245
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi117
  • Ocen na +6
245 ppt ?

Czy warto się ubezpieczać na życie? (118)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy warto się ubezpieczać na życie?

Napisał(a): -

W ciągu ostatnich lat przybyło wiele nowych firm świadczących usługi ubezpieczeniowe. Ofert mamy do wyboru, do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie. Ubezpieczyć możemy dzisiaj wszystko, dom, samochód, własne ciało, a nawet życie.

Czy jednak warto ubezpieczać się indywidualnie na życie i wykupywać drogie polisy? Czy nie lepiej oszczędzać te pieniądze wpłacając je na konto i wtedy przynajmniej będziemy pewni, że kiedyś te pieniądze odzyskamy?
INTERIA.PL

Re: Czy warto się ubezpieczać na życie?

Napisał(a): Gość -

Ostrzegam przed PZU. Oszukali mnie w czasach studenckich, tj. kilka setek tysięcy młodych Polaków i Polek na 15 tys. PLN chodziło o polisę wypłacaną w przypadku do życia. Polisa w domyśle miała ułatwiać start życiowy. Wypłacili mi 700 zł zamiast należnych 15 tys. PLN. Miałem dwie takie polisy i w przypadku drugiej juz podałem ich do sądu uzyskując należną mi kwotę. Dodatkowo musieli ponieść koszty mojego prawnika i koszty rozpraw sądowych. Co jednak nie zmienia faktu że w przypadku pierwszej polisy mnie zawodowo zrobili w ciemno, zostałem oszukany z urzędu, bo tak sobie założyli że wszystkich z tymi polisai będą próbowali oszukać...

Parcuję w ubezpieczeniach w jednej z największych firm ubezpieczeniowych i może wyjaśnię: Ubezpieczenie grupowe, tzw. pracownicze, które pracownik może płacić w swoim zakładzie pracy (potrącane jest z pensji, koszt średnio ok. 50 zł miesięcznie) powinien mieć każdy ponieważ ma ono bardzo duży zakres i często są to wysokie sumy. Z takiego ubezpieczenia można np. wypłacic za urodzenie dziecka i firma nie robi żadnej łaski jak wypłaci kasę komuś kto ma takie "ryzyko" :-). Zupełnie inną rzeczą jest polisa indywidulana, jesli ktoś nie ma na tyle silnej woli aby odkładac np. 10% swoich dochodów miesięcznych na konto oszczędnościowe (np. zakup akcji lub inne) to ok, ale jeśli nie - to powienien mieć polisę z funduszem, która "zmusi" go do odkładania kasy. Niestety coraz częściej jestem przekonana, że z Zus-u bedzie wiekie G, więc tak czy inaczej -zachęcam do odkładania ....

WŁAŚNIE LIKWIDUJE POLISĘ NA DOŻYCIE.MAM 35 LAT.POLISE MAM OD 1998 ROKU.PŁACĘ CO PÓŁ ROKU PO 512 ZŁ.ILE JUŻ WPŁACIŁEM?A JAK BYŁEM ZŁOŻYĆ REZYGNACJE TO PRZELICZYLI MI ŻE DOSTANE NIE PEŁNE 7 TYSIĘCY ZŁOTY!!!!!!!!!!!JAK TO JEST MOŻLIWE ?WPŁACIŁEM PONAD 12 TYSIĘCY A DOSTANE TROSZKE WIĘCEJ NIŻ POŁOWE.WOLE ZAINWESTOWAĆ.

ja uważam że nie warto ponieważ każdy z nas płaci kupe kasy w zusie ja płace 900 zł a emerytury bede mieć po 30 latach 600 zł jak sie to policzy to jak bym przez te 30 lat wplacała to na konto miała bym kupe kasy i spokojne życie, co do samochodu to uważam że warto ubezpieczać:)

WARTO ! Nie chcesz przepłacać za kredyt to zapraszam tu >http://superk(...)oker.pl . Każdy kredyt przez internet tańszy o 30%. (hipoteczny, gotówkowy, samochodowy).Np. hipoteczny 100 tyś zł rata od 298 zł. Porównaj i wybierz w dwie minuty najtańszy kredyt w Polsce ,może komuś z Was to pomoże.

Od wielu lat zajmuję się ubezpieczeniami i to co tutaj czytam tylko dowodzi sensowności mojej pracy. Polacy nie mają zielonego pojęcia czym i po co są ubezpieczenia- oczywiście- nikt nas tego w szkole nie uczy więc rozumiem brak wiedzy. Ale już nie rozumiem jak bez wiedzy można innym udzielać porad.......

NIE WARTO !!!!!!!!!!!!!! Właśnie złożyłam rezygnację z ubezpieczenia KUMULATUS.Czuję się totalnie oszukana.Przy zawieraniu umowy byłam zapewniania że po dwóch latach będę mogła odzyskać wpłacone pieniążki.Kłamstwo!!!!!!!!!!Nie sądziłam że się tak zawiodę na Polbanku.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy warto si ubezpiecza
  • czy warto ubezpieczy si na ycie
  • czy warto si ubezpieczy na ycie
  • czy warto sie ubezpieczyc na zycie
  • polisa na ycie forum
  • czy warto ubezpieczyc sie w pzu
  • czy warto ubezpieczyc sie grupowo w pzu
  • pzu ochrona ycia opinie
  • czy warto ubezpiecza si na ycie
  • czy warto si ubezpieczy w pzu
  • czy warto sie ubezpieczyc w pzu na zycie
  • czy warto si ubezpieczy
  • czy warto si dodatkowo ubezpiecza
  • pzu polisa na ycie opinie
  • czy twoim zdaniem warto ubezpiecza sie dodatkowo
Do góry strony: Czy warto się ubezpieczać na życie?