20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń35
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +64
20 ppt ?

Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom?

Napisał(a): majfraj -


Powoływanie się na art. 180 punkt 1 jest nie zasadny, ta konstrukcja pozwoli zrozumieć o czym jest mowa,
art. 183 punkt 3, art. 180 punkt 4 konstytucji i art 37 ustawy, art. 183 punkt 3 mówi o 6 letniej kadencji,
art. 180 punkt 4 mówi o przejściu w stan spoczynku (na emeryturę) art. 37 mówi o wieku przejscia na emeryturę,
lub woli dalszego zajmowania stanowiska i przedstawi zaświadczenie stwierdzające, ze jest zdolny
czy ktoś nie rozumie tej konstrukcji? ustawa o sądzie najwyższym ma moc prawną, Polacy nie rozumieją dlaczego
sędziowie i pierwsza prezes sądu najwyższego nie dopełnili tych warunków? można się nie zgadzać ale prawo należy przestrzegać
aby nie zamknąć sobie drogi do odwołania, Polacy zadają pytanie gdzie sędziowie chcą się odwoływać jeżeli
dobrowolnie przeszli na emeryturę, nie możemy powiedzieć ze nie wiedzieli, mówimy o koronie zawodów prawniczych,
według Polaków to bardzo źle świadczy o wiedzy prawniczej, każdy Polak wie ze należy dopełnić wszystkich formalności
i odwołując się do innych instytucji podważając zasadność czy o tym nie wiedzieli?
prosimy o przetłumaczenie aby komisja unijna, trybunał sprawiedliwości i europejczycy zrozumieli ze w Polsce jest
przestrzegane prawo.
INTERIA.PL

Re: Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom?

Napisał(a): ireneo -

Nie może być. W przypadku objawów Komisja dyscyplinarna wyśle go na badania. Widzisz chłopie, to jest uregulowane. Myśl a nie wyklepuj dyspozycji .
Na twój dyspozycyjny łeb, to Zero powinien zgłosić zastrzeżenia o stanie dwudziestu najwyższych sędziów do Komisji dyscyplinarnej, a nie wedle widzimisię. On jak i PAD mają zaniki pamięci. Zapomnieli czego ich uczono. Promotor PADa sobie to zapamiętał.
Stad wniosek, że z zanikami pamięci taki spoczywający sędzia może być Piotrowiczem, Pawłowiczowa, Johanem, członkiem zarządu a nawet prezydentem. Terleckim to chyba nikt nie chciałby być.

Re: Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom?

Napisał(a): jax55 -

Można prawnikom kształconym poza granicami Polski tłumaczyć do u.....j śmierci i tak tego nie zrozumieją i będą bronić sędziów polskich. W polskim prawie KC art.3 istnieje kuriozum nigdzie nie znane na świecie i nasi sędziowie powołują się na pierwsze zdanie w tym art. (Ustawa nie ma mocy wstecznej), dlatego, że ustawa dotyczy ich. Druga część tego art. (chyba, że to wynika z jej brzmienia lub celu) jest przeznaczona dla reszty społeczeństwa a tych "świętych" to nie dotyczy taka jest wykładnia SN. Co do zaświadczeń lekarskich to sędziów tak samo jak innych w tym temacie, obowiązuje Kodeks Pracy i taka jest wykładnia KRS z 2014r a więc starej.

Re: Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom?

Napisał(a): ireneo -

jax55 Można prawnikom kształconym poza granicami Polski tłumaczyć do u.....j śmierci i tak tego nie zrozumieją i będą bronić sędziów polskich. W polskim prawie KC art.3 istnieje kuriozum nigdzie nie znane na świecie i nasi sędziowie powołują się na pierwsze zdanie w tym art. (Ustawa nie ma mocy wstecznej), dlatego, że ustawa dotyczy ich. Druga część tego art. (chyba, że to wynika z jej brzmienia lub celu) jest przeznaczona dla reszty społeczeństwa a tych "świętych" to nie dotyczy taka jest wykładnia SN. Co do zaświadczeń lekarskich to sędziów tak samo jak innych w tym temacie, obowiązuje Kodeks Pracy i taka jest wykładnia KRS z 2014r a więc starej.
Kodeks pracy reguluje stosunki pracy, wzajemnie.
Nie ma w kodeksie pracy zobowiązania pracodawcy do domagania się , wyrywkowo, badań okresowych pracownika, czy pracowników. Kodeks p;racy daje taką możliwość, jednakże wymaga to uzasadnienia. Pracownik ma w tym wypadku drogę odwoławczą do Sądu Pracy.
Gdybyś chciał sobie porównywać, to wskazane byłoby uprzednie zasięgnięcie porady lekarza.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy art. 180 punkt 1 oznacza ze sędzia zanikiem pamięci może być czynnym sędziom?