4
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń25
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +0
4 ppt ?

Czy usuwanie migdałków jest wskazane? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy usuwanie migdałków jest wskazane?

Napisał(a): ~sue -

Miewam częste tendencje do anginy, potrafię ją mieć kilka razy w roku i jest to bardzo uciążliwe.. W związku z tym zastanawiam się, czy może operacyjnie usunąć migdały? Właściwie to po co one są w naszym gardle? Właściwie czy usuwanie migdałków jest wskazane i bezpiecznie?? Chciałabym się już ich pozbyć i nie mieć więcej angin. Czytałam wprawdzie wiele opinii, że jednak jeśli nie stanowią dużego problemu to może lepiej nie pozbywać się tych migdałek... No i nie wiem. Miał ktoś może robioną operację i może mi opowiedzieć jak to było i jak się teraz czuje? Czy w ogóle to wycięcie migdałków boli??
INTERIA.PL

Re: Czy usuwanie migdałków jest wskazane?

Napisał(a): ~pettit -

Dziwne, że nie usunęli Ci ich jak byłaś mała, zazwyczaj to wtedy rodzice/lekarze decydują o pozbyciu się migdałów. Czytałam gdzieś, że jeżeli angina pojawiła sie ok. 5 razy w ciągu ostatnich dwóch lat, to raczej zaleca się ich usunięcie. Nie jest to jakaś ogromna operacją, tylko szybko zabieg, więc jeżeli czujesz że coś jest nie tak, to idź do lekarza laryngologa i to on zdecyduje co z Tobą zrobić. Przygotuj się do tego, że jednak bardzo możliwe, że trzeba będzie ich pozbyć, nawet dla twojego własnego komfortu.

Napisał(a): ~sara -

Moja mama miała usuwane migdałki jeszcze za dziecka także czasami jest to konieczne. Najlepiej w tym przypadku zapytać specjalisty, lekarza który się na tym zna. Polecam również portal o zdrowiuhttps://adame(...)gdalki/ gdzie też można znaleźć sporo ciekawych artykułów pisanych przez specjalistów na temat was interesujący.

Napisał(a): ~Liza23 -

Podobno sam zabieg jest krótki i mało szkodliwy, dlatego warto je wyciąć kiedy nie możemy się pozbyć jakiś infekcji. bez sensu przechodzić anginę wciąż od nowa i truć się non stop lekami. Lepiej chyba pozbyć się problemu, który do niej doprowadza...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy usuwanie migdałków jest wskazane?