101
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi65
  • Ocen na +11
101 ppt ?

Czy jestem patriotą ? (66)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy jestem patriotą ?

Napisał(a): pytajniki -

Czy jestem patriotą? Takie pytanie krąży mi ostatnio po głowie. Urodziłem się w Polsce, znam hymn, szanuje symbole - tak nauczyli mnie rodzice i dziadkowie. Ale czy jestem patriotą? Ostatnio dowiedziałem się, że nie. Dlaczego ? Bo wyjeżdżam z kraju.
Skończyłem studia, nie mogę tu znaleźć pracy takiej by utrzymać siebie, żonę i dziecko które jest już w drodze.
Znajomy jest już w Anglii pracuje w firmie informatycznej, wysłałem tam CV zostałem przyjęty. Wyjeżdżam za miesiąc.
Czy dlatego, że chcę zapewnić rodzinie godny byt i z tego powodu wyjeżdżam za pracą to nie jestem patriotą?
INTERIA.PL

Re: Czy jestem patriotą ?

Napisał(a): adeu -

pytajniki Czy jestem patriotą? Takie pytanie krąży mi ostatnio po głowie. Urodziłem się w Polsce, znam hymn, szanuje symbole - tak nauczyli mnie rodzice i dziadkowie. Ale czy jestem patriotą? Ostatnio dowiedziałem się, że nie. Dlaczego ? Bo wyjeżdżam z kraju.
Skończyłem studia, nie mogę tu znaleźć pracy takiej by utrzymać siebie, żonę i dziecko które jest już w drodze.
Znajomy jest już w Anglii pracuje w firmie informatycznej, wysłałem tam CV zostałem przyjęty. Wyjeżdżam za miesiąc.
Czy dlatego, że chcę zapewnić rodzinie godny byt i z tego powodu wyjeżdżam za pracą to nie jestem patriotą?
Ja też nie mieszkam w naszym ojczystym kraju,ale kocham Polskę i nie obchodzi mnie to ,czy z definicji jestem patriotką,czy nie.
Tam Ojczyzna,gdzie rodzina i możliwość bytu.

Napisał(a): adeu -

S2010
adeu

Ja też nie mieszkam w naszym ojczystym kraju,ale kocham Polskę i nie obchodzi mnie to ,czy z definicji jestem patriotką,czy nie.
Tam Ojczyzna,gdzie rodzina i możliwość bytu.
jaka definicja mówi że nie jest się patriotą na obczyźnie? żadna.
Jesteście patriotami do momentu kiedy nie wyprzecie się swojej ojczyzny czytając Was nikt nie ma podstaw do zarzucenia Wam braku patriotyzmu .

Jakbym mogła się wyprzeć ojczyzny....i razem z nią Esika może?????
Nigdy!

Napisał(a): misza55 -

Zeby odpowiedziec na to pytanie trzeba w bardzo precyzyjny sposób określić co to slowo oznaacza w dzisiejszych czasach. Bo obecnie nie wiadomo co to jest patriotyzm. dla wielu oznacza pełne portfele i dostatnie życie ...............

Napisał(a): season -

S2010 zobaczcie ten wpis nie będę reklamował tego portalu który założył ten pan ale on tak wypowiada się na temat ojczyzny w której się urodził.. to jest cyt.

to nie jest Polska
I dlatego nigdy do polski nie wroce ! ...nie ucze dzieci polskiego ! nie chce byc dluzej obywatelem takie ''panstwa'' ... z chwila otrzymania paszportow Wielkiej Brytani ... dla mnie i mojej rodziny ..pojade do konsulatu i rzuce w twarz polskimi swistkami ( paszportami) konsulowi ! ..nie chce aby moje dzieci mialy na plecach ten garb ! nie chce aby byly , czuly sie i mowilily o sobie w kategoriach obywateli ''polski'' byc polakiem to WSTYD ! byc polakiem to HANBA ! ... wstydze sie za polske wstydze sie za ten kraj lobuzow , zlodzieji , bandytow ! Jest mi przykro ze to co zrobili ci panowie w ladnych garniturkach z tym krajem mozna nazwac tylko jednym slowem SZAMBO ! " cyt z art. żegnaj "polsko"

co chcesz dobrze napisal, bo polska to gówno, a nie kraj. wszędzie smutasy, niedoruchane urzędniczki w zusach i innych gównianych instytucjach, niedowartościowani walikonie z taksówek i autobusów, pizdusie ze sRaży miejskiej, co chapneli władzy i sie puszą. słowem szambo a nie kraj.

Napisał(a): gość -

Jeśli:
-nie słuchasz Radia Maryja
-nie dajesz co niedzielę na tacę
-nie oglądasz TV Trwam
-czytasz Gazetę Wyborczą
-nie wierzysz w teorię o zamachu
-nie masz nic przeciwko związkom partnerskim
-jesteś przeciwny religii w szkołach
-nie głosujesz na PiS

TO JESTEŚ ZDRAJCĄ NARODU A NIE PATRIOTĄ!!!

Ludzie co wy piszecie ,ten Pan Season to chyba przesadzil.Oplowa wlasny kraj gdzie go razem z dziecmi wykarmiono,wyuczono.Pisze ze pojdzie do Polskiej Ambasady i rzuci polskim paszportem.Nie wiem jak ten Pan sobie wyobraza przypuszczam ze nigdy nie byl za granica ,i wierzy w Mikolaja A czy w Angli dostanie wszystko ,dadza mu napewno duzego KOPA. I tego mu zycze ,mieszkam 30 lat w Niemczech czuje sie obywatelka niemiec, ale nie pozwole zeby jakis maly karierowicz oplowal kraj moj i moich dziadkow,Z checia jezdze z moja corka do Pl zwiedzamy jezdzimy duzo i pokazuje mojej corce ktora jest urodzona w niemczech ,ze Pl to piekny kraj.,Zabieramy ze soba kolezanki mojej corki niemki i one razem z nami podziwiaja polski krajobraz ,a taki Baran wyjezdza do Angli i liczy ze dostanie wszystko za darmo.

Napisał(a): wsi48 -

pytajniki Czy jestem patriotą? Takie pytanie krąży mi ostatnio po głowie. Urodziłem się w Polsce, znam hymn, szanuje symbole - tak nauczyli mnie rodzice i dziadkowie. Ale czy jestem patriotą? Ostatnio dowiedziałem się, że nie. Dlaczego ? Bo wyjeżdżam z kraju.
Niestety wciąż się zdarza, że Polacy, którzy zostali w kraju – krytykują tych, którzy kraj opuścili w poszukiwaniu jeśli nie lepszej to przynajmniej innej rzeczywistości. Ile osób wyjechać musi, bo w kraju pracuje za grosze lub nie pracuje wcale, a dzieci nie zabawki: chcą jeść, uczyć się i się rozwijać. Znam ludzi, którzy po wyjechaniu stali się bardziej zagraniczni niż tubylcy mieszkańcy kraju, w którym się oni osiedlili. Znam też jednak takich, którzy zawsze Polskę w sercu mieć będą, i którzy z ciężkim sercem Ojczyznę porzucają. I którzy o kraju zawsze ciepło mówią. Dlatego nie martw się, Polacy na obczyźnie są często większymi patriotami niż ci żyjący w kraju. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawienia do patriotyzmu.

Napisał(a): misza55 -

Miejsce zamieszkania nie świadczy o tym czy jest się patriotą.....
Będąc za granicami można więcej zrobić dla naszego kraju niż mieszkając w Polsce :)

Napisał(a): prowincjusz2 -

Jest patriotyzm czasu wojny i czasu pokoju. Czy patriotyzmem jest opluwanie rodaków za inne poglądy polityczne? Czy opluwanie głowy Państwa, demokratycznie wybranego w wyborach powszechnych prezydenta, jest patriotyzmem? Nie, to działanie antypaństwowe, warcholstwo możliwe tylko u pseudo Polaków.

To Polak Polakowi zgotowal ten los ze kilka milionow naszych rodakow tyra zagranica.Rozumiem wolnosc wyboru zycia i pracy ale np w Angli,Niemczech a nawet w Czechach wynosi on jakis proc danej populacji a nie jak w Polsce kilkadziesiat.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Czy jestem patriota
  • jestem patryiotka
  • czy jesteś patriotą
  • Czy jestem patriotą?
  • Czy jastem patriota
Do góry strony: Czy jestem patriotą ?