210
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +91
210 ppt ?

CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM

Napisał(a): buc1 -

Sprawa dotyczy adhortacji, w sprawie wykluczenia z kościoła osób, po rozwodach. Dotychczas takie osoby nie mogły przystępować do komunii świętej. Papież Franciszek w swojej adhortacji twierdzi, iż każdy przypadek należy oceniać indywidualnie, ponieważ nie zawsze osoby niewinne musiałby być skazane na samotność. Przecież rozwody bywają z różnych powodów, a dlaczego mają cierpieć niewinni. Papież nie chce takich ludzi odtrącać od kościoła. Moje stanowisko w tej sprawie jest podobne. Ale czterech kardynałów wystosowało list do papieża, w którym oskarżają go, herezję i nauczanie niezgodne z ewangelią . List do papieża wystosowało 250 uczonych świeckich, z prośbą, wyjaśnienie, a w tym jeden Polak. Myślę że papież postępuje właściwie i zgodnie z doktryną kościoła i pismem świętym. Co o tym myślicie??

Pozdrawiam wszystkich, mój temat nie jest obraźliwy.
INTERIA.PL

Re: CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM

Napisał(a): Air842 -

Twoj temat nie jest obrazliwy .. jest trudny . naturalnie nie mozna karac osoby niewinnej ,ale przysiega przed Bogiem jest przysiega szczegolna ... Umawiasz sie z BOGIEM ,a nie kaplanem zena dobre i zle . Nie mozna robic z przysiegi smietnika .Jezeli ktos nie jest pewny niech podpisuje w Urzedzie 100 razy przysiege ,,ktora niewiele jest warta ale przed Bogiem nie ma odwrotu ..... dlatego uwazam sady koscielne za smietnik ,ktore demoralizuja wiernych . Sady koscielne zapoczatkowaly ten bajzel ... dajac uniewaznienie malzenstwa .
i dale sie ciagnie

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Lilith1 I tym razem Papież ma całkowitą rację.

Mam nadzieję, że ten post nie sugeruje mojej do Ciebie niechęci, nielubienia czy coś tam... :P
NIEPRAWDA !! NIE MASZ RACJI !

Franciszek to OSZUST i nie ma NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ czyli Z BOGIEM.

Franciszek to Indianin czyli stworzenie Szatana I PROWADZI SWOIMI NAUKAMI W KIERUNKU SZATANA A NIE BOGA.

Poza tym żaden papież nie naucza według nauk Jezusa / Boga.

ZROZUMCIE TO WRESZCIE ! Pani Dąb / BÓG

Napisał(a): yeti48 -

Temat nie zawiera nic, co mogłoby zostac uznane za obraźliwe.

@Air482 - nie widzę też w nim nic szczególnie trudnego.

Kościół w swej niezmierzonej mądrości skazywał na męki i straszna smierć za dużo mniejsze przewinienia, albo za ich brak - wystarczyło posądzenie...
A że przez wieki ewoluował, z wolna stajac się największą instytucją na świecie. Żadna bowiem firma nie ma 1.3 mld ludzi, nie bardzo mnie obchodzą decyzje szefa tej firmy.
Jeden papież uzna że rozwodnik też człowiek i rozwodnikowi nierówny.
Przyjdzie inny papież i uzna, że tamten nie miał racji.
Ile warte sa te decyzje?

Napisał(a): ~herezja -

Papież Franciszek jest heretykiem. Namawia Europejki żeby płodziły dzieci z islamistami. A ja pytam jaki ślub obowiązuje wówczas, wg którego obrzędu? Są pewne posunięcia papieża Franciszka, które nie są zgodne z naukami KK. Dla mnie heretyk!!!

Napisał(a): Air842 -

yeti48 Temat nie zawiera nic, co mogłoby zostac uznane za obraźliwe.

Kościół w swej niezmierzonej mądrości skazywał na męki i straszna smierć za dużo mniejsze przewinienia, albo za ich brak - wystarczyło posądzenie...
A że przez wieki ewoluował, z wolna stajac się największą instytucją na świecie. Żadna bowiem firma nie ma 1.3 mld ludzi, nie bardzo mnie obchodzą decyzje szefa tej firmy.
Ile warte sa te decyzje?
Slusznie , bardzo slusznie ,,cyt"przyjdzie inny papiez i uzna ,ze tamten nie mial racji " dlatego mamy Biblie ,,,mamy Dekalog i madrych ksiezy s.p .ks Sedlak osoby wierzace musza kierowac sie slowem Bozym i ciagle pamietac ,ze "czlowiek to osoba grzeszna "
W XXI w gdzie ludzie potarfia czytac ,pisac a i myslenie tez nie zawsze jest obce nalezy byc ostroznym , i uwaznym ,zeby nie trafic na fanatyka

A co do morderstw ........Kosciol zabijal ,,ale w obronie swojej polecam Ci piekna ,ale b,trudna ksiazke Quo Vadis"

~gość
sarna To jest chyba pierwszy Papież, którego chwalą muzułmanie jak i ateiści.
Za mojego życia było kilku papieży ale żaden nie miał lewackich poglądów, ten jest pierwszy i mam nadzieję ostatni!!!
O jej, jaka ty jesteś brutalna, to nawet papieże są lewakami?

Napisał(a): Kajetana -

Mogly przystepowac do komunii, o ile nie zwiazaly sie z nowym partnerem.
Franciszek to populista. Na razie jeszcze nic, kompletnie nic nie zrobił.

Za to rezilucję ONZ z 2016 r. zabraniająca karania za homoseksualizm odrzucił. Jako nieliczny razem z Rosja i Iranem. Jak widać, deklaracje w mediach, że nie mamy prawa oceniać osób homoseksualnych, nieijak sie maja do praktyki bo nie ma nic przeciwko temu, by za homoseksualne praktyki można ludzi więzić albo zabijać.

Napisał(a): ~Pani Dąb -

~herezja Papież Franciszek jest heretykiem. Namawia Europejki żeby płodziły dzieci z islamistami. A ja pytam jaki ślub obowiązuje wówczas, wg którego obrzędu? Są pewne posunięcia papieża Franciszka, które nie są zgodne z naukami KK. Dla mnie heretyk!!!
I widzicie !
Pisałam wam że jego ( Franciszka ) nauki oddalają od Boga !

Łączenie się ludzi z Europy , pewna część Europejczyków która może być stworzeniami Boga i może osiągnąć życie wieczne to po zawarciu związku z islamistami TRACI RAZ NA ZAWSZE SZANSĘ NA WIECZNOŚĆ nie wspominając że życie takich ludzi tu na ziemi będzie KOSZMAREM !!!

ŁGARZ - FRANCISZEK ale i wszyscy poprzedni papieże NIE PRACUJĄ NA RZECZ CZŁOWIEKA aby doprowadzić do wieczności tylko ZWODZĄ LUDZI I PROWADZĄ DO SZATANA.. Pani Dąb / BÓG

Napisał(a): yeti48 -

Air842
yeti48 Temat nie zawiera nic, co mogłoby zostac uznane za obraźliwe.

Ile warte sa te decyzje?
Slusznie , bardzo slusznie ,,cyt"przyjdzie inny papiez i uzna ,ze tamten nie mial racji " dlatego mamy Biblie ,,,mamy Dekalog i madrych ksiezy s.p .ks Sedlak osoby wierzace musza kierowac sie slowem Bozym i ciagle pamietac ,ze "czlowiek to osoba grzeszna "
W XXI w gdzie ludzie potarfia czytac ,pisac a i myslenie tez nie zawsze jest obce nalezy byc ostroznym , i uwaznym ,zeby nie trafic na fanatyka

A co do morderstw ........Kosciol zabijal ,,ale w obronie swojej polecam Ci piekna ,ale b,trudna ksiazke Quo Vadis"
Aaa...
Osoby wierzące musza się kierować Słowem Bożym...
Kościół najwyraźniej nie musi..
:)

A co do polityki trzymania twardą ręką wiernych.. zamiast lektury ze szkoły podstawowej, pięknej wprawdzie, ale nieco naiwnej - polecam raczej poczytać historię Pańskich Psów ( Domini Canes )

sarna To jest chyba pierwszy Papież, którego chwalą muzułmanie jak i ateiści.
Jan Paweł II był podobnym papieźem do Franciszka. Pragnął pokoju pomiędzy religiami. A jego mottem były słowa, że,, każdą drogą można dojść do Boga" Mówił wiele, o tolerancji i zrozumieniu drugiego człowieka. Mówił też, żeby nie podcinać gałęzi, na której się stoi, co czyni dzisiejszy rząd. Czyżby Jan Paweł II też głosił herezje?
« Wróć do tematów
Do góry strony: CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM