377
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi362
  • Ocen na +3
377 ppt ?

COŚ JEDNAK.... WAS NIEPOKOI. (363)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

COŚ JEDNAK.... WAS NIEPOKOI.

Napisał(a): sosna177 -

Temat o pochówku ciała, ma wielkie wzięcie.
Według mnie, niepotrzebnie.
A tematy o ....nowym narodzeniu....są pomijane.
A powinno być na odwrót.
Ciało, już nikogo nie obchodzi, lecz ta ....osobowość, która w tym ciele żyła....to ona idzie dalej, i żyje.
Ciało zostanie przywrócone ziemi, bo z niej powstało.
I żaden ksiądz, czy inny człowiek....nie ma nad nim żadnej mocy....gdybyście nawet chcieli, nie wiem ile zapłać.....nikt nie zmieni miejsca przeznaczenia naszej duszy.
To o nią....należy zadbać....za naszego życia.
INTERIA.PL

Re: COŚ JEDNAK.... WAS NIEPOKOI.

stiffneckedness Pewnie chodzi o to, ze tu wszyscy na nowo narodzeni a nikt jeszcze w grobie.
Chyba jest zupełnie inaczej.
Wiesz co Jezus powiedział, do pewnego człowieka, który szedł pochować swojego ojca?
"....ty choć za mną, niech umarli grzebią umarłych swoich...."
Jak umarły człowiek, może chodzić po ziemi????
Może.
To są duchowo umarli ludzie....
Po ziemi chodzi żywe ciało, lecz Duch, który żyje w ty ciele jest umarły.
Taki jest stan człowieka, który nie jest ....na nowo narodzony. On już za życia....jest umarły.

Napisał(a): aloha -

W istocie nie ma ważniejszej rzeczy od troski o duszę, bo gdyby człowiek zdobył wszystko co jest do zdobycia (wykształcenie, popularność, bogactwo) a szkodę poniósł na duszy, to i tak będzie przegrany. Dwie trzecie części człowieka to sfera duchowa (duch i dusza) zaś tylko jedna to ciało. Z ciałem wszyscy bez wyjątków mamy kłopot, musimy je odżywiać, ubierać, pielęgnować. Ale czy skupianie się na ciele jest właściwe ?

aloha W istocie nie ma ważniejszej rzeczy od troski o duszę, bo gdyby człowiek zdobył wszystko co jest do zdobycia (wykształcenie, popularność, bogactwo) a szkodę poniósł na duszy, to i tak będzie przegrany. Dwie trzecie części człowieka to sfera duchowa (duch i dusza) zaś tylko jedna to ciało. Z ciałem wszyscy bez wyjątków mamy kłopot, musimy je odżywiać, ubierać, pielęgnować. Ale czy skupianie się na ciele jest właściwe ?
Dla większości użytkowników.....chyba ciało jest najważniejsze.
Popatrz co ....kobiety wyrabiają ze swoim ciałem....mężczyżni też:)
Botoks, kosmetyki, drakońskie diety, katorżnicze wysiłki....itd.
I po co to wszystko??? Dla ciała.....robi się wszystko.
A Duch i dusza...pójdą na zatracenie.

Napisał(a): mija4010 -

Sosna177, ciebie tak bardzo niepokoi ksiądz?
To jednak coś w tym jest......oooj jest...:)
Ksiądz jak każdy człowiek nie ma żadnej władzy nad umarłym ciałem,
jak tylko je godnie pochować (nie kremować!!!)
i modlić się za jego duszę z własnej woli, która jest miłosiernym służeniem tym, którzy odeszli ( Kościół św. modli się za umarłych), i z woli bliskich, którzy składają ofiarę za zmarłych oddając się szczerej modlitwie...., prosząc aby zostali od grzechów uwolnieni - a nie odrzuceni do piekła na wieki, ponieważ nikt nie wejdzie przed Oblicze Pana brudny i zanieczyszczony, skażony grzechem.
Każdy może podejść pod konfesjonał i prosić o wybaczenie, jest tylko małe ''ale'' nie każdy jest tak ufny, odważny, kochający, i nie każdy wyzbył się swojej pychy, egoizmu...i w tym właśnie problem tych, którzy odrzucają Pojednanie z Bogiem skazując na wieczne potępienie swoją duszę....Hej
« Wróć do tematów
Do góry strony: COŚ JEDNAK.... WAS NIEPOKOI.