5 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń18 tys.
  • Odpowiedzi4 tys.
  • Ocen na +159
5 tys. ppt ?

Czy istnieją dwie prawdy? (4830)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy istnieją dwie prawdy?

Napisał(a): polanka3 -

No i "gość", był taki czas, że KK nie ścierpiał nauki Jezusa...i wymyślili św. inkwizycję, żeby przez palenie na stosach zastraszyć ludzi.
A teraz to przyjdzie Jezus w chwale Bożej sądzić żywych i umarłych...i zrozum "gość", że przyjdzie Jezus w chwale Bożej żywy, a nie ukrzyżowany - jakiego to ty wyglądasz.
INTERIA.PL

Napisał(a): ~gosc -

polanka3 No i "gość", był taki czas, że KK nie ścierpiał nauki Jezusa...i wymyślili św. inkwizycję, żeby przez palenie na stosach zastraszyć ludzi.
A teraz to przyjdzie Jezus w chwale Bożej sądzić żywych i umarłych...i zrozum "gość", że przyjdzie Jezus w chwale Bożej żywy, a nie ukrzyżowany - jakiego to ty wyglądasz.
IDIOTKO, nigdzie nie pisalem o inkwizycji, to ty piszesz! To raz. A dwa, twoj Jezus juz przyszedl w 1914 roku co prawda niewidzialny ale upalowany i teraz napisz mi, jakiego Jezusa wyczekujsz?

Moj Jezus JEST Bogiem bo tak uczy Pismo, twoj jezus jest wymyslem anonimowych ludzi z Ameryki, ktorzy za kazdym nowym swiatlem robia z Jezusem co im sie podoba a ty jestes taka ograniczona i glupia, ze w te wszystkie herezje wierzysz.

Napisał(a): ~gosc1 -

~gosc
~gosc1
~gosc
~gosc1
polanka3
~gosc
polanka3
Jezus też świętował sobotę i nigdy nie głosił, że szabat to święto Saturna.

Czemu więc KK wcześniej nie obchodził narodzin Jezusa, dopiero w IV wieku?
Kiedy zmartwychwstał Jezus?

Jezus nauczał, gdy Judeą zarządzał rzymski prefekt Poncjusz Piłat. Za jego czasów (lata 26-36 naszej ery) Pascha przypadła w sobotę trzy razy: w latach 27, 30 i 33. Rok 27 to za wcześnie, bo nie byłoby czasu na działalność Jezusa. Rok 33 – za późno, ponieważ wtedy Jezus musiałby działać pięć lat, nie trzy. Pozostaje rok 30.

Wiemy więc, że Jezus umarł na krzyżu w piątek przed świętem Paschy w roku 30. Według naszego kalendarza było to 7 kwietnia 30 roku. Paschę obchodzono 8 kwietnia. W niedzielę 9 kwietnia o świcie Jezusa już w grobie nie było. Tego też dnia po raz pierwszy ukazał się kobietom przy grobie, a potem uczniom. Mówimy, że trzeciego dnia zmartwychwstał, gdyż wtedy dni liczono od zachodu do zachodu, wliczając pierwszy i ostatni, w tym przypadku piątek i niedzielę.

Ponieważ zmartwychwstanie odkryto w niedzielę, każda niedziela była dniem świątecznym chrześcijan. Żeby corocznie wspominać ukrzyżowanie w piątek, a zmartwychwstanie w niedzielę, w II wieku ustalono dzień Wielkanocy na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Tak się liczy i dziś – i dlatego data Wielkanocy jest zmienna.http://prasa.(...)l-Jezus
"...Na tydzień przed Świętem Paschy Jezus wyruszył do Jerozolimy. Po uroczystym wjeździe do Jerozolimy nie pozwolił pielgrzymom obwołać się królem. Podjął konfrontację w świątyni z głównymi frakcjami religijnymi Izraela: faryzeuszami i saduceuszami. Konfrontację tę można obserwować w ostatnich rozdziałach Ewangelii. Przywódcy faryzeuszy postanowili pojmać go i zabić (J 11, 52–53)...'https://pl.wi(...)hrystus

A Polacy nie posłuchali Chrystusa i ogłosili Go królem...
Jakbyś zamiast wikipedii czytała Biblię to byś wiedziała że Jezus jest królem i to nie dlatego że Polacy tak zdecydowali. Wersy podane pod twoim cytatem nie mówią o tym że Jezus nie pozwolił się obwołać królem... sprawdź. To że Jezus był królem nieraz jest napisane w Biblii. Choćby tutaj:
(37): Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. [BT, J 18]
Oto Slowo Boze !

A polanki belkot jakoby Jezus NIE BYL Krolem jest sekciarskim belkotem.

W jakiego Jezusa wierzy? Niech nam napisze.
Ona należy do tych co głoszą iż to szatan jest władcą a nie Jezus.
Dokladnie!

2 Tym. 4:3 ( BT )

Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią,
ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce.

Gdyby szatana nazwano królem Polski to by nie protestowali. Tak ich nauczono że szatan jest władcą tego świata. Zapominając przy tym o Jezusie do którego należy wszelka władza.

~gosc
polanka3 No i "gość", był taki czas, że KK nie ścierpiał nauki Jezusa...i wymyślili św. inkwizycję, żeby przez palenie na stosach zastraszyć ludzi.
IDIOTKO, nigdzie nie pisalem o inkwizycji, to ty piszesz! To raz. A dwa, twoj Jezus juz przyszedl w 1914 roku co prawda niewidzialny ale upalowany i teraz napisz mi, jakiego Jezusa wyczekujsz?

Moj Jezus JEST Bogiem bo tak uczy Pismo, twoj jezus jest wymyslem anonimowych ludzi z Ameryki, ktorzy za kazdym nowym swiatlem robia z Jezusem co im sie podoba a ty jestes taka ograniczona i glupia, ze w te wszystkie herezje wierzysz.
Dziękuję ci za chamskie komplementy.
A Jezus nie pozwolił ogłosić królem...Bóg ustanowił dzień święty dnia siódmego - sobotę, a tacy jak ty - twojego pokroju, odrzucili to co ustanowił Bóg.
PŚ opisuje, że szatan podstępem kusi do sprzeciwiania się Bogu i ty wykonujesz jego polecenia, odrzucasz wolę Bożą, odrzucasz naukę Jezusa.
A przecież święta inkwizycja została ustanowiona przez Kościół Katolicki - więc na czyj rozkaz palono ludzi - Jezusa czy szatana?
Zrozumiał idiota???
Idiota to nie moje imię - to ty często się nim posługujesz.

Napisał(a): ~gosc -

polanka3
~gosc

A Jezus nie pozwolił ogłosić królem...Bóg ustanowił dzień święty dnia siódmego - sobotę, a tacy jak ty - twojego pokroju, odrzucili to co ustanowił Bóg.
PŚ opisuje, że szatan podstępem kusi do sprzeciwiania się Bogu i ty wykonujesz jego polecenia, odrzucasz wolę Bożą, odrzucasz naukę Jezusa.
A przecież święta inkwizycja została ustanowiona przez Kościół Katolicki - więc na czyj rozkaz palono ludzi - Jezusa czy szatana?
Zrozumiał idiota???

Napisał(a): GrzegorzNE -

~gosc
polanka3
~gosc

Zrozumiał idiota???

Kochani, stopien zacietrzewienia wprost proporcjonalny do stopnia anonimowosci. :)
Tylko sie nie pozabijajcie walczac o to czyj niewidzialny przyjaciel jest lepszy!

GrzegorzNE
~gosc
polanka3
~gosc

Zrozumiał idiota???

Kochani, stopien zacietrzewienia wprost proporcjonalny do stopnia anonimowosci. :)
Tylko sie nie pozabijajcie walczac o to czyj niewidzialny przyjaciel jest lepszy!
Dziękuję za prawdziwe słowo :)

~gosc
polanka3
~gosc

Zrozumiał idiota???

Do jakiego boga modlisz się w intencji własnego idiotyzmu?
I dlaczego kłamiesz, że Jezus przyszedł niewidzialny w 1914r, jeśli Go nie widziałeś, to dlaczego bredzisz?
Ewangelia mówi, że Jezus przyjdzie w chwale Bożej sądzić żywych i umarłych...czyli żaden zmarły do tej pory nie został osądzony. A kościół, który ty reprezentujesz, posyła dusze do czyśćca, którego nie ma...
Jesteś wielkim kłamcą...ale masz szansę wyspowiadać się przed Jezusem, który oceni twoją szczerość.

Napisał(a): banita53 -

~poszukiwany banito , ty przestań spożywać wyroby z wieprzowiny bo to ci przesłania widzenie wiary , jest też przyczyną nadwagi.
+++++++++++++
Ja o pokarmie duchowym a ty o zarciu heheheh

[cytat kogo=~gosc1][cytat kogo=banita53][cytat kogo=polanka3][cytat kogo=~gosc1][cytat kogo=polanka3][cytat kogo=~gosc1]
Wszystko poplątałaś. Chyba celowo? Choć myślę że tylko bezmyślnie skopiowałaś czyjś tekst nie podając źródła. Mam rację? Przesilenie zimowe jest 21 grudnia a nie 25 a święto urodzin Jezusa chrześcijanie świętują 25 grudnia. Zeus nie był bogiem słońca w Rzymie ani w Grecji. Podobnie jak i Jowisz. Takim bogiem był Sol lub lub grecki Helios czy Apollo. Ale nie Zeus. Zeus/Jowisz byli bogami burzy, piorunów, deszczu... Nie wiem jak jest teraz ale za moich czasów mitologia grecka to była omawiana w szkole podstawowej i to są podstawowe wiadomości ze szkoły. Być może nie uważałaś na lekcjach albo jeszcze nie skończyłaś tej szkoły. Pierwsza wzmianka o święcie Sol Invictus pochodzi z 354 roku. Pierwsza wzmianka o narodzeniu Chrystusa 25 grudnia pochodzi z 204 roku, a więc na długo przed wprowadzeniem kultu Niezwyciężonego Słońca.A więc to poganie ściągnęli tą datę od chrześcijan a nie odwrotnie.[/cytat]

Przeczytaj sobie i sam się przekonasz, że kłamiesz.https://pl.wi(...)solarny[/cytat]

A gdzie niby napisałem kłamstwo? Czytałaś tą stronę i linki do których prowadzi? Co mamy na tej stronie:
"w dawnych kulturach oddawanie czci boskiej Słońcu oraz bóstwom solarnym z nim związanym bądź system wyznaniowy uznający Słońce jako prasiłę twórczą." Co to ma wspólnego z Bożym Narodzeniem? Według ciebie Jezus jest bóstwem solarnym?
Potem mamy: "W tym ostatnim przypadku następowała często personifikacja Słońca (jako całości lub jego stanów), w formie bóstwa solarnego – najpopularniejsi z nich to: egipski Ra, irański i indyjski, a także rzymski Mitra, nordycka Sol, słowiański Swaróg." to akurat kłamstwo. Mitra nie był bogiem rzymskim. Tylko indyjskim który zawędrował do Rzymu. Kliknij na słowo Mitra na stronie którą dałaś to masz napisane: "Mitra (awest. Miθrō ميترا – „pakt”, „przymierze”, sankr. Mitráḥ) – bóstwo solarne w mitologii indoirańskiej (...) Szczególnymi względami Mitra był obdarzany przez wyznawców w okresie równonocy jesiennej, a miesiącem, poświęconym bóstwu, był październik – mehr." Październik a nie grudzień... i dalej "W okresie hellenistycznym bóg pojawił się w Grecji, gdzie jego kult nabrał cech ezoterycznych. Był identyfikowany z greckim Apollem lub Heliosem." Widzisz? Apollo i Helios jak pisałem a nie Jowisz/Zeus jak ty pisałaś.
Jk klikniesz na słowa Bożę Narodzenie na stronie którą podałaś to będziesz mieć napisane: "Najstarszym znanym obecnie autorem, który pisał o narodzinach Jezusa Chrystusa w grudniu, jest Hipolit Rzymski. W datowanym na 204 rok Komentarzu do Księgi Daniela (4,23,3) napisał on: Pierwsze przyjście Pana naszego wcielonego, w którym narodził się w Betlejem miało miejsce ósmego dnia przed kalendami styczniowymi (tzn. 25 grudnia). Dzień 25 grudnia jako datę dzienną narodzin Chrystusa podał też rzymski historyk chrześcijański Sekstus Juliusz Afrykański w swojej Chronographiai z roku 221"
A tu masz o święcie Sol Invictushttps://pl.wi(...)nvictus "Dekretem z 7 marca 321 roku cesarz Konstantyn I Wielki wprowadził niedzielę jako oficjalnie święto Sol Invictus – dies Solis." "Obchodzenie święta Sol Invictus, przypadającego 25 grudnia, pierwszy raz jest źródłowo poświadczone w 354."

Tak więc ta strona którą podałaś udowadnia że napisałem prawdę a ty kłamstwa. :) Czytaj dokładnie co dajesz :)[/cytat]

Boże Narodzenie zaczęto obchodzić w IV wieku.
A Bóg ustanowił z własnej woli i był to dzień siódmy tygodnia - sobota....i Boga nikt do ustanowienia tego dnia nikt nie zmuszał, ustanowił z własnej woli...a niedziela jest
zapożyczona od pogan.
Czy Ewangelia opisuje, żeby Jezus obchodził kiedykolwiek urodziny?
Ustanowione dogmaty przez KrK są kłamstwem[/cytat]

+++++++++++++
Kłamstwa powtarzane wielokrotnie staja się prawdą Gebels.

Jeżeli baranki mówią że sabat to niedziela to wina karmy jaką źrą heheheh[/cytat]

Skoro tak mówią wasze barany hehehehe to dlaczego nie świętujecie w sobotę? Hipokryta.
Cytat z waszej propagandowej strony: "Chrześcijanie nie muszą obchodzić cotygodniowego sabatu. Obowiązuje ich „prawo Chrystusowe”, które nie zawiera takiego nakazu (Galatów 6:2; Kolosan 2:16, 17)."https://www.j(...)scijan/ Zarzucasz chrześcijanom że nie świętują sabatu a i wam tego nie wolno robić... czy to nie hipokryzja?[/cytat]

++++++++++++++++
Mnie to się nie czepiaj ja świetuje kiedy chce.

Sabat nie obowiązuje co nie jest powodem aby w niedzielę kosciół poprawiał ofiarę doskonałą CHRYSTUSA /

Dlaczego poprawiacie doskonałość mszami ?

[cytat kogo=~gosc1][cytat kogo=banita53][cytat kogo=~gosc1]
A gdzie niby napisałem kłamstwo? Czytałaś tą stronę i linki do których prowadzi? Co mamy na tej stronie:
"w dawnych kulturach oddawanie czci boskiej Słońcu oraz bóstwom solarnym z nim związanym bądź system wyznaniowy uznający Słońce jako prasiłę twórczą." Co to ma wspólnego z Bożym Narodzeniem? Według ciebie Jezus jest bóstwem solarnym?
Potem mamy: "W tym ostatnim przypadku następowała często personifikacja Słońca (jako całości lub jego stanów), w formie bóstwa solarnego – najpopularniejsi z nich to: egipski Ra, irański i indyjski, a także rzymski Mitra, nordycka Sol, słowiański Swaróg." to akurat kłamstwo. Mitra nie był bogiem rzymskim. Tylko indyjskim który zawędrował do Rzymu. Kliknij na słowo Mitra na stronie którą dałaś to masz napisane: "Mitra (awest. Miθrō ميترا – „pakt”, „przymierze”, sankr. Mitráḥ) – bóstwo solarne w mitologii indoirańskiej (...) Szczególnymi względami Mitra był obdarzany przez wyznawców w okresie równonocy jesiennej, a miesiącem, poświęconym bóstwu, był październik – mehr." Październik a nie grudzień... i dalej "W okresie hellenistycznym bóg pojawił się w Grecji, gdzie jego kult nabrał cech ezoterycznych. Był identyfikowany z greckim Apollem lub Heliosem." Widzisz? Apollo i Helios jak pisałem a nie Jowisz/Zeus jak ty pisałaś.
Jk klikniesz na słowa Bożę Narodzenie na stronie którą podałaś to będziesz mieć napisane: "Najstarszym znanym obecnie autorem, który pisał o narodzinach Jezusa Chrystusa w grudniu, jest Hipolit Rzymski. W datowanym na 204 rok Komentarzu do Księgi Daniela (4,23,3) napisał on: Pierwsze przyjście Pana naszego wcielonego, w którym narodził się w Betlejem miało miejsce ósmego dnia przed kalendami styczniowymi (tzn. 25 grudnia). Dzień 25 grudnia jako datę dzienną narodzin Chrystusa podał też rzymski historyk chrześcijański Sekstus Juliusz Afrykański w swojej Chronographiai z roku 221"
A tu masz o święcie Sol Invictushttps://pl.wi(...)nvictus "Dekretem z 7 marca 321 roku cesarz Konstantyn I Wielki wprowadził niedzielę jako oficjalnie święto Sol Invictus – dies Solis." "Obchodzenie święta Sol Invictus, przypadającego 25 grudnia, pierwszy raz jest źródłowo poświadczone w 354."

Tak więc ta strona którą podałaś udowadnia że napisałem prawdę a ty kłamstwa. :) Czytaj dokładnie co dajesz :)[/cytat]

++++++++++++=
Dobrze wiesz ze kalendarz miał przesunięcia .

Dobrze wiesz ze Święto Namiotów nie mogło być w grudniu a motyw słoneczka masz do dzisiaj w każdym kościółku i poganskie motywy czy znaki.

Jak wierzysz w to co zapodajesz to moze ci BÓG daruje ale jak piszesz te bzdety z premedytacją to sam się osądzasz .

Co bedziesz miał na obronę w Armagedonie ?

Co powiesz przy zmartwychwstaniu zaprzeczysz wszystkim wypowiedziom ? to i tak II śmierć

powodzenia [/cytat]

Czy ja pisałem coś o święcie namiotów? Jak ci w sekcie nakazują świętować to święto to sobie świętuj. Dobrze wiesz że wszystko co napisałem to prawda. Jak coś się nie zgadza to udowodnij zamiast bez sensu grozić mi armagedonem :) To wasza typowa zagrywka już nieraz tak groziliście i nadal wasz armagedon nie nadszedł. Czytaj Biblię t się przekonasz że nikt nie zna dnia ani godziny. A jak już przyjdzie to będzie koniec wszystkich i dopiero wtedy nastąpi nasze zmartwychwstanie. Ale nie tutaj tylko w niebie lub jak w twoim przypadku trzeba będzie iść do piekła. Jak nadal będziesz walczył z Kościołem założonym przez Jezusa i sprzymierzał się z wszystkimi którzy z nim walczą to nie będziesz miał innej opcji. Ale masz jeszcze czas by wyrzec się szatana i nawrócić do Boga.

Piszesz o przesunięciach w kalendarzu... to jaki dzisiaj mamy dzień tygodnia? Środa? Piątek? Niedziela? To może te wszystkie antychrześcijańskie ataki nie mają żadnego sensu skoro nawet nie wiedzie jaki jest dzień tygodnia? Atakujecie bez sensu byle tylko atakować?

(5): Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania. (6): Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko – jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego – nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. [BT, Rz 14][/cytat]

+++++++++++++
Sprawdź w którym miesiącu obchodzono świeto namiotów bo w tym miesiacu urodził się Jezus.

Żniwa w grudniu ???
21) W Święto Namiotów w siódmym miesiącu sto sześćdziesiątego roku Jonatan przywdział świętą szatę. Zgromadził też wojsko i przygotował wiele broni.

(1 Ks. Machabejska (w) 10:21, Biblia Tysiąclecia)

polanka3]
~gosc1
polanka3
~gosc [cytat kogo=polanka3

Jezus nauczał, gdy Judeą zarządzał rzymski prefekt Poncjusz Piłat. Za jego czasów (lata 26-36 naszej ery) Pascha przypadła w sobotę trzy razy: w latach 27, 30 i 33. Rok 27 to za wcześnie, bo nie byłoby czasu na działalność Jezusa. Rok 33 – za późno, ponieważ wtedy Jezus musiałby działać pięć lat, nie trzy. Pozostaje rok 30.

Wiemy więc, że Jezus umarł na krzyżu w piątek przed świętem Paschy w roku 30. Według naszego kalendarza było to 7 kwietnia 30 roku. Paschę obchodzono 8 kwietnia. W niedzielę 9 kwietnia o świcie Jezusa już w grobie nie było. Tego też dnia po raz pierwszy ukazał się kobietom przy grobie, a potem uczniom. Mówimy, że trzeciego dnia zmartwychwstał, gdyż wtedy dni liczono od zachodu do zachodu, wliczając pierwszy i ostatni, w tym przypadku piątek i niedzielę.

Ponieważ zmartwychwstanie odkryto w niedzielę, każda niedziela była dniem świątecznym chrześcijan. Żeby corocznie wspominać ukrzyżowanie w piątek, a zmartwychwstanie w niedzielę, w II wieku ustalono dzień Wielkanocy na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Tak się liczy i dziś – i dlatego data Wielkanocy jest zmienna.http://prasa.(...)l-Jezus
"...Na tydzień przed Świętem Paschy Jezus wyruszył do Jerozolimy. Po uroczystym wjeździe do Jerozolimy nie pozwolił pielgrzymom obwołać się królem. Podjął konfrontację w świątyni z głównymi frakcjami religijnymi Izraela: faryzeuszami i saduceuszami. Konfrontację tę można obserwować w ostatnich rozdziałach Ewangelii. Przywódcy faryzeuszy postanowili pojmać go i zabić (J 11, 52–53)...'https://pl.wi(...)hrystus

A Polacy nie posłuchali Chrystusa i ogłosili Go królem...
Jakbyś zamiast wikipedii czytała Biblię to byś wiedziała że Jezus jest królem i to nie dlatego że Polacy tak zdecydowali. Wersy podane pod twoim cytatem nie mówią o tym że Jezus nie pozwolił się obwołać królem... sprawdź. To że Jezus był królem nieraz jest napisane w Biblii. Choćby tutaj:
(37): Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. [BT, J 18]
"...33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: "Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?" 34 Jezus odpowiedział: "Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?" 35 Piłat odparł: "Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?" 36 Odpowiedział Jezus: "Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd". 37 Piłat zatem powiedział do Niego: "A więc jesteś królem?" Odpowiedział Jezus: "Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu". 38 Rzekł do Niego Piłat: "Cóż to jest prawda?" To powiedziawszy wyszedł powtórnie do Żydów i rzekł do nich: "Ja nie znajduję w Nim żadnej winy. 39 Jest zaś u was zwyczaj, że na Paschę uwalniam wam jednego [więźnia]. Czy zatem chcecie, abym wam uwolnił Króla Żydowskiego?" 40 Oni zaś powtórnie zawołali: "Nie tego, lecz Barabasza!" A Barabasz był zbrodniarzem. Ewangelia św. Jana(18)

Wiedz, że nie tylko trzeba umieć czytać, ale i rozumieć co się czyta.
Jezus nie jest królem tego świata, a Polska znajduje się w tym świecie..więc nie jest królem Polski
Jak ówcześni kapłani podburzyli lud, żeby krzyczeli - chcemy Barabasza, tak i katoliccy duchowni przez św. inkwizycję promowali śmierć....i przez tyle wieków nauczali słów w modlitwie, które oskarżają Boga. Co dopiero w dzisiejszych czasach papież Franciszek zwrócił na to uwagę, czyli papieże poprzedni nie byli świadomi tego co nauczali.
++++++++++++++
Franciszek nadrabia błędy poprzedników i jak jeszcze uzna II PRZYKAZANIE będzie ok.

Napisał(a): ~gosc1 -

polanka3
~gosc

Zrozumiał idiota???
A więc wyrzekasz się Jezusa a szatana nie byłaś w stanie się wyrzec... nie musisz nic więcej pisać. Te słowa same o tobie świadczą.

Mat 28:18 Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.

2 Pt 2:1 Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy istnieją dwie prawdy?