232
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi113
  • Ocen na +6
232 ppt ?

Czy warto się ubezpieczać na życie? (114)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy warto się ubezpieczać na życie?

Napisał(a): -

elfikowa
gość Ciekawa jestem jak to zostanie potraktowane, bo u nas też był przypadek choroby, siostra mojej mamy zmarła. W takich polisach chyba trzeba uzupełnić jakąś ankietę medyczną i takie rzeczy się podaje?
Przy tego typu polisach na pewno należy wypełnić ankietę medyczną. Wypłata świadczeń następuje po wydaniu opinii przez lekarza orzecznika(lekarz ocenia czy zdiagnozowana choroba jest objęta ubezpieczeniem). Wizyta w placówce medycznej opłacana jest przez ubezpieczyciela.
To czy ktoś może lub nie się ubezpieczyć (na jaką kwotę i za jaką skłądkę) zależy od wielu czynników w tym potecjalnej możliwości wystąpienia pewnych chorób. Jak zostało wspomniane powyżej służy do tego ankieta medyczna. Inne czynniki to tryb życia (np. używki) czy wiek. Ale może okazać się, że w przypadku ubezpieczenia na relatywnie niską kwotę i młodego wieku osoby ubezpieczonej ankieta medyczna nie jest wypełniania.

Jeśli ktoś chce o ubezpieczeniach dowiedzieć się więcej. Potrzebuje pomocy, wsparcie, porady lub po prostu chce się ubezpieczyć - zapraszam do kontaktu via e-mail (działam głównie na terenia W-wy i okolic). Gwarantuję ze swoej strony rzetelną obsługę opartą na potrzebach Klienta. Nie jestem nastawiony w swoich działaniach na jednorazowe "strzały" ale na budowanie długotrwałych relacji z moimi Klientami.
INTERIA.PL

Napisał(a): mirabelka -

Opinii oczywiście jest dużo. Ja do tej pory nie podchodzilam do tego poważnie, ale po tragicznym wypadku i stracie bliskiej osoby, jednak zmieniłam zdanie. Pozwole sobie zacytować fragment na temat ubezpieczenia na życie z serwisu czasnafinanse.pl:"Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego co przyniesie jutro i co nastąpi w naszym życiu. Dlatego też powinniśmy pomyśleć nad zabezpieczeniem siebie i swojej rodziny przed nieoczekiwanymi wydarzeniami. Może nam w tym pomóc m.in. ubezpieczenie się poprzez założenie np: polisy na życie. Nie zostaniemy wówczas bez środków finansowych i pomocy w trudnych sytuacjach losowych.

Zastanawiając się nad wyborem polisy zwróćmy uwagę przede wszystkim jaki ma być cel naszego ubezpieczenia. Czego oczekujemy od wybranego przez nas produktu. Najczęściej myślimy o :

• bezpieczeństwie finansowym bliskich w przypadku naszej śmierci,

• ochronie na wypadek niezdolności do pracy,

• zgromadzeniu kapitału dla dziecka,

• zabezpieczeniu spłaty kredytu,

• dodatkowym kapitale na emeryturę,

• ochronie na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby."

Napisał(a): ~jasia -

Najważniejsze, żeby dokładnie przeczytać umowę ubezpieczenia, żeby potem się zdziwić się, że dane zdarzenie nie jest objęte ochroną ubezpieczeniową. My mamy ubezpieczenie w Generali, bo reszta faktycznie sprawia, że człowiek się gubi.

Napisał(a): ~Agreen -

Naprawdę warto się ubezpieczać, ale nie tylko w przypadku zwykłego ubezpieczenia na życie, ale również dodatkowych możliwości jakie daje nam ubezpieczyciel. Ja ostatnio wzięłam ubezpieczenie "Pomoc na raka" i wydaje mi się, że zrobiłam najlepsze co mogłam zrobić. Jeśli ktoś by się zainteresował to tutaj podsyłam informacje na ten temathttps://pomoc(...)ka.pl/.

Napisał(a): ~Sebek -

Gość Po tych Waszych wypowiedziach wnioskuję,z e kompletnie nie znacie się na ubezpieczeniach a na dodatek nie umiecie czytać. Każda porządna firma ubezpieczeniowa przed podpisaniem umowy daje klientowi OWU do zapoznania się.Większośc ludzi tego nie czyta a potem ma pretensje do całego świata,ze czuje się oszukany.Pamiętajcie to co mówi agent to jedno a to co warunki OWU to drugie. W przypadku wpłacania pieniązków na tzw. prywatną emeryturę prawie w każdej firmie nie mozna ruszyć pieniedzy przez jakies 10 lat bo jest to nieopłacalne.Ponieważ jest to polisa długoterminowa nie ma sensu jej likwidowac po 2 latach na przykład bo tylko się straci.
Warto się ubezpieczać ale z głową i nie polecam tu PZU jak moi poprzednicy.Pomyslcie panowie, co gdy coś wam sie stanie a nie macie ubezpieczenia na konkretną kwotę? Jak poradzą sobie żona i dzieci? Ewentualnie co dostaniecie z Zus-u i czy ta instytucja jeszcze będzie istniała....
Ja się ubezpieczam tylko na terenie Niemiec, bo do Polskich ubezpieczycieli nie mam zaufania. Nie warto się ubezpieczać na życie.

Napisał(a): ~Michał -

[b][/b]
Gość Po tych Waszych wypowiedziach wnioskuję,z e kompletnie nie znacie się na ubezpieczeniach a na dodatek nie umiecie czytać. Każda porządna firma ubezpieczeniowa przed podpisaniem umowy daje klientowi OWU do zapoznania się.Większośc ludzi tego nie czyta a potem ma pretensje do całego świata,ze czuje się oszukany.Pamiętajcie to co mówi agent to jedno a to co warunki OWU to drugie. W przypadku wpłacania pieniązków na tzw. prywatną emeryturę prawie w każdej firmie nie mozna ruszyć pieniedzy przez jakies 10 lat bo jest to nieopłacalne.Ponieważ jest to polisa długoterminowa nie ma sensu jej likwidowac po 2 latach na przykład bo tylko się straci.
Warto się ubezpieczać ale z głową i nie polecam tu PZU jak moi poprzednicy.Pomyslcie panowie, co gdy coś wam sie stanie a nie macie ubezpieczenia na konkretną kwotę? Jak poradzą sobie żona i dzieci? Ewentualnie co dostaniecie z Zus-u i czy ta instytucja jeszcze będzie istniała....
A kto normalny w dzisiejszych czasach się jeszcze żeni.
Na czaną godzinę mam odłożone 2,5kg złota w BulionVault i w każdej chwili mogę je sprzedać i kase wypłacić.

Napisał(a): ~Przemek -

Boże kochany, 90% z Was drodzy blogerzy nie ma zielonego pojęcia czym jest ubezpieczenie na życie. Grupówka w pracy nie jest ubezpieczeniem na życie. Polisa ubezpieczeniowa z ochroną życia i funduszem kapitałowym nie jest czystą inwestycją itd. Jestem licencjonowanym doradcą finansowym i nie rozumiem dlaczego ludzie wypowiadają się na tematy na które nie mają pojęcia. To tak jakbym dyskutował z lekarzem jak zreperować dłoń czy łokieć Roberta Kubicy.
Po co mi polisa.
Z 1000 euro zrobiłem 1800 euro w ciągu roku na inwestowaniu w złoto. Kupowałem gdy było tanie, sprzedawałem gdy zdrożało. Złota mam coraz więcej. Pieniądze z dnia na dzień tracą na wartości.

Napisał(a): ~bertt4 -

Ciekawie kwestia stawek i zakresu ubezpieczenia wygląda w Otwartej Grupie na Życie ( http://www.ot(...)cie.pl/). Mój brat miał tu pierwszy polisę i teraz ja złożyłem wniosek o takie ubezpieczenie na życie. Wziąłem wariant z niższymi składkami – 39,5 złotych, więc rzeczywiście mało. Bardzo podoba mi się tutaj też obsługa, wszystko można było załatwić mailowo i przez telefon, bez wychodzenia z domu.

Napisał(a): ~Hania -

Fakt, polisa na życie to jedna z niełatwych decyzji finansowych. W końcu to umowa na wiele lat, w której trzeba płacić składki, często wysokie. Ale nigdy nie masz pewności, co cię czeka jutro. Gdy jesteś sam, to decyzja jest łatwa. W przeciwnym wypadku, gdy masz rodzinę na głowie, musisz sobie zadać pytanie czy zdąrzysz uzbierać odpowiednią kwotę, by zapewnić bezpieczeństwo twojej rodzinie, gdy ciebie zabraknie ? Jeśli jestes odpowiedzialny za kogoś nie warto się zastanawiać. Dla mnie nie było problemem, czy się ubezpieczać, ale które towarzystwo wybrać. Zaufałam conpensie, ale wybór nie był łatwy. Jest to jedna z ważniejszych decyzji w moim życiu i mam nadzieję, że się nie przejadę.

Napisał(a): ~maryś -

Moim zdaniem warto ubezpieczać się nie tylko na życie ale i na dożycie. Zawsze jest to jakaś alternatywa. Jednaj jak przy wszystkich innych zakupach trzeba szukać odpowiednich produktów. Odpowiednie warunki znalazłam w polisie na życie i dożycie w compensie. I tam ja wykupiłam

Napisał(a): faliczka3333 -

fiiolka Każdy szuka dla siebie czegoś odpowiedniego, ale dla mnie najkorzystniej wyszło w generali polisa z myślą o życiu. Mam tu ochronę swojego życia i zdrowia, to dla mnie było priorytetem
moim zdaniem warto sie ubezpieczać, przecież jak się okazuje nigdy nie wiadomo co nas czeka. poza tym zawsze można obejrzeć sobie w necie jakie ubezpieczenia są dostępne a potem zdecydować co się nam przyda, nie wiem czy wszystkie instytucje ubezpieczeniowe dają możliwość kupienia ubezpieczenia droga elektroniczna bez wychodzenia z domu ale ja sobie porównywałam oferty tutaj https://www.s(...)as.aspx
cały pakiet infromacji w jednym miejscu.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy warto si ubezpiecza na ycie forum
  • czy warto ubezpieczac sie dodatkowo
  • czy warto si ubezpiecza
  • opinia o ubezpieczeniu na zycie w pzu
  • czy warto pacic polis na zycie
  • ubezpieczenie na zycie pzu opinie
  • czy warto ubezpieczyc sie w banku
  • gdzie najlepiej sie ubezpieczyc-forum
  • czy warto ubezpieczyc sie w pzu
  • czy twoim zdaniem warto ubezpieczac sie dodatkowo
  • czy warto si ubezpiecza na ycie
  • warto sie ubezpieczyc w pzu
  • czy warto si ubezpieczy na ycie
  • czy warto si ubezpieczac
  • czy warto sie dodatkowo ubezpieczac
Do góry strony: Czy warto się ubezpieczać na życie?