1
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +0
1 ppt ?

czy warto? (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

czy warto?

Napisał(a): -

Kilka razy próbowałam stosować różne diety, w efekcie jojo jak się patrzy ;/ nie wiem już co mam robić, chcę schudnąć a nie potrafię wyczytałam dziś o czymś w rodzaju dekalogu diety:
1.Dietę trzeba polubić – ma być ona przyjemna.
2.Dobra dieta to taka, która uwzględnia indywidualne preferencje żywieniowe.
3.Konieczne jest profesjonalne rozpoznanie potrzeb i zdemaskowanie indywidualnych przyczyn nadwagi czy otyłości, także chorobowych.
4.Nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, ale np. można je ograniczyć lub jeść w mniejszych niż dotychczas porcjach.
5.Dieta osób podjadających powinna kłaść nacisk na regulowanie pór posiłków.
6.Osoby, które spożywają dużo węglowodanów, muszą znaleźć ich zdrowsze, ale też ulubione odpowiedniki.
7.Wszyscy odchudzający się powinni ograniczyć kaloryczność potraw, zmniejszyć spożywanie tłuszczów zwierzęcych i słodyczy, a zwiększyć spożycie warzyw i picie wody.
8.Dieta to stopniowy spadek masy ciała – gwałtowny może tylko zaszkodzić naszemu organizmowi.
9.Same tabletki na odchudzanie nie pomogą – trzeba je wesprzeć dietą i ćwiczeniami.
10.Należy znaleźć sprzymierzeńca w walce ze zbędnymi kilogramami, wybierać te produkty, które są naturalne i które nie mają skutków ubocznych (np. efektu jo-jo).

i to też mnie osłabia ;/ jak jak jak :(
INTERIA.PL
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy warto?