25
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń110
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +21
25 ppt ?

Czy jesteś jak to zwierzę które w nic nie wierzy (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy jesteś jak to zwierzę które w nic nie wierzy

Napisał(a): stevn -

(1) Przewodnikowi chóru. Psalm synów Koracha.

(2) Słuchajcie tego, wszystkie ludy; Nakłońcie uszu wszyscy mieszkańcy świata!

(3) Zarówno wy, synowie ludu, jak wy, synowie możnych, Zarówno bogaty, jak i ubogi!

(4) Usta moje będą wypowiadać słowa mądre; A rozmyślanie serca mego będzie rozsądne.

(5) Nakłonię do przypowieści ucho swoje, Rozwiążę przy cytrze zagadkę swoją:

(6) Czemu mam się bać w dniach złych, Gdy osacza mnie złość moich napastników,

(7) Którzy polegają na dostatkach swoich, I chlubią się mnóstwem bogactw swoich?

(8) Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowieka, Ani też nie da Bogu za niego okupu,

(9) Bo okup za duszę jest zbyt drogi, I nie wystarczy nigdy,

(10) By mógł żyć dalej na zawszeI nie oglądał grobu.

(11) Zobaczy bowiem, że mądrzy umierają, Głupi i prostak pospołu ginąI zostawiają obcym bogactwo swoje.

(12) Domy ich są grobami na wieki, Mieszkania ich z pokolenia w pokolenie, Chociaż imionami swymi nazwali kraje.

(13) Ale człowiek, choć żyje w przepychu, nie ostoi się, Podobny jest do bydląt, które giną.

(14) Taka to jest droga tych, którzy żyją w błędnej pewności siebie, I taki koniec tych, którym własna mowa się podoba. Sela.

(15) Pędzą jak owce do otchłani, Śmierć jest pasterzem ich.Ale prawi panować będą nad nimi z poranku. Zamysły ich będą unicestwione; Otchłań będzie ich mieszkaniem.

(16) Lecz Bóg wyzwoli duszę moją z krainy umarłych, Ponieważ weźmie mnie do siebie. Sela.

(17) Nie bój się, gdy się ktoś bogaci, Gdy rośnie chwała domu jego,

(18) Bo gdy umrze, nic z sobą nie weźmie I nie pójdzie za nim chwała jego.

(19) Choćby za życia swego mienił się szczęśliwym; Choćby się chwalił, że mu się dobrze wiedzie,

(20) Pójdzie do pokolenia ojców swoich, Którzy już nigdy nie ujrzą światłości.

(21) Człowiek, który żyje w przepychu, tego nie pojmie, Podobny jest do bydląt, które giną.

(Ks. Psalmów 49:1-21, Biblia Warszawska)
INTERIA.PL

Re: Czy jesteś jak to zwierzę które w nic nie wierzy

Co masz na swoją obronę, napisz, kiedy każdy Twój kolejny dzień przybliża Cię do Twojej śmierci, tj. do Wieczności, której doczesnymi empirycznymi zmysłami nie jesteś w stanie ogarnąć i zrozumieć - stąd tak wiele pytań zadajesz - które są pytaniami bez odpowiedzi, gdy zwlekasz z Narodzinami w Duchu, a nie wyłącznie w ciele przez skropienie, czy też obmycie.....!

Usługujący Słowem nieżyjący już brat Jan Guńka - " Musicie się Na Nowo Narodzić ".https://www.c(...)zic.mp3

Jan Guńka - " Rozróżnić rzecz kosztowną od nikczemnej"
https://www.c(...)nej.mp3

Warunek konieczny : Musicie się Na Nowo Narodzić .

(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.

(4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?

(5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.

(6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.

(7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.

(8) Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.

(9) Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może?

(10) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?

- Ewangelia Jana 3:310.

Napisał(a): ~jumar61 -

A czymże jest ta wasza wiara? . Zbiorem waszego chciejstwa i dbałością o wasze cztery litery?
Czy macie realniejsze uzasadnienie dla tej swojej wiary?
Na czym oparta jest ta wasza wiara ? Na mamonie i dobrach doczesnych bo tylko takie na to istnieją dowody.
Człowiek od zwierzęcia różni się tylko tym że ma doskonalszy umysł z którego nie zawsze potrafi korzystać . " Wtedy to zaczyna wierzyć " wiary nie trzeba analizować , czy udowadniać co wszystkim wierzącym sprawiłoby wielki kłopot. BO gdyby wiedzieli to nie musieliby wierzyć .
Podsumowując. To komu bliżej do zwierząt??? powinniście teraz wykazać się swym intelektem a nie swoją wiarą gdyż wiara dowodem nie jest.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy jesteś jak to zwierzę które w nic nie wierzy