19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń137
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +-20
19 ppt ?

Coś na przeziębienie (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Coś na przeziębienie

Napisał(a): Steffie -

Cześć mam 21 lat. Mam do was prośbę bo ostatnio się trochę przeziębiłam no i postanowiłam się leczyć tak jak dawniej to robiono standardowo syropem z cebuli. Oczywiście był on bardzo ohydny no ale jak zazwyczaj bywa, to co jest ohydne najbardziej pomaga. Prosiłabym was o to ,aby pisać w komentarzach to co wy stosujecie na przeziębienie robione samemu w domu czyli jakieś syropy, nie wiem może jakieś płukanki na gardło lub jakieś herbatki. Proszę o jak najwięcej takich domowych przepisów , oraz pozostawienie ich w komentarzach. Z góry wielkie dzięki :)
INTERIA.PL

Re: Coś na przeziębienie

Napisał(a): nibynick -

wiosna2
nibynick
wiosna2 Kuruję się syropem z czarnego bzu..........porządny i robiony w domku:)
Lipa i maliny oraz miód od Tomka. Podaj współrzędne na swoją spiżarnie:-D
Czosnek dorzucam..........a i winko nastawiłąm ........samam ciekawa co wyjdzie ........samo zdrowie:)))D.

Wysyłam kuriera, podaj na priv nr konta na przelew :-D:-D:-D

Napisał(a): wiosna2 -

nibynick
wiosna2
nibynick
Czosnek dorzucam..........a i winko nastawiłąm ........samam ciekawa co wyjdzie ........samo zdrowie:)))D.

Cholerka ale dobrze ................Ty wiesz czego potrzebuję!!!!!!!!!!!!!:))D.D .i lecę do łóżeczka:)

Napisał(a): nibynick -

wiosna2
nibynick
wiosna2
nibynick

Cholerka ale dobrze ................Ty wiesz czego potrzebuję!!!!!!!!!!!!!:))D.D .i lecę do łóżeczka:)
Kurier w spódnicy :-D Stosunkowo udanej nocki :-D

Napisał(a): Jankokatowitz -

Najlepszy jest CZOSNEK i to jedzony na surowo - 2 ząbki pokrojone w plasterki do tego kromeczka chlebka i gryźć aż będzie w ustach szczypało! Ja tylko tak się leczę i mnie zawsze pomaga!! Znalazłem gdzieś przepis i go wklejam.

Czosnek kiszony - przepis

Składniki:

• 10 główek czosnku polskiego
• korzeń chrzanu
• kilka ziarenek ziela angielskiego
• łyżeczka pieprzu ziarnistego
• 3 liście laurowe
• suszone kwiaty i łodygi kopru
• łyżeczka gorczycy
• 1 łyżka soli kamiennej niejodowanej
• 1 litr wody
• małe słoiczki z nakrętkami

Wykonanie:

Czosnek podzielić na ząbki, obrać. Chrzan obrać, pokroić na kawałki. Słoiki umyć i wyparzyć wrzątkiem.
Na dno każdego słoika ułożyć 2 kawałki korzenia chrzanu, 5-6 ziarenek pieprzu, ziele angielskie, 1 liścia laurowego, i 1 łyżeczki gorczycy. Ząbki czosnku ułożyć w słoiku, na wierzch dodać kilka kawałków kopru i zalać gorącą solanką przygotowaną w proporcji podanej poniżej.

Solanka:

Na 1 litr wrzącej wody dodać 1 łyżkę soli z lekką górką (koniczynie kamienna niejodowana - sprawdź dlaczego) . Całość gotować kilka chwil, odstawić.
Wypełnić słoiki mocno ciepłą solanką i szczelnie zakręcić. Tak przygotowane przetwory należy pozostawić w zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej do kiszenia/fermentacji przez 2 -3 tygodnie.

Po tym czasie, gdy ustanie proces fermentacji/kiszenia, a woda w słoiku będzie już klarowna, należy jeszcze raz dobrze dokręcić słoiki.
Po ustaniu fermentacji można kiszonkę pasteryzować, ale wówczas wysoka temperatura pozbawi zawartość słoika wielu cennych składników.
Czosnek kiszony przechowujemy w chłodnym i suchym miejscu.

Napisał(a): ~Aga76 -

Ja także teraz jestem przeziębiona. Zawsze najlepiej pomagają mi saszetki rozpuszczane w wodzie, dodatkowo rutinoscorbin, herbata z cytryną. Jeśli mam katar lub boli mnie gardło to wiadomo że trzeba dokupić syrop. Niedawno zamawiałam z http://www.ap(...)awa.pl/ nowy zapas lekarstw bo zawsze o tej porze roku dużo osób w moim domu choruje.

Napisał(a): Kajetana -

Jankokatowitz
Kajetana A ten kiszony mniej śmierdzi?
a kto to wie???...ja jem surowy i bardzo śmierdzi!!...cha..cha.... Przepis może ktoś wypróbować.
surowy to wiem ;-) ;-)

Napisał(a): ~magda9552 -

Można teraz trochę poprzebierać w inhalatorach. Pamiętam że jak kiedyś moi rodzice szukali do nas do domu to było krucho. Ja zamówiłam aparat Sanity Simple. Szukałam czegoś prostego, niedużego, cichego i taki właśnie jest ten model. Łatwo się składa, wygodnie się wdycha aerozol, nie mam zastrzeżeń do działania.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Coś na przeziębienie