80
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń827
  • Odpowiedzi61
  • Ocen na +42
80 ppt ?

Co ujawni 'raport techniczny Macierewicza' w sprawie katastrofy smoleńskiej? (62)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co ujawni 'raport techniczny Macierewicza' w sprawie katastrofy smoleńskiej?

Napisał(a): Sikorsky -

Chamsin
Kinia223 A czy ujawnił w końcu, kto podłożył ładunek wybuchowy? No bo jakoś tych zamachowców trzeba ukarać...
Oni nic nie ujawnią, ujawnia tylko stek spekulacji...

Po katastrofie się bada wrak a nie tworzy teorię na bazie filmów i fotolitografii, wywiadów i zapisu czarnych skrzynek, i o ironio nieuszkodzonego stojącego na lotnisku samolotu...

To zrozumiałe że przeróżni prof, mgr inż za okrągłe sumki przyjmą zaproszenie do komisji ale każdy z nich wprost spytany na pewno przyzna że bez wraku to wszytko zwykłe spekulacje...
To nie są spekulacje.
INTERIA.PL

Re: Co ujawni 'raport techniczny Macierewicza' w sprawie katastrofy smoleńskiej?

Napisał(a): Judas -

Sikorsky
Chamsin
Kinia223 A czy ujawnił w końcu, kto podłożył ładunek wybuchowy? No bo jakoś tych zamachowców trzeba ukarać...
Oni nic nie ujawnią, ujawnia tylko stek spekulacji...

Po katastrofie się bada wrak a nie tworzy teorię na bazie filmów i fotolitografii, wywiadów i zapisu czarnych skrzynek, i o ironio nieuszkodzonego stojącego na lotnisku samolotu...

To zrozumiałe że przeróżni prof, mgr inż za okrągłe sumki przyjmą zaproszenie do komisji ale każdy z nich wprost spytany na pewno przyzna że bez wraku to wszytko zwykłe spekulacje...
To nie są spekulacje.
Ile razy choć jeden z członków podkomisji był na miejscu katastrofy?

Czy któryś z "naukowców" badał choć kawałek skrzydła tego wraku, czy nawet podeszwę z kokpitu?

Napisał(a): taie -

Sikorsky
taie
Sikorsky
taie A ta komisja z tobą na czele poda treść ostatniej rozmowy miedzy Warszawą a samolotem ?
Jaki to ma związek z katastrofą?
"Ląduj dziadu."
Myślisz, że piloci to idioci? Pomimo niesprzyjających warunków będą pod presją ryzykować swoje i całej załogi życie? Posłuchaj kiedyś co mówią doświadczeni piloci o takich teoriach jak próbujesz tutaj zasugerować.
W Gruzji było podobnie - tylko ze tam pilot był mądrzejszy .
A powrót z Londynu ? Też był zamach ?http://wolnos(...)uczyli/

taie
Sikorsky
taie A ta komisja z tobą na czele poda treść ostatniej rozmowy miedzy Warszawą a samolotem ?
Jaki to ma związek z katastrofą?
"Ląduj dziadu."
"Najłatwiej jest powiedzieć, że piloci byli słabi, niedokształceni, że nie wyjeżdżali na symulatory, że piloci mieli nacisk z góry, od prezydenta, od generała Błasika. Całe życie latam jako pilot. Wiozłem tym samolotem Tupolewem w barwach LOTu Papieża do Rzymu 14 czerwca 87 roku. Gdyby do mnie wtedy przyszedł Papież w złych warunkach do kokpitu, gdyby warunki mi nie pozwalały... Mam ogromny szacunek do Papieża, ale na pewno gdyby warunki by ni pozwalały to nie pozwoliłbym na lądowanie".

kapitan Janusz Więckowski

Napisał(a): Chamsin -

Sikorsky
"Najłatwiej jest powiedzieć, że piloci byli słabi, niedokształceni, że nie wyjeżdżali na symulatory, że piloci mieli nacisk z góry, od prezydenta, od generała Błasika. Całe życie latam jako pilot. Wiozłem tym samolotem Tupolewem w barwach LOTu Papieża do Rzymu 14 czerwca 87 roku. Gdyby do mnie wtedy przyszedł Papież w złych warunkach do kokpitu, gdyby warunki mi nie pozwalały... Mam ogromny szacunek do Papieża, ale na pewno gdyby warunki by ni pozwalały to nie pozwoliłbym na lądowanie".

Ciekawe co na to św pamięci kapitan Arkadiusz Protasiuk?

A no tak on nie żyje....

Sikorsky

Jesteś 'mądrzejszy' do naukowców, profesorów, specjalistów, itp. To umknęło mojej uwadze.
Nie pisałem o mnie! Tylko o tym że ta podkomisja nie posiada wraku...

To umknęło twojej uwadze.

To że moja osoba nie umknęła twojej uwadze to oczywisty fakt, niestety z przykrością muszę napisać że nie o mnie pisałem...

Chamsin
Sikorsky

Ciekawe co na to św pamięci kapitan Arkadiusz Protasiuk?

A no tak on nie żyje....

Nie żyje, i dlatego starym rosyjskim zwyczajem trzeba było zrzucić winę na pilota. Wiadomo, zmarły nie będzie się bronić.

Sikorsky
Nie żyje, i dlatego starym rosyjskim zwyczajem trzeba było zrzucić winę na pilota. Wiadomo, zmarły nie będzie się bronić.
Nie chodzi o zwalanie winy na pilota tylko o odrzucanie innych możliwości i skupianiu się tylko na jednej możliwej, tj zamachu...

Opinia Janusza Więckowskiego jest ciekawa, ale to jest opinia jego na temat tego co on by zrobił...

W odróżnieniu od ciebie nie zakładam że to zamach, czy wina pilota (czy może pilota i pasażerów) i nie odrzucam żadnej z tych możliwości, ty wierzysz w to że to był zamach, inne opcje odrzucasz...

Chamsin
Sikorsky

Jesteś 'mądrzejszy' do naukowców, profesorów, specjalistów, itp. To umknęło mojej uwadze.
Nie pisałem o mnie! Tylko o tym że ta podkomisja nie posiada wraku...

To umknęło twojej uwadze.

To że moja osoba nie umknęła twojej uwadze to oczywisty fakt, niestety z przykrością muszę napisać że nie o mnie pisałem...
Nie! Pisałeś o sobie. To twoja opinia.
Podkomisja nie potrzebowała wraku, aby przeprowadzić swoje analizy i wyciągnąć wnioski, które nie są spekulacjami jak twierdzisz.
Ty za to uważasz, że taka podkomisja potrzebuje wraku, i to jest twoja opinia, nie podkomisji.
Nie wypowiadaj się za ludzi z podkomisji. Chyba, że uważasz, że twoje kompetencje znaczą więcej, ale o cię jeszcze nie posądzam.

"Ktoś, jak pan poseł Kierwiński (PO) ciągle chce nam udowodnić, że spekulujemy. Wszyscy nasi koledzy, którzy zasiadają w podkomisji badają ten wypadek na serio. Jest wiele błędów pracy komisji Millera, jest wiele błędów komisji pani Anodiny. [...] Jeżeli nas ciągle ktoś atakuje, i to niesłusznie, to mamy odpowiedź dla tego pana (Kierwiński z PO), że właśnie popełnia błąd".

Członek podkomisji - kpt. Janusz Więckowski

Chamsin
Sikorsky
Nie chodzi o zwalanie winy na pilota tylko o odrzucanie innych możliwości i skupianiu się tylko na jednej możliwej, tj zamachu...

Opinia Janusza Więckowskiego jest ciekawa, ale to jest opinia jego na temat tego co on by zrobił...

W odróżnieniu od ciebie nie zakładam że to zamach, czy wina pilota (czy może pilota i pasażerów) i nie odrzucam żadnej z tych możliwości, ty wierzysz w to że to był zamach, inne opcje odrzucasz...
Nie ma spekulacji, nie ma żadnej wiary w tym temacie. To są wnioski podkomisji na podstawie badań i analiz. Kpt. Więckowski - wieloletni pilot jest członkiem tej podkomisji.

Do tego dojdą jeszcze wnioski 5 amerykańskich naukowców, którzy obecnie w Mińsku tworzą model 3D samolotu Tupolew. Na te wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać.

W tym temacie nie ma żadnej mojej opinii na temat przyczyn katastrofy. Cały czas posiłkuję się opiniami członków podkomisji.

Sikorsky
Nie! Pisałeś o sobie. To twoja opinia.
Podkomisja nie potrzebowała wraku, aby przeprowadzić swoje analizy i wyciągnąć wnioski, które nie są spekulacjami jak twierdzisz.
Ty za to uważasz, że taka podkomisja potrzebuje wraku, i to jest twoja opinia, nie podkomisji.
Nie wypowiadaj się za ludzi z podkomisji. Chyba, że uważasz, że twoje kompetencje znaczą więcej, ale o cię jeszcze nie posądzam.

"Ktoś, jak pan poseł Kierwiński (PO) ciągle chce nam udowodnić, że spekulujemy. Wszyscy nasi koledzy, którzy zasiadają w podkomisji badają ten wypadek na serio. Jest wiele błędów pracy komisji Millera, jest wiele błędów komisji pani Anodiny. [...] Jeżeli nas ciągle ktoś atakuje, i to niesłusznie, to mamy odpowiedź dla tego pana (Kierwiński z PO), że właśnie popełnia błąd".

Członek podkomisji - kpt. Janusz Więckowski
W odróżnieniu od ciebie przynajmniej mam jakąś opinię... Ty tylko cytujesz wypowiedzi innych a w swoim imieniu pisania unikasz...

Ale wracając do tematu tytułami naukowymi niestety nie można zastąpić podstawowego materiału badawczego w tym wypadku wraku...

Ta zasada ma zastosowanie w każdej nauce, historia pełna jest teorii i spekulacji ludzi z tytułami naukawymi które upadły z uwagi na brak informacji na ich poparcie...

Porostu napisz wprost że barak wraku tobie nie przeszkadza, a zadowalającym "materiałem dowodowym" są tytuły naukowe osób w komisji i gitara...

Sikorsky [
Nie ma spekulacji, nie ma żadnej wiary w tym temacie. To są wnioski podkomisji na podstawie badań i analiz. Kpt. Więckowski - wieloletni pilot jest członkiem tej podkomisji.

Do tego dojdą jeszcze wnioski 5 amerykańskich naukowców, którzy obecnie w Mińsku tworzą model 3D samolotu Tupolew. Na te wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać.

W tym temacie nie ma żadnej mojej opinii na temat przyczyn katastrofy. Cały czas posiłkuję się opiniami członków podkomisji.

A co jeśli opinie którymi się posiłkujesz są błędne?

Napisał(a): Mohmed -

Chamsin
Oni nic nie ujawnią, przedstawią tylko stek spekulacji...

Ujawnia to się tajemnice albo nowo odkryte informacje ;) Wyniki badań komisji to się przedstawia a nie ujawnia.
Zastanówmy się kto jest za to odpowiedzialny?
Donald Tusk.
Dlaczego?
Bo po katastrofie on stał na czele rządu i podjął następujące decyzje:
1. Zlecił dochodzenie jak w przypadku samolotu cywilnego a był to samolot wojskowy
i należało podjąć wojskowe dochodzenie!!!
2. Oddał nadzór Rosjanom

Te dwie decyzje spowodowały, że sprawa ciągnie się do dnia dzisiejszego
a mogła być wyjaśniona w 2-3 lata bo tyle przeważnie bada się takie katastrofy!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co ujawni 'raport techniczny Macierewicza' w sprawie katastrofy smoleńskiej?