Reklama

11
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń185
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
11 ppt ?

Czy matka moze zlikwidowac grob ojca po 16 latach ? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy matka moze zlikwidowac grob ojca po 16 latach ?

Napisał(a): Anika73 -

Ja mieszkam za granica i wczoraj sie dowiedzialam, ze moja matka z ktora nie utrzymuje kontaktu (z powodow rodzinnych), zlikwidowala grob ojca, ktorego tak kochalam, bez zadnej zgody ze strony dzieci i wczoraj po 16 latach, pochowala tam drugiego meza.
Czy miala prawo tak zrobic, i co mi teraz zostalo.... Pomozcie..prosze... przeciez tak nie mozna....zero szacunku dla zmarlych.... ;(
Czy jest ktos za to odpowiedzialny....i czy miala takie prawo.....
INTERIA.PL

Re: Czy matka moze zlikwidowac grob ojca po 16 latach ?

Napisał(a): keloimi -

Jak to zlikwidowała ,skoro pochowała tam drugiego męża ?
A z Twoją miłością do zmarłego ojca ...... ciekawe jak często bywałaś na tym grobie ,że Ci aż tak zależy na ziemi,betonie czy tam innym kamieniu?

Miłość i pamięć to nie rzeczy materialne to się ma w sobie i nikt nam tego "zabrać " nie może.

Napisał(a): prawdziwaPaniDab -

Daruj sobie.
Sama jesteś sobie winna, trzeba było się pogodzić z matką, a nie trwać w durnej zatwardziałości tyle lat.
Kontaktu nie utrzymujesz, bo matka nie chciała żyć w żałobie po ojcu do końca życia? Może ty kochałaś pierwszego męża matki, ale to ona z nim żyła i mu gacie prała.

Na grób ojca nie zaglądasz. Ty myślisz, że kto tam plewi, zamiata, wyciera, stawia kwiatki i znicze. Grobu się nie obrabia raz do roku.
Matka z roku na rok nie jest coraz starsza, to po co ma dwa groby czyścić jak może jeden?

KTO ci powiedział, że zakopanie w tym samym miejscu człowieka jest LIKWIDACJĄ jakiegoś grobu?

Jeżeli jeden nieboszczyk był pochowany głębiej, to bez problemu można nad nim pochowac drugiego płyciej, tylko gdzie ty tą swoją matkę zakopiesz jak i ona wkrótce umrze?

Napisał(a): keloimi -

Anika73 Nie zalezy mi na ziemi ani kamieniu... tu chodzi o pamiec, szacunek i mozliwosc zapalenia znicza na grobie ojca a nie jej drugiego meza.... to nie byl grob rodzinny zeby tam chowac wiecej osob...
Pamięć Ci zabrała ??
Znicz możesz zapalić na tej płycie która jest a to już Twoja sprawa w czyjej intencji.
Wg.mnie z uwagi na złość do matki histeryzujesz .

Anika73 Nie zalezy mi na ziemi ani kamieniu... tu chodzi o pamiec, szacunek i mozliwosc zapalenia znicza na grobie ojca a nie jej drugiego meza.... to nie byl grob rodzinny zeby tam chowac wiecej osob...
Czy ty jesteś zwyczajnie głupia i upierdliwa, czy mi się tylko wydaje?
Źle cię ta matka wychowała. Nie nauczyła myśleć. Masz tylko żądania.

Ojciec tam leży i będzie leżał, nikt go stamtąd nie wyniósł i nie ekshumował. Naprawdę sama nie umiesz zamówić pomnika, tak żeby tam był długotrwały ślad po nim? Tak ojca kochałaś a żałujesz paru groszy na kamień?

Idź babo do kamieniarza i poproś o zrobienie pięknej kamiennej tablicy czy czegoś innego co będzie można tam umiejscowić i sobie zapalać świeczki. A swoją drogą oczywiście nie sprzątałaś nigdy tych zniczy z grobu ojca? Krasnoludki dbały o mogiłę?

keloimi
Pamięć Ci zabrała ??
Znicz możesz zapalić na tej płycie która jest a to już Twoja sprawa w czyjej intencji.
Wg.mnie z uwagi na złość do matki histeryzujesz .
Tak, dokładnie, histeryzuje i nie myśli logicznie.

A swoja drogą strasznie musi być zapiekłą osobą, że tak bardzo rodzonej matce nie wybaczy.

Napisał(a): gość -

prawdziwaPaniDab
Czy ty jesteś zwyczajnie głupia i upierdliwa, czy mi się tylko wydaje?
Źle cię ta matka wychowała. Nie nauczyła myśleć. Masz tylko żądania.

Ojciec tam leży i będzie leżał, nikt go stamtąd nie wyniósł i nie ekshumował. Naprawdę sama nie umiesz zamówić pomnika, tak żeby tam był długotrwały ślad po nim? Tak ojca kochałaś a żałujesz paru groszy na kamień?

Idź babo do kamieniarza i poproś o zrobienie pięknej kamiennej tablicy czy czegoś innego co będzie można tam umiejscowić i sobie zapalać świeczki. A swoją drogą oczywiście nie sprzątałaś nigdy tych zniczy z grobu ojca? Krasnoludki dbały o mogiłę?
MNIE AKURAT TO ZACIEKAWILO, JAK BY AKURAT TWOJ GROB KTOS ROZKOPAL I POCHOWAL KOGOS INNEGO I NAPISAL INNE NAZWISKO ? CIEKAWE

Kto ciekawy nos do kawy!

gość
MNIE AKURAT TO ZACIEKAWILO, JAK BY AKURAT TWOJ GROB KTOS ROZKOPAL I POCHOWAL KOGOS INNEGO I NAPISAL INNE NAZWISKO ? CIEKAWE
A po cóż się wydzierasz? Stara jestem ale słyszę tzn. widzę jeszcze literki na ekranie.

Jakby tak zrobili to by mi to wisiało i powiewało, bo bym przecież nie żyła.
A poza tym mam w ostatniej woli, żeby mnie spalili, więc mnie nie zakopią ;-p

A teraz najlepsze z tego wszystkiego.
Niech robią co chcą, bo nie na tym w jakim poszanowaniu będzie mój grobowiec opiera się moja nadzieja życia wiecznego i pewność zmartwychwstania.
Chcą się grzebać w cuchnącym rozkładającym się starym mięchu i rozkopywać groby ? Ich wola. Ja nie muszę rozumieć każdego zboczenia.

Napisał(a): gość -

prawdziwaPaniDab Kto ciekawy nos do kawy!

gość
A po cóż się wydzierasz? Stara jestem ale słyszę tzn. widzę jeszcze literki na ekranie.

Jakby tak zrobili to by mi to wisiało i powiewało, bo bym przecież nie żyła.
A poza tym mam w ostatniej woli, żeby mnie spalili, więc mnie nie zakopią ;-p

A teraz najlepsze z tego wszystkiego.
Niech robią co chcą, bo nie na tym w jakim poszanowaniu będzie mój grobowiec opiera się moja nadzieja życia wiecznego i pewność zmartwychwstania.
Chcą się grzebać w cuchnącym rozkładającym się starym mięchu i rozkopywać groby ? Ich wola. Ja nie muszę rozumieć każdego zboczenia.
Tak , ma Pani 100% racji. Dzisiejszy świat jest zmaterializowany i ludzie myślą o tym co doczesne.
A Pani jest w s p a n i a ł a , ja podziwiam Panią.

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • po ilu latach mona zlikwidowa grb
  • po ilu latach mozna zlikwidowac grob
  • po jakim czasie mozna zlikwidowac grob
  • jak mozna zlikwidowa grob
Do góry strony: Czy matka moze zlikwidowac grob ojca po 16 latach ?