203
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi106
  • Ocen na +90
203 ppt ?

CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM (107)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM

Napisał(a): Air842 -

yeti48
Air842

Tak ,,chyba jestem wscipska ,chociaz moze tylko ciekawska ? Dobranoc)))
A wiesz.. ciekawość to ponoć pierwszy schodek do królestwa Lou Cyphera..
:))

Dobrej nocy :))
Znam ,,znam ciekawosc to pierwszy stopien do piekla " ale ja potrafie to wytumaczyc

takie slowa wypowiedzial Klecha ,ktory wsciekal sie gdy ludzie go ciagle pytali ,a on nie znal odpowiedzi . zeby ludziska sie odczepili to przestraszyl ich pieklem, Ludzie wiecej nie byli ciekawi ,a klecha mogl dalej byc niewiedzacy ,, czyli sam rozumiesz w tym wypadku pielko jest "zmyslone , a ciekawosc w dobrej wierze jest konieczna
INTERIA.PL

Napisał(a): buc1 -

yeti48
buc1
Air842 Twoj temat nie jest obrazliwy .. jest trudny . naturalnie nie mozna karac osoby niewinnej ,ale przysiega przed Bogiem jest przysiega szczegolna ... Umawiasz sie z BOGIEM ,a nie kaplanem zena dobre i zle . Nie mozna robic z przysiegi smietnika .Jezeli ktos nie jest pewny niech podpisuje w Urzedzie 100 razy przysiege ,,ktora niewiele jest warta ale przed Bogiem nie ma odwrotu ..... dlatego uwazam sady koscielne za smietnik ,ktore demoralizuja wiernych . Sady koscielne zapoczatkowaly ten bajzel ... dajac uniewaznienie malzenstwa .
i dale sie ciagnie
Dzięki za zrozumienie, ale przysięgę składają również księża, ale nie zawsze im wychodzi. Człowiek jest omylny, a to Bóg ma być nieomylny.
A to nie jest tak, że Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje?
A może coś przeoczyłem...
A zatem według tej hipotezy, to Bóg jest też omylny skoro omylny jest człowiek, prawda?

Napisał(a): buc1 -

~czasy kryzysu
buc1
sarna To jest chyba pierwszy Papież, którego chwalą muzułmanie jak i ateiści.
Jan Paweł II był podobnym papieźem do Franciszka. Pragnął pokoju pomiędzy religiami. A jego mottem były słowa, że,, każdą drogą można dojść do Boga" Mówił wiele, o tolerancji i zrozumieniu drugiego człowieka. Mówił też, żeby nie podcinać gałęzi, na której się stoi, co czyni dzisiejszy rząd. Czyżby Jan Paweł II też głosił herezje?
Więcej o kryzysie w Kościele, oraz o pontyfikatach papieży soborowych i posoborowych, można przeczytać na stronie: piusx org pl/kryzys . Jeśli chodzi o sam pontyfikat Jana Pawła II, to jest o nim mowa m.in. w książce Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele", dostępnej na ww. stronie. Ks. Gaudron pisze w niej m.in. (piusx org pl/kryzys/katechizm-o-kryzysie-w-Kosciele/23):
cyt."23. Czy posoborowi papieże są heretykami?

We właściwym sensie tego słowa heretykiem jest ten jedynie, kto wyraźnie przeczy jakiemuś dogmatowi. Wprawdzie Paweł VI i Jan Paweł II mówili i czynili czasami coś, co Kościołowi i wierze bardzo szkodziło, a błędnowierców musiało wesprzeć w ich działaniu, ale prawdziwego przeczenia jakiemuś dogmatowi udowodnić im nie można. Należy ich raczej zaliczyć do tych liberalnych katolików, którzy z jednej strony chcą pozostać katolikami, z drugiej strony za to pragną podobać się światu i iść mu na rękę.

Cechą takich katolików jest niechęć do samookreślenia się, tak że choćby z tego powodu nie wyznają oni wyraźnie herezji. O tych liberalnych katolikach mówi Pius IX:

Ci są jednak z pewnością niebezpieczniejsi i szkodliwsi niż otwarci wrogowie (...), a ponieważ oni trzymają się na granicy formalnie potępionych twierdzeń, nadają sobie pozór prawowierności i nieskazitelnej nauki, przyciągają miłośników porozumienia i wprowadzają w błąd osoby, które gorąco zaprotestowałyby przeciw otwartemu błędowi37."
Z historii papieży też wynika, że często byli oskarżani, o herezję i wyrzucani i potępiani, a z upływem czasu przywracanie do łask. Myślę, że to zależy od czasów, w jakich żył dany papież i od kultury, jaka w danym czasie panowała. Dziś w Polsce zaczyna się potępiać dogmat Jana Pawła II,a przecież niedawno we wcześniejszych pokoleniach był symbolem walki ze zniewoleniem narodu polskiego przez komunizm. A dziś Polacy pragną wrócić do zniewolenia oferowanego przez PIS. Zatem społeczeństwo się zmienia i wymaga też innej adhortacji przez papieża.

Napisał(a): ~Rafał -

~Pani Dąb
~herezja Papież Franciszek jest heretykiem. Namawia Europejki żeby płodziły dzieci z islamistami. A ja pytam jaki ślub obowiązuje wówczas, wg którego obrzędu? Są pewne posunięcia papieża Franciszka, które nie są zgodne z naukami KK. Dla mnie heretyk!!!
I widzicie !
Pisałam wam że jego ( Franciszka ) nauki oddalają od Boga !

Łączenie się ludzi z Europy , pewna część Europejczyków która może być stworzeniami Boga i może osiągnąć życie wieczne to po zawarciu związku z islamistami TRACI RAZ NA ZAWSZE SZANSĘ NA WIECZNOŚĆ nie wspominając że życie takich ludzi tu na ziemi będzie KOSZMAREM !!!

ŁGARZ - FRANCISZEK ale i wszyscy poprzedni papieże NIE PRACUJĄ NA RZECZ CZŁOWIEKA aby doprowadzić do wieczności tylko ZWODZĄ LUDZI I PROWADZĄ DO SZATANA.. Pani Dąb / BÓG
Panie Boże, zamknij się pan raz na zawsze, bo panu pomogę!

Napisał(a): ~przykre -

~WALDI cZY JESTEŚCIE KATOLIKAMI? tO WIECIE ZE JEST DOGMAT O NIEOMYLNOŚCI PAPIEŻA. cZY WARTO WYSTĘPOWAĆ PRZECIW DOGMATOM? kOŚCIÓŁ INTERPRETUJE TO JAKO GRZECH PRZECIWKO BOGU,KTÓRY NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY.
Papież jest tylko człowiekiem wybranym w Konklawe, jest omylny jak każdy człowiek a z Franciszkiem jakoś nie wszystkim "po drodze". To zasługa jego głoszonych herezji !!!

Napisał(a): ~katolik -

~przykre][cytat kogo=~WALDI cZY JESTEŚCIE KATOLIKAMI? tO WIECIE ZE JEST DOGMAT O NIEOMYLNOŚCI PAPIEŻA. cZY WARTO WYSTĘPOWAĆ PRZECIW DOGMATOM? kOŚCIÓŁ INTERPRETUJE TO JAKO GRZECH PRZECIWKO BOGU,KTÓRY NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY.
Papież jest tylko człowiekiem wybranym w Konklawe, jest omylny jak każdy człowiek a z Franciszkiem jakoś nie wszystkim "po drodze". To zasługa jego głoszonych herezji !!![/cy

Franciszek chce aby księża żyli w ubóstwie a nie jak niektórzy co pławią się w bogactwie i przyjemnościach. Ja wiem,że to nie pomyśli dla chciwych ludzi bo taki jest świat.

Napisał(a): ~przykre -

~katolik]
~przykre [cytat kogo=~WALDI cZY JESTEŚCIE KATOLIKAMI? tO WIECIE ZE JEST DOGMAT O NIEOMYLNOŚCI PAPIEŻA. cZY WARTO WYSTĘPOWAĆ PRZECIW DOGMATOM? kOŚCIÓŁ INTERPRETUJE TO JAKO GRZECH PRZECIWKO BOGU,KTÓRY NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY.
Papież jest tylko człowiekiem wybranym w Konklawe, jest omylny jak każdy człowiek a z Franciszkiem jakoś nie wszystkim "po drodze". To zasługa jego głoszonych herezji !!![/cy

Franciszek chce aby księża żyli w ubóstwie a nie jak niektórzy co pławią się w bogactwie i przyjemnościach. Ja wiem,że to nie pomyśli dla chciwych ludzi bo taki jest świat.
Gdyby tylko to głosił to pół biedy, zresztą JP2 jadąc na konklawe miał stare zdezelowane buty i pocerowane spodnie, zakonnice czyszcząc jego garderobę, doznały szoku. Papież Franciszek głosząc w homilii, że Jezus był antychrystem i wężem - stracił wiarygodność. Jego pozytywny stosunek do islamistów i brak reakcji na mordowanie chrześcijan, jest niewybaczalne. Każdy kto ma odrobinę przyzwoitości wie, że z Franciszkiem jest coś "NIE TAK"!!!!

Napisał(a): Kajetana -

~WALDI cZY JESTEŚCIE KATOLIKAMI? tO WIECIE ZE JEST DOGMAT O NIEOMYLNOŚCI PAPIEŻA. cZY WARTO WYSTĘPOWAĆ PRZECIW DOGMATOM? kOŚCIÓŁ INTERPRETUJE TO JAKO GRZECH PRZECIWKO BOGU,KTÓRY NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY.
dogmaty to wymysł ludzki, nie boski.]
« Wróć do tematów
Do góry strony: CZY PAPIEŻ FRANCISZEK JEST HERETYKIEM