Reklama

186
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +2
186 ppt ?

Co warto zwiedzić w Gdańsku? (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co warto zwiedzić w Gdańsku?

Napisał(a): -

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. W temacie tym chciałbym abyśmy napisali co można zwiedzic w Gdańsku. Jak wiemy na pewno piękne stare miasto i nie tylko. Może ktoś z Was mogłby napisać o innych mało znanych miejscach. Była by to wskazówka dla przyszłych turystów, których serdecznie zapraszamy da naszego miasta.

Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!
INTERIA.PL

Re: Co warto zwiedzić w Gdańsku?

Zgadzam się z Toba pucanko macie ładne molo, chociaż mniejsze niż najsłynniejsze w Sopocie. Kiedyś bywałem w "Pecku" częściej, jak jeszcze "pecka bana" jeździła częściej.
A i pamiętam słynną na cały kraj pijalnię piwa. Czy to nie było przypadkiem u Bociana? Neistety nie pamiętam.

No widzisz nawet nie pamiętałem dokladnej nazwy piwiarni. Niestety w Pucku byłem ostatni raz jakies kilkanaście lat temu. A mola nie porównuję, tylko podkreślam że też macie takowe. A co jeszcze jest ciekawego w Pucku, co można polecić do zwiedzenia? Może nie tylko w samym mieście, ale także w okolicach. Np. pałac w Krokowej.

Napisał(a): ewka -

Najlepiej najpierw wejść na Górę Gradową(to ta z krzyżem nad dworcem PKS) i obejrzeć sobie Gdańsk z góry- naprawdę warto. A co zwiedzać? Na pewno Stare Miasto (to okolice Wielkiego Młyna,Ratusza Staromiejskiego i kościoła św.Katarzyny!!!!!) I Główne Miasto( tj Długa.Długi Targ i Długie Pobrzeże). To jest denerwujące że ciągle Główne Miasto jest nazywane Starym!!!. Warto obejrzeć, choćby z zewnątrz Twierdzę Wisłoujście. Można popłynąć kajakiem opływem Motławy i obejrzeć Śluzę Kamienną, dzięki której Szwedzi nie zdobyli Gdańska. A jeśli ktoś lubi ptaki i spacery to polecam rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej(to też Gdańsk) i spacer groblą pomiędzy jeziorem i Wisłą Śmiałą. W Gdańsku jest tyle ciekawych miejsc, że ja ciągle znajduję coś co mnie zadziwia i zachwyca. Miłego zwiedzania!

Napisał(a): ewka -

Najlepiej najpierw wejść na Górę Gradową(to ta z krzyżem nad dworcem PKS) i obejrzeć sobie Gdańsk z góry- naprawdę warto. A co zwiedzać? Na pewno Stare Miasto (to okolice Wielkiego Młyna,Ratusza Staromiejskiego i kościoła św.Katarzyny!!!!!) I Główne Miasto( tj Długa.Długi Targ i Długie Pobrzeże). To jest denerwujące że ciągle Główne Miasto jest nazywane Starym!!!. Warto obejrzeć, choćby z zewnątrz Twierdzę Wisłoujście. Można popłynąć kajakiem opływem Motławy i obejrzeć Śluzę Kamienną, dzięki której Szwedzi nie zdobyli Gdańska. A jeśli ktoś lubi ptaki i spacery to polecam rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej(to też Gdańsk) i spacer groblą pomiędzy jeziorem i Wisłą Śmiałą. W Gdańsku jest tyle ciekawych miejsc, że ja ciągle znajduję coś co mnie zadziwia i zachwyca. Miłego zwiedzania!

Napisał(a): Gość -

a ja proponuję dorzucić do zwiedzania kilka nowoczesnych zabawnych i ulotncyh miejsca czyli na przykład niesamowite gdańskie kluby. warto też pojechać na imprezkę do Sopotu i pstryknąć sobie fotkę pod nadmuchiwanym samolotem koło dworca głownego. fajnie jest także pooglądać stocznię, a i port można zobaczyc ze staku wycieczkowego.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co warto zobaczyc w gdansku
  • co zwiedzi w gdansku
  • co mozna zwiedzic w gdansku
  • co warto zobaczy w gdasku
  • co warto zobaczy-gdask i okolice
  • co mozna zobaczyc w gdansku
  • gdask i okolice zwiedzanie
  • gdansk co warto zobaczyc
  • gdask ciekawe miejsca do zwiedzania
  • najwazniejsze punkty zwiadzania gdanska
Do góry strony: Co warto zwiedzić w Gdańsku?