45
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń306
  • Odpowiedzi36
  • Ocen na +22
45 ppt ?

czy to miłość, a jeśli, to jaka jest jej wartość, gdy budowana na nienawiści? (37)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

czy to miłość, a jeśli, to jaka jest jej wartość, gdy budowana na nienawiści?

Napisał(a): irusiowj -

O tym, że miłość nienawidzi, doczytywałem się w sentencjach starożytnych myślicieli. Uzasadnienie dla ich trafności znalazłem tu. Dziwne, ale prawdziwe.
Nawet długo nie szukałem. Co dzień się o to potykam. Otóż aby wyeksponować własną miłość do obiektu, najczęściej dokonuje się tego przez prezentowanie nienawiści do innych, którzy owej miłości nie podzielają.
Coś takiego jakie zdarzało się w utarczkach podwórkowych - no uderz, uderz mnie!
Adresowane zwykle wobec tego, który uderzać ani myślał, a w ogóle, to prowokatora nie dostrzegał, do czasu prowokowania.
Miłość tak wygenerowana nie ma żadnej wartości, bo, gdybyśmy przyjęli, że adwersarzy , których nienawidzić się da , nagle by brakło to i tej miłości by nie było. Może więc lepiej albo jej nie manifestować zaczepnie, albo ukazywać poprzez prezentowanie własnej szczęśliwości. A ta z natury zaczepna i prowokująca nie jest. Zakochany, zawsze jestem pierwszy do wybaczania wczorajszym wrogom, niż do szukania dzisiejszych. I chyba taka postawa, z pewnością raduje obiekt moich westchnień, niż wtedy, gdyby widziała mnie spluwającego innym, zwykle nieznanym w twarz, czy pod nogi chociażby.
Myślę, że powyższe warte przemyślenia dla kilkorga, poniższych w myśleniu.
INTERIA.PL

Re: czy to miłość, a jeśli, to jaka jest jej wartość, gdy budowana na nienawiści?

~gość Filozofujesz kolego.
Dominuje miłość własna, a ta urażona potrafi być mściwa.
Gdybasz, przeczytaj ze zrozumieniem treść. Znajdziesz odniesienie do zachowań wrogich wobec zupełnie neutralnych postaw. może łatwiej będzie ci po ocenie wymowy ilustracji

Re: czy to miłość, a jeśli, to jaka jest jej wartość, gdy budowana na nienawiści?

Napisał(a): ~gosc -

~Barbara Nie da się Irku zbudować miłości na nienawiści. Tak samo jak nie da się w pełni zasłonić kłamliwej, ohydnej, UBeckiej gęby najlepszymi tulipanami.
Racja... Toksyczny narcyz za tulipanami...

~Barbara Nie da się Irku zbudować miłości na nienawiści. Tak samo jak nie da się w pełni zasłonić kłamliwej, ohydnej, UBeckiej gęby najlepszymi tulipanami.
Cieszy mnie twoja opinia. świadczy, że coś dla ciebie udało mi się pokazać. Więc dla każdego coś miłego. Jednemu kwiaty wpadły w oko , tobie kawałek ubeka. Pozdrawiam:)
Może zamieniłabyś ubeka na Sbeka, bo ktoś może z ciebie zakpić, że nie kontaktujesz z epokami. Ubecja w 56 roku umarła. Ale nic się nie stanie, jeśli dożycia tych minimum 85 lat, mi będziesz życzyła.:)
Czytałem, miła babciu że ktoś z userów widział cię w przytułku, znaczy w noclegowni. Jak przy tych oziębieniach, dogrzewają was? Ciepełka życzę:)

~łania Piękne tulipany dostałeś:)
Przypomniałaś mi dowcip z p;artu dekad do tyłu, choć nic z tyłem. Na zaśnieżonym Placu Czerwonym milicjant dostrzegł mężczyznę w jednym bucie. - Ty co, but zgubiłeś! - Nie, ja but znalazłem:)

~Barbara
irusiowj
Cieszy mnie twoja opinia. świadczy, że coś dla ciebie udało mi się pokazać. Więc dla każdego coś miłego. Jednemu kwiaty wpadły w oko , tobie kawałek ubeka. Pozdrawiam:)
Może zamieniłabyś ubeka na Sbeka, bo ktoś może z ciebie zakpić, że nie kontaktujesz z epokami. Ubecja w 56 roku umarła. Ale nic się nie stanie, jeśli dożycia tych minimum 85 lat, mi będziesz życzyła.:)
Czytałem, miła babciu że ktoś z userów widział cię w przytułku, znaczy w noclegowni. Jak przy tych oziębieniach, dogrzewają was? Ciepełka życzę:)
Nawet najlepsze kwiaty nie zmienią twojej paskudnej, ohydnej przeszłości. Nie wspominając już o twoim charakterze. Nie należę do kobiet, którymi można zamydlać oczy. Jak dojdę twoich lat starcze to pewnie będę lepiej rozpoznawała epoki. Jesteś tak leciwy i paskudny z twarzy, że o pomyłkę jest łatwo. Wybacz.
Pozdrawiam cię kanalio.
I czekam na wiersz o wiośnie :)
To się da zrobic, a by uprzyjemnić ci czas oczekiwania to przypomnę tą namiastkę Ars Amatori

kiedy klepię literkę Be,
z jej krągłościami,
to tego tylko chcę,
byśmy zostali tu sami

czarodziejko kusicielko
byłabyś wodą źródlaną,
która zaspokaja pragnienie
żródła kropelką,
by pozwoilić odejść rano,
czy rok, jak z Odysem Kirke,
chciałabyś tylko z Irkiem?

Kobieta zmienną jest
Byłaś ze mną od rana do rana,
nie odstępowałaś ani na krok,
miałem cię nawet w planach,
na wypadek skoku w bok
Natomiast, gdy cię, Barbaro nie ma,
i zalotnnego co ranek won stąd
odchodzi z tobą wena,
a ja głupieję jak ksiądz.

Wiesz już, że muszę czekać na wenę, moja muzo leciwa:)

Napisał(a): zbigniew1933 -

Miłość i nienawiść przeplatają się w śmiertelnym uścisku, skrajna nienawiść może okazać się nieuzasadnioną miłością i na odwrót.

pamiętam ktoś kiedyś powiedział..."tak cię kocham że aż nienawidzę"

Przeciwieństwa się uzupełniają tylko po to by zachować równowagę we wszechświecie.

zbigniew1933 Miłość i nienawiść przeplatają się w śmiertelnym uścisku, skrajna nienawiść może okazać się nieuzasadnioną miłością i na odwrót.

pamiętam ktoś kiedyś powiedział..."tak cię kocham że aż nienawidzę"

Przeciwieństwa się uzupełniają tylko po to by zachować równowagę we wszechświecie.
Jeśli tak, to zwalczanie przez miłość swojego przeciwieństwa w istocie doprowadzi do samounicestwienia miłości. No bo braknie jej niezbędnego bieguna przeciwnego.
Wielu dotąd nie pojęła znaczenia - kochani miłujcie się. Jaka to sztuka kochać tych, których akceptujemy. Do miłości do nich nawoływać byłoby głupotą..

Napisał(a): ~wankac -

"Miłość" to rodzaj NARZUCONEJ Reakcji a ODBIÓR Naturalny PODSTAW z PROGRAMU "NATURA". ZACHOWAŃ< REAKCJI Świata Zwierzęcego z Ziemi. My na tej BAZIE PIERWOTNEJ. Nadal się rodzimy,, bez względu na to co. IMAGINUJE NASZ GATUNEK. Co "tworzy w WEWN Swym Świecie Zwierzoludzki model, Ograniczony Naturalnie jako Tylko PRÓBNĄ FORMA a Przedmiotowa Masa.. IGNORUJĄCA REAL a więc PODSTAWY USTALONE W SFERZE Anty Materialnej.. Po Które Należy ODPOWIEDNIO URUCHAMIAĆ aby POZNAĆ ŻEBY UCZYĆ SIĘ RACJONALNEGO MYŚLENIA. Od PODSTAW>

Forma ktorą jesteśmy "MA SOJ WEWN Światek Wirtualny, Odmienny od USTALONYCH ZASAD a NIEPOZNANEGO RATIO. JAK UCZYĆ SIĘ I TWORZYĆ Podstawy , Uruchamiać NAUKĘ WYŻSZEGO ale Także PODSTAWOWEGO Postrzegania MATERIALNOŚCI Nam PODRZUCANYCH MATERIALIZMÓW.. z których Robimy swój własny Ideowy Kompot Imaginacji Mas pokoleniowych. REALNY kierunek "DOBRO z naszym "wzorcem" .. Niewiele ma wspólnego, tak samo jak nasze "nauki. filozofie.. i dążenia..", bo sa to Zapożyczenia jaki wyrywane z KONTEKSTU EDUKACJI PODSTAWKOWEJ DLA MODELI MATERII Prymitywnej np na Ziemi.

Tego nasz gatunek NIE WIE.. bo Nigdy nie zdolał osiągnąć Poziomu, z ktorego można Dostrzec dopiero STOPNIE DRABINY EWOLUCYJNEJ DANEJ MATERII tak Nisko wyposażonej w potencja Zdolny do Myślenia. Zadufanie w siebie i Pycha Niby Zdolności Samodzielnych i Twórczych bierze się z... naszych Naturalnych, ograniczeń gatunku Zwierzoludzia, Braku Zdolności DOSTRZEGANIA ...TEJ NIEWIDZIALNEJ ANTY MATERIALNEJ NADRZĘDNEJ PODSTAWY na której ...Zaistniał MATERIA>(odtworzona). Świecie Zwierzęcym z PROGRAMU "NATURA".

Napisał(a): Lilith1 -

Idą razem, nie za, nie pod rękę, ale obok siebie. Nienawiść czyha na okazję by zająć miejsce miłości, a gdy tak się stanie nigdy już nie wracają na poprzednie miejsca.
W miłość można wątpić, można jej złorzeczyć i na bok odstawiać.
I zgubić ją można, niechcący.
A gdy zagubiona, Śmierć znienacka przyjść może i pokazać może, że była ta miłość cały czas.
Niedostrzegana.
Tęsknota zostanie i żal.
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy to miłość, a jeśli, to jaka jest jej wartość, gdy budowana na nienawiści?