19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń160
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +13
19 ppt ?

Czczenie aniołów nie jest niczym złym. (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czczenie aniołów nie jest niczym złym.

Napisał(a): ~gość anioł -

Wielu z was myśli że skoro anioł św Janowi zabronił oddawania pokłonu św Janowi to oznacza żeby nie oddawać żadnej czci, Tak naprawdę wcale nie!!!
Chodzi o to żeby najbardziej oddawać cześć Bogu, ponieważ aniołowie niczego dla nas nie uczynili i nie czynią, ale to nie znaczy ze nie możemy aniołów wychwalać. Wręcz przeciwnie powinniśmy to czynić.
Zauważcie inne cytaty: Kto nie stanie się jak dziecko ten nie wejdzie do królestwa Bożego. Przetłumaczyć te słowa można tak żeby były absurdalne - czy ludzie dorośli mają się bawić dziećmi w chowanego czy berka? - Oczywiście że nie. Ale korzystać z rozrywek powinien każdy, dzieci są takie że się cieszą, i mniej narzekają na los. ( Oczywiście Dlatego ze nie mają w życiu żądnych problemów, ale w dorosłym życiu uczynienie tego jest bardzo trudne ponieważ ciągle są problemy).
Kiedyś we święta spotkałem się z 13 latkiem - kiedy chciał grać w piłkę to się zgodziłem ale kiedy raz mi zaproponował zabawę w berka to mu odmówiłem i pomyślałem sobie że dorośli tak nie robią i nie będę się zniżał do dziecięcego poziomu ponieważ jestem dorosły.

Teraz wrócę do tematu wiec jak postępować z aniołami? - wychwalać, czcić, prosić o różne łaski ale nie uznawać ich za ważniejszych od Boga.
Modlitwa do aniołów to nie jest nic złego wręcz przeciwnie.
Dawniej oddawali ludzie cześć wyłącznie Bogu, Teraz oddają również Maryi a ja proponuję również wobec aniołów, śpiewać hymny do Serafinów, Cherubinów.
INTERIA.PL

Re: Czczenie aniołów nie jest niczym złym.

Napisał(a): ~metanoia -

Jeśli nie chce się błądzić na bożych ścieżkach potrzeba przestrzegać reguł bożych.
Nie można zdawać się wyłącznie na odczucia np: sympatie do aniołów (bo z założenia ludzie lubią anioły, gdyż służą Bogu i ludziom), lecz na kompletnie pewne wskazówki od Boga. One zawarte są w Piśmie Świętym.
Sami aniołowie mówią, żeby cześć oddawać Bogu, a nie im, żeby się kłaniać przed Bogiem, a nie przed nimi. Apostoł Paweł pisze, że gdyby nawet anioł z nieba głosił inną ewangelie niż ta, która jest głoszona przez apostołów, to oby był przeklęty.
Proponuje sympatie do aniołów odłożyć na bok, a cześć boską skupić na Bogu - Ojcu i Synu. Nikt nie czci Ojca jeśli nie czci Syna. Tą samą czcią, jaką się czi Ojca należy czcić Syna.
List do Kolosan rozdział 2, wersy 18 i 19 brzmią jednoznacznie we wszystkich przekładach poza katolickim. Jest to, idąc za przekładem interlinearnym:

"Niech was nie odtrąca ten, kto lubi się umartwiać i oddawać cześć aniołom, powoływać na tajemnicze doznania i bezpodstawnie szczycić swoim cielesnym sposobem myślenia, a lekceważy głowę, z której całe ciało, zasilane i spajane stawami i ścięgnami, rośnie Bożym wzrostem."

Przekład katolicki ma tu celowy błąd doktrynalny: "Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej[i][/i] czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia,"

Chcesz poznać prawde, dotrzyj do źródła. Dobry jest interlinearny przekład, bo już daje do myślenia.

Napisał(a): stevn -

(6) I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać. (7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

(8) A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. (9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!

- Apokalipsa (Objawienie) 22:8-9.

Napisał(a): ~nowy -

stevn (6) I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać. (7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

(8) A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. (9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!

Moim zdaniem biblii nie należy traktować dosłownie ponieważ a po drugie podobne znaczenia mogą być grzechem. Moim zdaniem po prostu chodzi o to żeby największy pokłon oddawać bogu. Zauważcie jak według wizji Świętych Jezusowi wszystko przeszkadza, Faustynie mówił że nie podoba mu się że ludzie korzystają z rozrywek w karnawale. Mówił też że nie podoba mu się że ludzie nie czczą Matki Boskiej. Biblii nie należy traktować dosłownie. Jezus mówił o dzieciach że do nich należeć bezie całe królestwo niebieskie a później Fula Horak mówiła ze dzieci idą do najniższego kręgu.

~nowy
stevn (6) I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać. (7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

Moim zdaniem biblii nie należy traktować dosłownie ponieważ a po drugie podobne znaczenia mogą być grzechem. Moim zdaniem po prostu chodzi o to żeby największy pokłon oddawać bogu. Zauważcie jak według wizji Świętych Jezusowi wszystko przeszkadza, Faustynie mówił że nie podoba mu się że ludzie korzystają z rozrywek w karnawale. Mówił też że nie podoba mu się że ludzie nie czczą Matki Boskiej. Biblii nie należy traktować dosłownie. Jezus mówił o dzieciach że do nich należeć bezie całe królestwo niebieskie a później Fula Horak mówiła ze dzieci idą do najniższego kręgu.
Jezus wielokrotnie odwoływał się i powoływał na Słowo Boże, które Ty pragniesz usunąć ze świecznika, aby Ci nie jaśniało i abyś się w nim nie przeglądał jak w lustrze badając swoje postępowanie w oparciu oto co jest w Nim o Tobie i o mnie zapisane.

Słowo Boże jest jedynym Listem skierowanym do rodzaju ludzkiego.

Objawienia maryjne stoją w jaskrawej sprzeczności z objawieniami z ilustrowanymi w Piśmie Świętym. Poleganie na nich, to wchodzenie w społeczność z demonami podszywającymi się pod osobę Miriam - matki Pana Jezusa.

Demonizowanie Pana Jezusa poprzez sugestie pod Jego adresem, iż rzekomo jest mniej wrażliwy od Marii (Miriam) jest wielkim nietaktem i przeinaczeniem Prawdy o Panu Jezusie, który jest w przeciwieństwie do swojej matki wcielonym Bogiem nie podlegającym żadnym ograniczeniom, jak ona.

Napisał(a): ~best -

stevn
~nowy

Jezus wielokrotnie odwoływał się i powoływał na Słowo Boże, które Ty pragniesz usunąć ze świecznika, aby Ci nie jaśniało i abyś się w nim nie przeglądał jak w lustrze badając swoje postępowanie w oparciu oto co jest w Nim o Tobie i o mnie zapisane.

Słowo Boże jest jedynym Listem skierowanym do rodzaju ludzkiego.

Objawienia maryjne stoją w jaskrawej sprzeczności z objawieniami z ilustrowanymi w Piśmie Świętym. Poleganie na nich, to wchodzenie w społeczność z demonami podszywającymi się pod osobę Miriam - matki Pana Jezusa.

Demonizowanie Pana Jezusa poprzez sugestie pod Jego adresem, iż rzekomo jest mniej wrażliwy od Marii (Miriam) jest wielkim nietaktem i przeinaczeniem Prawdy o Panu Jezusie, który jest w przeciwieństwie do swojej matki wcielonym Bogiem nie podlegającym żadnym ograniczeniom, jak ona.
Nie ma żadnych Bogów ,,,,,,,,,a Biblię napisał Klecha w trzysta lat po śmierci Jezuska ....... A Jezus umarł i więcej się już nie pojawił , umarł tak jak każdy człowiek ...........I od kiedy Umarł to nie żyje jak każdy człowiek ............Więc wierzenia w Bogi to czysta fantazja ...........!

~best Nie ma żadnych Bogów ,,,,,,,,,a Biblię napisał Klecha w trzysta lat po śmierci Jezuska ....... A Jezus umarł i więcej się już nie pojawił , umarł tak jak każdy człowiek ...........I od kiedy Umarł to nie żyje jak każdy człowiek ............Więc wierzenia w Bogi to czysta fantazja ...........!
Załączniki:

Napisał(a): cyklpo -

stevn
~best Nie ma żadnych Bogów ,,,,,,,,,a Biblię napisał Klecha w trzysta lat po śmierci Jezuska ....... A Jezus umarł i więcej się już nie pojawił , umarł tak jak każdy człowiek ...........I od kiedy Umarł to nie żyje jak każdy człowiek ............Więc wierzenia w Bogi to czysta fantazja ...........!
Zdjęcie
no niestety ale Biblia to zapowiedziała
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czczenie aniołów nie jest niczym złym.