czarnej d. ze swoim kredytem, natomiast nie obejmował wydaje mi się najbardziej typowego kredytobiorcę czy takiego co sobie wziął ok 100000CHF i stanowiło to ok. 30% inwestycji. Czyki np. mnie. I bardzo dobrze, niestety obawiam się, że PAD chce i mnie na siłę pomóc... Z wyliczeń wynika, że po otrzymaniu pomocy będę płacił kilka stówek więcej miesięcznie i niekoniecznie mi się to podoba. Odchodząc jednak od meritum, wszyscy tak wściekle wygrażający tym "bezmyślnym frankowiczom" jednak uczą, uczą i mnie empatii i zastanowienia się nad losem i potrzebami drugiego człowieka w trudnej sytuacji. Uważajcie tylko, żebyście sami kiedyś nie potrzebowali pomocy i nie natrafili akurat na takich wyszkolonych przez siebie...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?