176
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +0
176 ppt ?

Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI? (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

Niewiele do powiedzenia mają nasi komentatorzy , dymisja Papieża jest decyzją niespotykaną w Kościele Katolickim od 700 lat i wynika moim zdaniem nie z choroby lecz zakulisowych tarć w Watykanie i walce o wpływy a nie walki o dusze wiernych. To z tym nie może sobie poradzić obecny Papież od 8 lat i rezygnuje mając nadzieję że następca uporządkuje sprawy Koścoła w świecie. W opinii Niemców /katolików/ obecny 8-letni pontyfikat był nijaki i stracony dla Kościoła bo spodziewali się jakichkolwiek zmian a to niestety nie nastąpiło. Nasiliła się natomiast ilość afer wśród duchowieństwa i w samym Watykanie.
INTERIA.PL

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

Jestem pełen uznania dla Papieża, szacunek za decyzję. Inaczej niż poprzednik J.P. II który był figurantem, nieobecnym a rządził Dziwisz, który wmawia nam nieprawdę o świadomości do ostatniego tchnienia życia J.P. II , nieładnie tak kłamaći wysokiemu urzędnikowi kościoła.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): ataraxia -

A co to za przyjemność oglądać starego,schorowanego ,zniedołężniałego ,nie mogącego chodzić ,nie mogącego mówić i trzęsącego się papieża trzymającego się do końca kurczowo papieskiego tronu. Czy na widok takiego człowieka ,przy spotkaniu z nim ,można się cieszyć ? Czy można wykazać radość ?Czy z takim cierpiącym człowiekiem można załatwiać swobodnie ważne sprawy? Przecież taki obraz ,powoduje w każdym zdrowym umysłowo człowieku tylko współczucie ,litość dla chorej osoby,ubolewanie nad jego cierpieniem. Benedykt XVI był bezpośrednim świadkiem cierpień i agonii JP2 , zdał sobie więc sprawę jakie upokorzenie jego czeka w przypadku gdyby kontynuował swój pontyfikat.Gdyż starcza choroba ,wystawiona na widok publiczny jest dla człowieka niczym innym jak upokorzeniem.Tak ... kościół wystawia swoich papieży na starość ,na upokorzenie publiczne ! Znęca się psychicznie nad tymi ludźmi ! To jest karygodne! Benedykt XVI ma na tyle odwagi i przeciwstawia się temu.Jego starość jest Jego prywatnym ubolewaniem i Jego bliskich .Cóż ...widocznie Benedykt XVI jest dużo ,dużo wrażliwszy od JP2 i zaoszczędzi milionom wiernych ,okrutnych widoków.Nie chce współczucia ! Za takie posunięcie należy się Go darzyć ,nie jako Papieża Benedykta XVI ale jako prywatną osobę Josepha Ratzingera ,czcią i wielkim szacunkiem.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Rumcays -

gość Piszą o papieżu a ani słowa o Bogu. Wg mnie kościół całkowicie pogrąża się w swoich kłamstwach w temacie istnienia Boga. Jak z tego teraz wynika papieży może być dwóch, a może trzech a może i stu. Ciekawe że nie może być np. dwóch prezydentów USA, Francji czy Bangladeszu. Watykan i jego satelity trwają przy władzy od ok. 1000 lat i tak szybko nie odpuszczą. Wygodnie żyje się ze straszenia Bogiem i robienia na nim kasy. Cierpienia papieży porównuje się do mąk Chrystusa. To już zaszło za daleko. Takich Chrystusów na ziemi jest miliony i jakoś nikt się o nich nie troszczy. Teraz ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. A co się stanie jak następca Benedykta umrze szybciej jak właśnie on. Przeżyje jednego i będzie świadkiem powołania następnego.
WSPANIAŁY KOMENTARZ, KOŚCIÓŁ PRZEZ 1000 OKRADAŁ NASZYCH PRZODKÓW I STRASZYŁ ICH PIEKŁEM... DOŚĆ TYCH HISTORYJEK

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

Nie powinni wybierać nikogo. Taki zawód jak papież, jest nie potrzebny w XXI wieku. Organizacja przestępczo, mafijna kk. Powinno się zlikwidować lub przynajmniej ograniczyć ich prawa. Rozliczyć, skontrolować dotychczasowe działania, ewentualnie postawić przed sądem za malwerscje i seksualne, pieniężne afery

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

Myśl logicznie to nie boli !!
jak to dwóch papieży ? przecież ten abdykuje odchodzi
Czy jeśli rząd poda się do dymisji a na jego miejsce ludzie wybiorą nowy rząd to w rezultacie masz dwa rządy w kraju ???
Papież miał do tego prawo więc skożystał z niego
sam Jan Paweł II gdy choroba go wykończyła chciał złożyć abdykację lecz współpracownicy go od tego odwiedli co do resty twojich rozkmin nie wypowiem się bo nie ma sensu

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

gość TYLKO DLACZEGO NASZ PAPA NIE ZDOBYŁ SIĘ NA TAKI GEST''''
Bo nasz PAPA wyznawał zasadę - róbcie co chcecie byleby wszystko zostało w rodzinie. I tej zasady "pilnował" jak najdłużej. Benedykt ma inną - róbcie co chcecie ale jak ma to "pozostać w rodzinie", to beze mnie. Chciał "zabrać dziecku cukierka" a, że okazało się to nierealne odszedł z klasą i godnością.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

Przecież jest kilku prezydentów usa. Aktualnie sprawujący władzę i byli. Po skończeniu drugiej kadencji nikt nie zabija tych byłych. Dokładnie tak samo jest w sytuacji z abdykacją. Będzie urzędujący i ten były.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): WednesdayTEN -

andyonelle (...) W historii był tylko jeden przypadek abdykacji papieża i to w XIII wieku! (...)

Zapraszam do dyskusji!
Zalecam poczytać więcej na ten temat (abdykacji papieży) jak i ogólnie o historii papiestwa. W czasach wielkiej schizmy, gdy jednocześnie prawa do tzw. "tronu piotrowego" rościło sobie dwóch (a nawet i trzech papieży). Okres ten trwał od od 1378 do 1417 roku i w tym czasie na tzw. stolcu piotrowym zasiadało wielu papieży/antypapieży - część z nich rezygnowała dobrowolnie, inni pod "delikatnym" przymusem a same wybory były stricte polityczne.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): gość -

a co tutaj sadzić? każda religia to jak sekta i czy to Abdullach czy Rydzyk każdy z nich wyciąga od nas pieniądze na "słuszny i jedyny" cel w jego mniemaniu. Watykan to bankrut żeruje tylko na ludziach czyli kolos na glinianych nogach, prędzej czy później padnie jak każda monarchia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?