29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +8
29 ppt ?

Co to za numer kierunkowy ukraina ?! (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co to za numer kierunkowy ukraina ?!

Napisał(a): ~evie -

Od jakiegoś czasu wydzwania do mnie jakiś dziwny numer. Sprawdziłam w sieci i pojawiło się, że kierunkowy ukraina. Numer ten nie dzwoni jakoś specjalnie długo. Za pierwszym razem to nie zdążyłam nawet dojść do telefonu. Zastanawiałam się czy może oddzwonić, ale jednak się trochę wystraszyłam, że to może być jakieś naciąganie. I teraz moje pytanie do Was czy może ktoś miał już taką sytuację i wie co to jest? Nie odbierać? Ignorować? Może zablokować ten numer? Zdziwiło mnie to, że ten kierunkowy jest z ukrainy ...
INTERIA.PL

Re: Co to za numer kierunkowy ukraina ?!

Napisał(a): olianka -

Teraz jest wiele sytuacji, w której ludzie próbują naciągać innych. Takie dzwonienie z krajów europejskich to niestety jeden ze sposobów oszustów. Chociaż oczywiście nie można określić, że to na 100% oszustwo. Jeżeli będzie nadal dzwonić, a raczej puszczać sygnału, to zablokuj numer albo skonsultuj się z operatorem.

Napisał(a): ~draako -

Takie natrętne dzwonienie lepiej ukrócić blokując numer. Czasem można to zrobić z telefonu i nie trzeba się wybierać do operatora. Ja się nie zastanawiam czy ktoś chce mnie naciągnąć czy pomyłka, ale jak sprawdze w internecie i zobaczę że numer jest zagraniczny to po prostu blokuję.

Napisał(a): ~Oiue -

Zablokować numer. Czasami wystarczy tylko odebrać taki dziwny telefon i nagle na koncie jest pusto. Moja siostra tak kiedyś miała, ale akurat z wiadomością tekstową. Nic nie akceptowała, a potem dostawała SMS raz za razem i czyściło jej konto. Musiała zmienić numer..

Niezależnie, czy jest to numer kierunkowy z Ukrainy czy z innego państwa europejskiego, należy zawsze się zastanowić, czy warto odbierać taki telefon - bo z jakiej paki ktoś miałby do nas dzwonić?

Inna sprawa jest taka, że skąd na Ukrainie nasze bazy z danymi osobowymi..

Napisał(a): wrozska -

Miałam tak jakiś czas temu że wydzwaniał do mnie zagraniczny numer po nocach... Zawału prawie dostawałam, na szczęscie się skończyło. Nie wiem czy to coś pomoże ale ja staram się unikać podawania numeru telefonu jak tylko się da w internecie bo to tak samo jak z adresem mailowym, podasz gdzieś i później przychodzi masa spamu. Myślę że z telefonem jest tak samo że on może trafić do jakiejś bazy dla spamerów, ew. operatorzy to sprzedają dla takich oszustów...

Napisał(a): taie -

Nie wiem gdzie mieszkasz - ale jeśli blisko granicy zablokuj roaming - Ukraińcy mają mało ale za to bardzo mocne przekaźniki -
Przechwytują nasze telefony i dzwonisz jakbyś dzwoniła z zagranicy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co to za numer kierunkowy ukraina ?!