109
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +0
109 ppt ?

Czy ktoś może miał laserową korekcję wzroku? (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy ktoś może miał laserową korekcję wzroku?

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja zabieg laserowej korekcji wzroku mialam robiony w czwartek 19 lutego - metod lasik w klinice w Poznaniu. Jestem ogromnie zadowolona poniewaz mialam duza wade - astygmatyzm obuwzroczny z niedowidzeniem. Zastanawialam sie jak to bedzie poniewaz czytalam o bolu o koniecznosci zakrapiania oczu itd. Ja poki co wyszlam z zabiegu nie potrzebowalam tabletek przeciwbolowych krople zakrapialam tylko dlatego ze tak kazal lekarz - nie byly mi potrzebne - nie odczuwalam takiej potrzeby. 10 minut po zabiegu juz widzialam roznice w ostrosci widzenia a w tej chwili ogladam swiat na nowo i nie moge sie nadziwic jaki ten swiat byl szary przed zabiegiem. Mam nadzieje ze zadnych komplikacji juz nie bedzie - jestem dopiero 2 doby po zabiegu ale mysle ze skoro od poczatku bylo dobrze to tak zostanie. Pozdrawiam serdecznie i poki co moge polecic te forme korekcji wzroku. Ala
INTERIA.PL

O kurcze to strasznie szybko zaczęłaś funkcjonować! Z tego co czytałam to polecają nie przemęczać oczu czytaniem i korzystaniem z komputera przez kilka dni po zabiegu. Jestem pod wrażeniem, musisz mieć silny organizm :)

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą ;-) Staraj się przestrzegać bardzo dokładnie zaleceń lekarza, nawet jak wydaje Ci się, że już jest dobrze. Bo to właśnie w dużym procencie nie przestrzeganie zaleceń powoduje, że ludzie po zabiegu mają jakieś powikłania.

Gość Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja zabieg laserowej korekcji wzroku mialam robiony w czwartek 19 lutego - metod lasik w klinice w Poznaniu. Jestem ogromnie zadowolona poniewaz mialam duza wade - astygmatyzm obuwzroczny z niedowidzeniem. Zastanawialam sie jak to bedzie poniewaz czytalam o bolu o koniecznosci zakrapiania oczu itd. Ja poki co wyszlam z zabiegu nie potrzebowalam tabletek przeciwbolowych krople zakrapialam tylko dlatego ze tak kazal lekarz - nie byly mi potrzebne - nie odczuwalam takiej potrzeby. 10 minut po zabiegu juz widzialam roznice w ostrosci widzenia a w tej chwili ogladam swiat na nowo i nie moge sie nadziwic jaki ten swiat byl szary przed zabiegiem. Mam nadzieje ze zadnych komplikacji juz nie bedzie - jestem dopiero 2 doby po zabiegu ale mysle ze skoro od poczatku bylo dobrze to tak zostanie. Pozdrawiam serdecznie i poki co moge polecic te forme korekcji wzroku. Ala
Kochana na Twoim miejscu odpuściłabym na jakiś czas komputer. To super, że czujesz się dobrze i nic Cię nie boli ale teraz przed Tobą najważniejszy okres. Musisz dbać o oczy, zakraplać je regularnie nawet jeśli nic Ci nie dolega. W ten sposób unikniesz infekcji i powikłań, o których wspomnieli już inni. Tak na marginesie, jaką miałaś wadę? pozdrawiam

Napisał(a): -

Witam!
Z tego co czytam, to widzę że wszyscy którzy robili laserową korekcję wady wzroku to soczewki jakie nosili były minusowe, były to przeważnie wady krótkowzroczności. Ja natomiast mam wadę nadzwroczność i moje soczewki to jedno ok plus 5,5, a drugie plus 6. Mam więc pytanie czy ktoś miał robioną wadę nadzwroczności dłużej niż pięć lat, a jeżeli nie to czy wogóle były takie osoby, które miały robione taką wadę. Ja przeszłam dwa lata temu badania kwalifikacyjne i byłam już umówiona na zabieg, ale w tym czasie zaszłam w ciążę, więc zabieg musiałam odłożyć, a teraz czytają wszystkie te posty nie mogę się drugi raz zdecydować, czy z moją wadą wzroku warto taki zabieg sobie robić.
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję

Gość Czy ktoś miał robioną laserową korekcję wzroku? Może chciałby podzielić się doświadczeniami osobistymi?
Jestem rok po zabiegu Lasik. Byłam krótkowidzem, -6 dioptrii. Zabieg jest bezpolesny, ale uczucie niezbyt miłe. Trwa to około 10 minut.
Koszt zabiegu to 5000 zl w Łodzi, ale trzeba liczyć dodatkowy 1000zł na krople. Jedna buleleczka Hiobak'u lub Systane kosztuje 30zł, a przez pierwsze kilka tygodni zużywałam 2 buteleczki tygodniowo.
W pierwszej dobie po zabiegu ma się uczucie piasku w oczach, więc najlepiej się położyc w zaciemnionym pokoju i przeczekać. Zakraplać oczy sztucznymi łzami i antybiotykiem.
Przez pierwsze tygodnie nie przemęczać oczu przy komputerze, ale jeśli już musisz, to nie za długo i zakraplać oczy, ponieważ szybko się wysuszają. Unikać zadymionych pomieszczeń i kurzu. chodzi o to, by nic do oka nie wpadło i nie trzeba było trzeć.
Malowac zaczęłam się juz po tygodniu, ale tylko kredką i cieniami w kremie. Nie używałam tuszu do rzęs, bo jest cięzki do usunięcia. najlepiej uzywac chusteczek do demakijażu zamiast wacików.
Przez kilka miesięcy należy unikać solarium, basenu.
lekarz mi powiedział, że, im dłużej oko się goi, tym lepiej. Przez 3 miesiące oczy szybko się męczyły, zwłaszcza w ciemnościach, w miejscach takich jak centra handlowe miałam duży problem z widzieniem, poniewaz jest tam za dużo światła i widziałam tylko cienie i łuny świetlne. Oczy goiły mi się wolno, ale po pół roku wszystkie problemy zniknęły.
Teraz widzę super. Jestem zadowolona.

Mam 19 lat i sporą wadę wzroku, -6,5 i -5,75. Odrobinę orientowałem się w temacie i wiem, że lekarze raczej nie robią operacji ludziom w moim wieku. Głównie dlatego, że człowiek się rozwija średnio do 20-21 roku życia. Jednak moja wada jest stabilna(przez ostatnie dwa lata bez zmian). Myślicie, że warto pójść na badania kwalifikacyjne? Z jednej strony chciałbym się pozbyć okularów jak najprędzej, z drugiej jednak strony nie uśmiecha mi się płacić dwóch stów za badanie, które nic mi nie da ;/.

Słyszeliście może o zabiegu doska? Rozmawiałem dziś ze znajomym, który miał niedawno robioną korekcje właśnie tym sposobem ale nie bardzo załapałem o co chodzi. Wiem tylko, że miał coś nie tak z rogówką. Na necie nic nie mogę znaleźć :/

beata1955 Z tych postow dohodze do mniosku ze wszystkie zabiegi dokonane byly na wadach (- ). Czy dokonuje sie w Polsce takie korekty na wadach ( + ).Prosze o informacje.
Beato oczywiście, że wykonuje się zabiegi również na wady plusowe. Zakres możliwych do zoperowania wad to od -10dioptrii do + 6dioptrii, oraz astygmatyzm do 5D. Metody zabiegów na wady plusowe i minusowe są takie same. Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało. Sam przechodziłem taką operację i myślę, że mogę pomóc w rozwianiu niepewności :)

Gość ja miałam robioną póltora roku temu w klinice w Katowicach i nie żałuje, wszystko poszło szybko i wszystko sie udało i nie musze juz nosic soczewek ani okularów :), naprawde polecam
Mój tatuś miał korekcję laserową wzroku, ma teraz nowe oczka i bardzo się cieszy. Również poleca :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • laserowa korekcja wzroku katowice
  • laserowa korekcja wzroku
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • operacja lasrowa oczu
  • laserowa korekta wzroku
  • laserowa korekcja wzroku katowice ceglana opinie
Do góry strony: Czy ktoś może miał laserową korekcję wzroku?