241
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi144
  • Ocen na +0
241 ppt ?

Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły? (145)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły?

Napisał(a): szliri -

Nie moge sluchac tych glupot, ktore twierdza niektorzy, ze dzieciom odbiera sie dziecinstwo. I tak dzieci musza isc do zerowki w tym wieku, i tak rodzice ida do pracy i nie maja jak caly dzien zajmowac sie dzieckiem. A tak lepiej wykorzystaja swoje zdolnosci do nauki, wczesniej zaczna zawierac znajomosci. Same plusy.

Napisał(a): gość -

Nie rozumiem, skąd tyle hałasu. Jestem rocznikiem 1942, a więc, zaczynając edukację podstawową, w 1948r. miałem właśnie 6 lat. Mieszkałem wówczas w bardzo małej wiosce, nie muszę więc chyba przekonywać nikogo, że moje umiejętności i wyposażenie szkoły były nieporównywalne do dzisiejszych warunków.
Nauczyciele, którzy wówczas mną się opiekowali i mnie uczyli, wyposażyli mnie jednak w takie umiejętności i w takim zakresie, że dzisiaj jestem (chyba odpowiedzialnym) emerytem, starającym się być maksymalnie użytecznym dla innych.

Jestem już bardzo dorosła a do szkoły poszłam w wieku 6 lat i nikt się tym nie przejmował ale też nie działa mi się żadna krzywda z tego powodu. Szkoła ani klasa nie była przystosowana do przyjęcia 6-cio latków a były nas tylko dwie w klasie. Teraz po latach wcale nie czuję się pokrzywdzona ani nie uważam, że skrócono mi dzieciństwo. Nie widzę nic szkodliwego w posyłaniu 6-ciolatków do szkoły

"W zasadzie chciałbym posłać do szkoły dziecko jako siedmiolatka - czyli w przyszłym roku. Ale obawiam się, że wówczas będzie szczyt i klasy będą przeładowane. Zakładam że i w tym, i w przyszłym roku szanse na klasy równolatków, nie mieszane będą te same... Co robić?
Ciekawe? Zaglosuj 0
gość"

Właśnie ja mam ten sam problem. Co robić???

Napisał(a): mama2008 -

szkoły nie są przygotowane do kształcenia sześciolatków !!! Pani minister 25 osobowa klasa to jest zdecydowanie za duża klasa !!! to nie argument żeby posłać sześciolatka do szkoły wręcz przeciwnie we mnie wzbudziło to jeszcze większe obawy o moje dziecko!!! jak to jest - pedagodzy szkolni, nauczyciele, psychologowie biją na alarm, nie są za posyłaniem sześciolatków do szkół, a Pani minister, pan premier i największy znawca tematu, "autorytet" SUPER NIANIA są za!!! Opamiętajcie się póki czas!!!

witam
ja uważam że nie powinny 6 latki iść do szkoły jeden prosty powód w każdej szkole są dilerzy narkotyków i nikt z tym nic nie robi mieszkam w Warszawie i myślę że może przez ten jeden rok będę potrafił dziecku wytłumaczyć czym są narkotyki.

gość
gość Moje dziecko ma lat 9, poszło do pierwszej klasy jako sześciolatek i była to chyba największa głupota jaka zrobiłam w życiu. Problemów nie widać od razu, te wszystkie badania pokazują jakiś wycinek z cyklu nauki w klasie pierwszej, a to nie oddaje sprawiedliwości - to czwarta klasa zweryfikuje czy dzieci są gotowe. Moje nie było, już w trzeciej były problemy, czwarta to jakiś koszmar. I nie tylko dla mojego dziecka, inne w tym samym wieku tez mają problemy z przystosowaniem się do tempa pracy, samodzielnego myślenia, czy podejmowania decyzji. Jest nam bardzo trudno, dużo wysiłku kosztuje nas i dziecko każdy kolejny dzień w szkole. Która to szkoła zdaje sobie zresztą sprawę z tego co się dzieje i dziecka nie obciąża, obejmuje opieką niezłego psychologa i reedukatora. Ale to wszystko i tak za mało. Możliwe, że dziecko będzie musiało zostać w klasie na następny rok. To jest dopiero rujnujące dla psychiki dziecka...
Więc proszę bardzo, wysyłajcie sześciolatki do szkół, ale nie dajcie się oszukać że to dla ich dobra, bo tak nie jest.
No nie przesadzajmy, że dzieci są obciążone nadmiarem nauki... przecież z roku na rok materiału jest coraz mniej, dzieci uczą się coraz mniej...

Reklamy w TV ogłupiają nas to PROPAGANDA,że większość rodziców jest za wysyłaniem 6-latków do szkoły,kto chce niech wysyła, ale nie muszą nas przymuszać ,nie każde dziecko da sobie radę,i coooo wtedy! będzie jak z gimnazjami wyszło że to "niewypał".Normalnie porażka mam nadzieje, że się coś zmieni do tego czasu jak mój syn pójdzie do szkoły ,ale wtedy będę walczyć jak lew i WY TEŻ WALCZCIE!!! Kochamy swoje dzieci:)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy sześciolatki powinny iść do szkoły
  • czy sześciolatek musi iśc do szkoły w niemczech
Do góry strony: Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły?