17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń673
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +3
17 ppt ?

Czy nauka języków obcych to przyszłość? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy nauka języków obcych to przyszłość?

Napisał(a): shimmie -

Pamiętam, że od małego wpajano mi, że warto uczyć się obcych języków, że to zapewni mi możliwości, przede wszystkim otworzy drogę na świat. W szkole i na prywatnych kursach uczyłem się więc angielskiego, niemieckiego, francuskiego, nawet przez pewien czas hiszpańskiego i szwedzkiego. Jakie z tego mam korzyści? Trochę pomogło mi to w zdobywaniu pracy na niektórych stanowiskach, chociaż nie na wszystkich, mogę sobie poczytać coś w internecie, w miarę zrozumieć film w obym języku i w zależności od języka dogadać sie mniej lub bardziej skutecznie z obcokrajowcem. Ale o co mi chodzi, a o to, że nasza nauka obcych języków to jedno, a rozwijające się technologie to drugie. Już teraz można posługiwać się narzędziami translatorskimi Google z dużym powodzeniem. Kiedy jest się w obcym kraju, to mając w telefonie internet i dostęp do translatora można spokojnie dogadać się z przechodniem na ulicy albo kierowcą. Nie wspominam o bardziej profesjonalnym oprogramowaniu czy translatorach elektronicznych. Niedługo takie rzeczy zupełnie spowszednieją, technologie się udoskonalą i urządzenia translatorskie będą na porządku dziennym, jako dodatek np. do telefonu komórkowego a ich skuteczność umożliwi płynne dyskutowanie w obcych językach. Myślicie że wtedy będą wciąż ludzie którzy będą chcieli uczyć się w standardowy sposób obcego języka? Co wtedy będzie nimi kierować? Czy to w ogóle będzie jeszcze potrzebne?
INTERIA.PL

Re: Czy nauka języków obcych to przyszłość?

Napisał(a): karolinakk -

Rzeczywiście technologia nam ułatwia sprawę, jednak może zdarzyć sie tak, że nie będziemy mieli możliwości z niej skorzystać... Za bardzo przyzwyczailiśmy się do wielu rozwiązań. Jak mamy awarię prądu w domu to nie wiemy, co ze sobą zrobić, podobnie gdy zabraknie nam ciepłej wody w kranie - panika. A jak nie ma internetu? Tragedia totalna! Dlatego mimo wszystko polecam naukę języków obcych. W tamtym roku w wakacje przeznaczyłam swój urlop na kurs językowy za granicą w Cambridge. Byłam tylko dwa tygodnie, a naprawdę sporo się nauczyłam, o wiele więcej niż na długich kursach w Polsce, dlatego polecam. Fajne jest to, że kursy są zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, polecam sprawdzić:http://furnel-wyjazdy.pl/
Obecnie wiadomo, jak nie używam języka to zapominam, ale staram się regularnie słuchać i oglądać coś po angielsku, żeby nie zapomnieć. Teraz planuję niemiecki w Austrii, bo zawsze chciałam zobaczyć ten kraj:)
Załączniki:

Napisał(a): ireneo -

Przyszłość kryptoreklamy. Do kursów złodziejskich nie mam zaufania. Uczciwe reklamę wykupują.

Napisał(a): Włoszka -

Faktem jest ze najszybciej pojmujemy język obcy przebywając w danym kraju ,najważniejsza rzecz to nie bać się mówić "a bo się pomylę"wiadomo ze początki nie są łatwe ale za to późniejsze efekty łamania są zdumiewające .....No i ostatnia sprawa zależy to także od osobnika i jego poziomu zapamiętywania bo jak sama zauważyłam po mieszkających za granica Polakach którzy spędzili tu więcej latek niż ja to w większości wypadków porażka totalna

Napisał(a): karolinakk -

Mam bardzo podobne odczucie. Jakieś 4 lata temu byłam w Stanach i miałam porównanie dwóch małżeństw - obie pary w USA po prawie 30 lat, Polacy oczywiście. Jedni mają obywatelstwo, mąż pracuje w banku, żona w przedszkolu, mają dom, fajne auta i normalnie mówią po angielsku, oczywiście z akcentem.
Druga para - staż taki sam, bo razem przyjechali. Obracają się wyłącznie w gronie Polaków. Mąż pracuje na budowie, żona sprząta domy odkąd przyjechali. Mają pozwolenie na prace, ale bez obywtelstwa. Jak poszłam z tą panią na zakupy to ja się musiałam porozumiewać z ludźmi, bo ona nie potrafiła PO TYLU LATACH!
A z drugiej strony mam też kolegę (Amerykanin), który języka polskiego nauczył się wyłacznie z książek, filmów i dzięki syntezatorom mowy i stara się normalnie ze mną rozmawiać, oczywiście na tyle, na ile umie i nie obchodzi go, czy robi błędy, najważniejsze, że go zrozumiem.

Napisał(a): ~Nick -

Znajomość angielskiego w stopniu podstawowym, w dzisiejszych czasach to konieczność nawet na niezbyt wysokie stanowiska. Jeśli chcesz mieć wyższe stanowisko to angielski musisz znać przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym. A najlepiej na poziomie zaawansowanym. W dużych firmach w wielkich miastach, prawie każdy zna dobrze angielski, więc najlepiej znać 2 albo 3 języki obce. Owszem technologia i translatory ułatwiają porozumiewanie, tylko co to za przyjemność chcąc spytać się o godzinę, czy o drogę na dworzec przez Google? Kiedy najpierw musisz wpisywać to w translator z polskiego na angielski. A potem wpisywać to co powiedział zagraniczny i czekać aż translator przetłumaczy z angielskiego na polski. Poza tym tak jak powiedziałem głupio dziś złożyć CV do firmy nie znając żadnego języka obcego. Dlatego wg mnie warto się ich uczyć. W Europie angielski to podstawa, ale z tych najbardziej przydatnych to będzie jeszcze niemiecki, francuski i rosyjski. Samemu znam jedynie angielski. Dlatego tym bardziej podziwiam osoby znające 3-4 języki obce :)

Napisał(a): ~beata -

Ja znalazłemhttps://www.s(...)ingo.pl przez ich bezpłatne materiały. Poznałem, dzięki nim ideę nauki przez najczęściej występujące słówka. Jak je poznasz to z miejsca masz zwiększone rozumienie praktycznie dowolnego tekstu. No i duży nacisk robią na mówienie, więc wiedzą, o co chodzi w nauce języka.

Napisał(a): Kirk -

Bardzo interesujący temat. Rzeczywiście technologia ma coraz większy wpływ na każdą dziedzinę życia, także na zdolność porozumiewania się. Wydaje mi się jednak, że jeszcze przez długi czas nauka języków obcych będzie przepustką do lepszej pracy czy awansu. Tak samo z podróżowaniem - nie wszędzie mamy dostęp do internetu. Warto nauczyć się chociaż j. angielskiego bo jest to język "turystyczny". Ja polecam kurs, a jakże, internetowy :)https://eskk.(...)lskiego
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy nauka języków obcych to przyszłość?