Reklama

279
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +-1
279 ppt ?

Czy warto wyjechać za pracą do Anglii (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy warto wyjechać za pracą do Anglii

Napisał(a): Misiaczka -

Niestety nie zdałam matury. Kiedyś każdy kto nei szedł na studia jechał do Iralndii albo Anglii, pracował tam kilka lat i odkładał duże pieniądze, by coś zacząć w Polsce później... a teraz? te cale kryzysy... Nie wiem co mam robić... nie mam matury, studiów ani pieniędzy.. czy mi się to opłaci ? Wyjeżdża tam ktoś jeszcze?
INTERIA.PL

Re: Czy warto wyjechać za pracą do Anglii

Napisał(a): gość -

Lepiej chyba poprawić maturę, w końcu zawsze możesz jeszcze załapać się na jakąś 5 turę przyjęć na studia.. albo zapisać się do darmowej szkoły w której uczą w weekendy (samo przygotowanie do matury) a na tygodniu znaleźć sobie coś jako roznosicielka ulotek chociażby !

Przedewszystkim opłaca się z POlski wyjachać na stałe. Np. w USA za żywność płacisz 8% dochodu a w Polsce 35-40%. Samo to pokazuje że na tzw. dodatkowe rzeczy nie masz szans odłożyć nic. Niewolnictwo do końca życia ? A emerytura ? Kolega w Australii dorobił się w 15 lat tyle ile moja i jego rodzina razem nigdy w Polsce nie będziemy mieli. Gdybym był młody piechotą bym stąd wiał / ale fakt - po studiach/.

Napisał(a): tyrystor0 -

OK. ktoś tam powyżej pochwalił Polskę za wskażniki, to może przypomnę i powiem jeszcze raz :

Irlandia- min wynagrodzenie- 6100zł----------------Polska- 1450 zł

A TERAZ JESZCZE WAM COŚ POWIEM- włąściwie od tego powinienem zacząć- Czy wiecie dlaczego macie taki poziom życia w Polsce, oczywiście pomijam to co wcześniej pisałem- niekompetencja w rządzeniu, układy, korupcja mafia ?

Ponieważ ośrodki naukowe, nauka w Polsce - główna lokomotywa rozwoju gospodarczego jest nie doceniana, wegetuje.
Czy wiecie ile wynoszą w Polsce nakłady na naukę ? 0,34 % PKB, jesteśmy na szarym końcu UE , wszyscy nas wyprzedzają . Dla porównania średnia nakładów w UE- 2 %.
Jak spojrzycie na nakłady na naukę, to zobaczycie prostą zależność- tam gdzie największe, tam największy dobrobyt, tam gdzie małe to syf.
Dla przykładu drugiego USA - nakłady 2,8 %, Japonia- 3,5 %

Ja mam pytanie, kto nami rządzi, że nie widzi tej prostej zależności- kto ? Buraki, mafia ? Czy ci ludzie w ogóle chodzili do szkoły ?

Ja mam pytanie do P. Tuska , jaką widzi przyszłość wobec tego dla Polski i naukowca - produkcja cepów, wiader.......na to wygląda ! ŻENADA !

Napisał(a): Faja -

ja mam gorzej od Ciebie, dwie renomowane uczelnie w Europie skończone i nie mam po co do mojej ojczyzny wracać, boli to bo niestety taki wyjazd jest fajny ale, jeśli chcesz osiąść to musisz wszystko zmienić, nawet swój ojczysty język. Zależy. Ale polecam, nauczysz się prawdziwego życia.

IDIOTYCZNE PYTANIE CZY WARTO WYJECHAĆ ZA PRACĄ? ZWIEWAĆ JAK NAJSZYBCIEJ I CZYM SIĘ DA Z TEGO DZIKIEGO KAPITALIZMU.MŁODZI UCZCIE SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH I ZWIEWAĆ TU NIE MA RACJI BYTU TU NIE DOSTANIESZ PRACY ŻEBY PRZEŻYĆ.POLSCY PRACODAWCY I RZĄDZĄCY MAJĄ LUDZI W DUPIE.DBAJĄ O WŁASNE INTERESY.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca w anglii forum
  • praca w anglii opinie
  • czy warto wyjecha do anglii
  • anglia forum
  • praca anglia opinie
  • Praca w uk forum
  • anglia praca forum
  • praca w angli forum
  • czy warto pracowa w anglii
  • anglia opinie