15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
15 ppt ?

Coś na Wielkanoc (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Coś na Wielkanoc

Napisał(a): -

Zbliżają się święta, a ja nie mam za grosz pomysłu żeby przyrządzić coś dobrego I NAJWAŻNIEJSZE W TAKIEJ ILOŚCI ŻEBYM TEGO NIE WYRZUCIŁA PO ŚWIĘTACH (dla sprostowania mieszkam sama, jem niewiele). W zeszłym roku piekłam schab ze śliwką, który uwielbiam, ale tu z koleji mój mały starz w kuchni odrgrał rolę decydującą - mięso było twarde i suche - pomimo polewania co 10 minut.
Może polecicie mi jakieś Wielkanocne dania (takie proste i w miarę szybkie)?
Z góry dzięki :)
INTERIA.PL

Re: Coś na Wielkanoc

Witam.
Ja mogę naisać Ci co ja będę robiła w święta i sama zadecyduj czy coś Ci z tego odpowiada:
-sałatka warstwowa z tunczyka (dla 1 osoby z połowy porcji będzie idealna)
-roladki z brokułami (latwe i robisz tyle porcji ile potrzebujesz)
-pieczeń z indyka (nie jest sucha ani twarda)
-jajka nadziewane farszem z szynki i majonezu oraz z farszem z zółtek i szczypiorku z dodatkem masła
i kilka innych rzeczy np sałatka jarzynowa,sernik,babka cytrynowa i pieczen z mięsa mielonego
Pozdrawiam

agulam22 Witam.
Ja mogę naisać Ci co ja będę robiła w święta i sama zadecyduj czy coś Ci z tego odpowiada:
-sałatka warstwowa z tunczyka (dla 1 osoby z połowy porcji będzie idealna)
-roladki z brokułami (latwe i robisz tyle porcji ile potrzebujesz)
-pieczeń z indyka (nie jest sucha ani twarda)
-jajka nadziewane farszem z szynki i majonezu oraz z farszem z zółtek i szczypiorku z dodatkem masła
i kilka innych rzeczy np sałatka jarzynowa,sernik,babka cytrynowa i pieczen z mięsa mielonego
Pozdrawiam
zainteresowała mnie ta sałatka warstwowa z tuńczyka, można Cię prosić o przepis? :)

Napisał(a): Gość -

A je wtrącę się a propo`s jajek na Wielkanoc:

W okresie Wielkanocy jaja są ważnym elementem tradycji, symbolizują życie. Nie kupuj okrucieństwa - jajek z numerem "3", aby je wsadzić do koszyka jako pisankę! Pytaj się w sklepie o jajka bez okrucieństwa, z numerem "0",
"1" lub "2".

Hodowla klatkowa to masowa produkcja jaj, nastawiona na maksymalizację wyników, kosztem jakości życia kur. Nioski są umieszczane po pięć sztuk w klatkach o wymiarach 50 na 50 centymetrów. Na każdą przypada powierzchnia mniejsza od kartki formatu A4. Kury nigdy nie opuszczają klatki, nie mogą się obrócić, rozprostować skrzydeł, nie mają kontaktu ze słońcem. Opisane warunki można porównać do zamieszkania przez osiem osób sześcioosobowej windy, z której nie można wyjść. Ciasnota wywołuje agresję u ptaków, która jest
tłumiona przez sztuczne światło oraz obcinanie dziobów. Wiele ptaków przedwcześnie pada, a ich wygląd dalece odbiega od rysunków pulchnych kurek na opakowaniach jajek.

Dołączcie się do akcji i nie kupujcie jajek z numerem "3"!

Napisał(a): Gość -

Upieklam makowiec ,metrowiec ,tort orzechowy,wafel z galaretka,zrobilam salatke hetmanska tradycyjnie utarlam chrzan do jaj domowy najlepszy i mam tez gar zuru , nogi mi juz wysiadaja ,ale tradycji stanie sie zadosc ,bo moje dzieci uwazaja , ze nie ma to jak swieta u rodzicow ,a tak mi sie marza swieta bez tego wysilku ,moze kiedys spedze swieta tak tylko we dwoje z moja polowka?,chyba marne szanse, jutro odpoczne wszystkich bede obslugiwac coraz mniej lubie swieta.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Coś na Wielkanoc