222
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +32
222 ppt ?

Co znaczy kłucie pod prawym żebrem? (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co znaczy kłucie pod prawym żebrem?

Napisał(a): ~sumiaczy -

Cześć, czy ktoś z Was wie, co może oznaczać kłucie pod prawym żebrem? Strasznie mi doskwiera to kłucie.. Przypomina kolkę i jest bardzo uciążliwe.. Stan ten utrzymuje się od kilku dni, oczywiście zapisałem się do lekarza, ale wizytę mam dopiero za tydzień i to dopiero u lekarza pierwszego kontaktu. Wie ktoś co może oznaczać takie kłucie pod prawym żebrem?
INTERIA.PL

Re: Co znaczy kłucie pod prawym żebrem?

Napisał(a): Lilith1 -

Wątroba nie wytrzymała zalewania robaka. Spokojnie, przestaniesz zalewać to może się zregeneruje... może.
W razie gdyby już gniła, masz szansę na przeszczep. Najlepszym dawcą będzie królik z racji ekologicznego trybu życia. Kaczki nie polecam, jej wątróbka niewydajna. Już lepsza z kota... :P

foto: wątroba wieloletniego pijaka.

Napisał(a): ~jawiem -

Takie kłucie pod prawym żebrem może mieć wiele przyczyn i potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, aby sprawdzić, co się dzieje w Twoim organizmie. Może mieć to związek z wątrobą, drogami żółciowymi, kolką nerkową. Może to kolka żółciowa? Najczęściej zdarza się po tłustym posiłku

Napisał(a): ~grażka -

To może być jeszcze trzustka, jelito cienkie o jelito grube, pęcherzyk żółciowy czy okrężnica. Potrzebna jest odpowiednia diagnostyka. Z drugiej strony to nie musi być jakaś poważna sprawa od razu, musisz po prostu pójść do lekarza. Zanim to zrobisz spróbuj zastanowić się kiedy to kłucie występuje - czy po jedzeniu, czy po wysiłku fizycznym, może niezależnie od okoliczności. Zastanów się też nad swoją dietą, lekarz może o to pytać

Napisał(a): ~Kola -

Też miałem taki problem. Należy zrobić badania: USG jamy brzusznej, gastroskopię i kolonoskopię (gastroskopia jest mało przyjemna ale do przejścia). Może być wiele przyczyn takiej dolegliwości, najczęstszą jest zapalenie pęcherzyka żółciowego, poza wyżej opisanymi może być również uchyłek. Nie warto czekać z badaniami.

Napisał(a): sagava -

Albo kamień w woreczku żółciowym. Miałam tak właśnie. Kamyczek wielkości 18 mm.

~jawiem Takie kłucie pod prawym żebrem może mieć wiele przyczyn i potrzebna jest szczegółowa diagnostyka, aby sprawdzić, co się dzieje w Twoim organizmie. Może mieć to związek z wątrobą, drogami żółciowymi, kolką nerkową. Może to kolka żółciowa? Najczęściej zdarza się po tłustym posiłku
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co znaczy kłucie pod prawym żebrem?