16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń658
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
16 ppt ?

Czy nauka języków obcych to przyszłość? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy nauka języków obcych to przyszłość?

Napisał(a): shimmie -

Pamiętam, że od małego wpajano mi, że warto uczyć się obcych języków, że to zapewni mi możliwości, przede wszystkim otworzy drogę na świat. W szkole i na prywatnych kursach uczyłem się więc angielskiego, niemieckiego, francuskiego, nawet przez pewien czas hiszpańskiego i szwedzkiego. Jakie z tego mam korzyści? Trochę pomogło mi to w zdobywaniu pracy na niektórych stanowiskach, chociaż nie na wszystkich, mogę sobie poczytać coś w internecie, w miarę zrozumieć film w obym języku i w zależności od języka dogadać sie mniej lub bardziej skutecznie z obcokrajowcem. Ale o co mi chodzi, a o to, że nasza nauka obcych języków to jedno, a rozwijające się technologie to drugie. Już teraz można posługiwać się narzędziami translatorskimi Google z dużym powodzeniem. Kiedy jest się w obcym kraju, to mając w telefonie internet i dostęp do translatora można spokojnie dogadać się z przechodniem na ulicy albo kierowcą. Nie wspominam o bardziej profesjonalnym oprogramowaniu czy translatorach elektronicznych. Niedługo takie rzeczy zupełnie spowszednieją, technologie się udoskonalą i urządzenia translatorskie będą na porządku dziennym, jako dodatek np. do telefonu komórkowego a ich skuteczność umożliwi płynne dyskutowanie w obcych językach. Myślicie że wtedy będą wciąż ludzie którzy będą chcieli uczyć się w standardowy sposób obcego języka? Co wtedy będzie nimi kierować? Czy to w ogóle będzie jeszcze potrzebne?
INTERIA.PL

Re: Czy nauka języków obcych to przyszłość?

Napisał(a): karolinakk -

Rzeczywiście technologia nam ułatwia sprawę, jednak może zdarzyć sie tak, że nie będziemy mieli możliwości z niej skorzystać... Za bardzo przyzwyczailiśmy się do wielu rozwiązań. Jak mamy awarię prądu w domu to nie wiemy, co ze sobą zrobić, podobnie gdy zabraknie nam ciepłej wody w kranie - panika. A jak nie ma internetu? Tragedia totalna! Dlatego mimo wszystko polecam naukę języków obcych. W tamtym roku w wakacje przeznaczyłam swój urlop na kurs językowy za granicą w Cambridge. Byłam tylko dwa tygodnie, a naprawdę sporo się nauczyłam, o wiele więcej niż na długich kursach w Polsce, dlatego polecam. Fajne jest to, że kursy są zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, polecam sprawdzić:http://furnel-wyjazdy.pl/
Obecnie wiadomo, jak nie używam języka to zapominam, ale staram się regularnie słuchać i oglądać coś po angielsku, żeby nie zapomnieć. Teraz planuję niemiecki w Austrii, bo zawsze chciałam zobaczyć ten kraj:)
Załączniki:

Napisał(a): ireneo -

Przyszłość kryptoreklamy. Do kursów złodziejskich nie mam zaufania. Uczciwe reklamę wykupują.

Napisał(a): Włoszka -

Faktem jest ze najszybciej pojmujemy język obcy przebywając w danym kraju ,najważniejsza rzecz to nie bać się mówić "a bo się pomylę"wiadomo ze początki nie są łatwe ale za to późniejsze efekty łamania są zdumiewające .....No i ostatnia sprawa zależy to także od osobnika i jego poziomu zapamiętywania bo jak sama zauważyłam po mieszkających za granica Polakach którzy spędzili tu więcej latek niż ja to w większości wypadków porażka totalna

Napisał(a): karolinakk -

Mam bardzo podobne odczucie. Jakieś 4 lata temu byłam w Stanach i miałam porównanie dwóch małżeństw - obie pary w USA po prawie 30 lat, Polacy oczywiście. Jedni mają obywatelstwo, mąż pracuje w banku, żona w przedszkolu, mają dom, fajne auta i normalnie mówią po angielsku, oczywiście z akcentem.
Druga para - staż taki sam, bo razem przyjechali. Obracają się wyłącznie w gronie Polaków. Mąż pracuje na budowie, żona sprząta domy odkąd przyjechali. Mają pozwolenie na prace, ale bez obywtelstwa. Jak poszłam z tą panią na zakupy to ja się musiałam porozumiewać z ludźmi, bo ona nie potrafiła PO TYLU LATACH!
A z drugiej strony mam też kolegę (Amerykanin), który języka polskiego nauczył się wyłacznie z książek, filmów i dzięki syntezatorom mowy i stara się normalnie ze mną rozmawiać, oczywiście na tyle, na ile umie i nie obchodzi go, czy robi błędy, najważniejsze, że go zrozumiem.

Napisał(a): ~Nick -

Znajomość angielskiego w stopniu podstawowym, w dzisiejszych czasach to konieczność nawet na niezbyt wysokie stanowiska. Jeśli chcesz mieć wyższe stanowisko to angielski musisz znać przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym. A najlepiej na poziomie zaawansowanym. W dużych firmach w wielkich miastach, prawie każdy zna dobrze angielski, więc najlepiej znać 2 albo 3 języki obce. Owszem technologia i translatory ułatwiają porozumiewanie, tylko co to za przyjemność chcąc spytać się o godzinę, czy o drogę na dworzec przez Google? Kiedy najpierw musisz wpisywać to w translator z polskiego na angielski. A potem wpisywać to co powiedział zagraniczny i czekać aż translator przetłumaczy z angielskiego na polski. Poza tym tak jak powiedziałem głupio dziś złożyć CV do firmy nie znając żadnego języka obcego. Dlatego wg mnie warto się ich uczyć. W Europie angielski to podstawa, ale z tych najbardziej przydatnych to będzie jeszcze niemiecki, francuski i rosyjski. Samemu znam jedynie angielski. Dlatego tym bardziej podziwiam osoby znające 3-4 języki obce :)

Napisał(a): ~beata -

Ja znalazłemhttps://www.s(...)ingo.pl przez ich bezpłatne materiały. Poznałem, dzięki nim ideę nauki przez najczęściej występujące słówka. Jak je poznasz to z miejsca masz zwiększone rozumienie praktycznie dowolnego tekstu. No i duży nacisk robią na mówienie, więc wiedzą, o co chodzi w nauce języka.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy nauka języków obcych to przyszłość?