Odpowiadasz na:
Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Robert324
Temat dodał(a):
Robert324 -
Prezydencki projekt ustawy przedstawiony w piątek zakłada pomoc frankowiczom. Według mnie jest to niesprawiedliwe! Brali kredyt, więc mogli liczyć się z ryzykiem zmiany kursu walut, przecież na pewno w umowie była o tym mowa. Nie przemawiają do mnie nawet teksty w stylu, że nie dostaliby kredytu w złotówkach... Mogli nie brać w ogóle. Teraz naszym kosztem prezydent oferuje im pomoc? Pytam jakim prawem? A co mają powiedzieć, Ci którzy od początku wzięli kredyt w złotówkach? Im nikt nie pomoże, a frankowiczom tak. Nie wiem jak wy, ale ja jestem zażenowany tą sytuacją i uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe. Niech szukają innego rozwiązania.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): malvia -

z jakiej racji wybrac pewna grupe kredytobiorcow i tylko im pomagac. To kompletnie nie ma sensu. Rzad jest od rzadzenia a nie od splacania kredytow z panstwowych pieniedzy.

Napisał(a): madox66 -

Zgadzam sie, biorąc kredyt trzeba brać pod uwagę różne czynniki, wahania waluty, stabilność zatrudnienia czy też warunki zdrowotne kredytobiorcy.Frank w tamtym czasie stał nisko i Frankowicze śmiali się w twarz tym co mieli kredyty w euro czy złotówkach.Teraz tendencja sie odwróciła co nie oznacza że mamy płacić za innych.

Napisał(a): Felczer -

Ci co byli w rządzie i w parlamencie dostali cynk i już dawno, dawno się przewalutowal!!!
~Kajtek
Felczer ŻADNA POMOC IM SIĘ NIE NALEŻY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAJWIĘCEJ FRANKOWICZÓW JEST W RZĄDZIE, W SEJMIE I SENACIE, DLATEGO
CIĄGLE JEST TEMAT MAGLOWANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E tam, gdyby faktycznie tych frankowiczów było najwięcej w rządzie, sejmie i w senacie, to już dawno przegłosowaliby pomoc dla siebie.
Minęło półtora roku rządu pisu i nic w tym temacie nie drgnęło.
I nie drgnie, bo priorytetem jest 500+ i na to idzie kasa.
Frankowicze mogą zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy.
I bardzo dobrze, bo kto wierzy w żydowskie banki, ten zawsze ma kłopoty.

Napisał(a): Ziemowitt -

logicznie myśląc ---- nikt im nie kazał brać kredytów w frankach , świadomie podpisali umowy a jeśli czują się oszukani to mają prawo dochodzić swoich racji w sądzie ale prywatnie i nie mają żadnego prawa żądać by rząd RP a tym samym my podatnicy RP spłacali ich zadłużenie nawet w odsetkach